مجله اینترنتی تالارنامه

تندرستی ، سلامت ، زیبایی

تالارنامه - مرجع تخصصی مشاغل مرتبط با عروسی

رازیانه گیاه لاغری

رازیانه گیاه لاغری

رازیانه که به عنوان گیاه لاغری شناخته شده است در بخش‌هایی از خاک ایران ،در مناطق شمالی  و در دامنه‌های کوههای البرز بصورت خودرورشد می کند.

رازیانه یک گیاه دارویی گل‌داربومی مناطق مدیترانه بوده و  کشورهای سوریه، هند، مکزیک، ایران، مصر، ترکیه و چین عمده ترین تولیدکننده‌های این گیاه در جهان هستند.

رازیانه مورد استفاده یونانیان و روم باستان بوده و از آن برای لاغر شدن استفاده می‌کردند.

 

RA

خواص درمانی رازیانه

برای رفع بوی بد دهان و درمان گلو‌درد  می‌توان رازیانه را قِرقِره کرد و یا بذر آن را داخل دهان گذاشت و چند دقیقه جوید. همچنین کمک به دستگاه گوارش در هضم غذا و بادشکن بودن رازیانه از دیگر فواید این گیاه مفید به شمار می آید. در ضمن برای سوء هاضمه، سردی معده و یا دردهای فشردگی معده نیز بسیار موثر است.

 

 

آیا رازیانه در لاغری تاثیر دارد یا خیر؟

این سوالی است که اکثر مردم از متخصصان علم گیاهی سراغش را می گیرند. قراردادن رازیانه در برنامه غذایی ، برای کاهش وزن بسیار موثر است. برای این منظور، متخصصان روش های متفاوتی را پیشنهاد می دهند.

عرق و دمنوش رازیانه باعث کاهش اشتها و گرسنگی می شود.

رازیانه یکی از گیاه های عالی برای تصفیه خون و پاکسازی کبد می باشد و حتی از تجمع چربی در کبد می شود.

حال نوبت آن است که بفهمیم آیا رازیانه در لاغری موثر است.

به نظر من فقط با تست کردن می توانید بفهمید عرق یا دمنوش رازیانه روی شما چه تاثیری دارد. برای اینکار لازم است امتحان کنید که با خوردن روزی یک یا دو لیوان دمنوش یا عرق رازیانه، چقدر در کاهش اشتها و لاغری شما موثر است. البته پیشنهاد می کنیم که ابتدا از مقدار کم شروع کنید و سپس آن را زیاد کنید. اگر حساسیت پیدا کردید یا باردار هستید، مصرف نکنید.

امیدوارم که نتیجه خوبی بگیرید. و به زودی به وزن مورد نظر خود برسید.

کانال تالارنامه,مجله