لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران

مجله اینترنتی تالارنامه

تندرستی ، سلامت ، زیبایی

تالارنامه - مرجع تخصصی تالارهای اصفهان

ازدواج دانشجویی، سالم‌ترین نوع ازدواج‌ است

ازدواج دانشجویی، سالم‌ترین نوع ازدواج‌ است

به گزارش پایگاه خبری علت، دکتر عبدالرضا کرد در سومین همایش‌ ویژه مجردین و متاهلین، از برنامه‌های پنجمین جشنواره «مسیر خوشبختی» که در تالار رازی مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه ازدواج دانشجویی یکی از کامل‌ترین ازدواج‌ها است، اظهار کرد: ۶۵ درصد افرادی که ازدواج دانشجویی انجام می‌دهند، شغل ندارند و تقریبا ۵۵ درصد افراد نیز به خدمت سربازی نرفته‌اند، اما با این وجود اکثر این افراد از زندگی خود راضی هستند.
 
وی ادامه داد: شرایط لازم برای یک ازدواج موفق آمادگی روانی، آماده‌سازی خانواده، شناخت و آزمون ملاک‌ها، منطقی و واقع‌گرا بودن فردمقابل است.
 
معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده با تاکید بر اینکه ازدواجی که شتاب‌زده شکل بگیرد، شتاب‌زده نیز از بین می‌رود، تصریح کرد: مهم‌ترین مسئله در ازدواج، حریم‌سازی است که باید زوجین آن را حفظ کنند تا زندگی بهتری داشته باشند.
 
کرد با بیان اینکه برخی افراد به دلیل نیازهای اجتماعی و خانوادگی خود را بی‌نیاز از ازدواج می‌دانند، افزود: اگر افراد برای رسیدن به رشد، کمال، رضای خداوند و آرامش ازدواج کنند، قطعا پایداری چنین زندگی‌هایی بیشتر خواهد بود.
 
وی تصریح کرد: فردی که تنها زیبایی‌ را ملاک ازدواج قرار دهد، بدون شک مشقت زندگی او بالا خواهد بود چراکه زیبایی، ملاک مهمی برای پایداری زندگی نیست و رسیدن به یک زندگی پایدار مستلزم  دقت در انتخاب شریک زندگی است.
 
معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده تصریح کرد: یکی از عوامل خسته‌کننده در زندگی انسان، تکراری بودن آن است و در مقابل آن تازگی از جمله عواملی است که می‌تواند پایداری را در خانواده به اثبات برساند.
 
کردی خاطر نشان کرد: برای رسیدن به مسیر خوشبختی لازم است به دنبال فردی باشیم که با دل، فکر و بیان ما را به درستی درک کند و به آن احترام بگذارد.
 
وی عنوان کرد: خانواده‌های باگذشت و با روحیه بالا، خانواده‌های مستحکمی هستند و در مقابل آن، خانواده‌های انتقام‌جو در زندگی خود استحکامی ندارند. زوجین باید در مقابل رفتارهای یکدیگر گذشت داشته باشند.
 
معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده تصریح کرد: صلاحیت زن و مرد تنها سواد دانشگاهی نیست، زیرا افرادی هستند که با وجود تحصیلات کمی که دارند، از فهم و شعور بالایی برخوردار هستند و می‌توانند با رفتار سنجیده با مشکلات پیش‌رو مواجه شوند.
 
کردی خاطر نشان کرد: ازدواج رستاخیز معرفت است و افراد دوست دارند با کسی ازدواج کنند که تسکین دهنده و مهربان باشد. مدرسه و دانشگاهی زیباتر از ازدواج وجود ندارد، چرا که منجر به اثبات انسانیت در زندگی افراد می‌شود.
 
معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده عنوان کرد: ازدواج با مشکلات خاص خود همراه است و اولین مسئله در ازدواج، انسان بودن است.
 
وی افزود: ارزش‌ها، اعتقادات، احساسات و نگرش‌ها از جمله مفاهیم خانواده است که با کارکردهایی مانند محبت، حمایت، امنیت و کاهش فشار همراه می‌شود.
 
منبع : elat.ir
 

کانال تالارنامه,مجله