آتلیه عروس و داماد – ۸ ایده شگفت انگیز برای گرفتن عکس از عروس و داماد (قسمت اول)

۴ام اسفند ۱۳۹۶
آتلیه عروس و داماد

آتلیه عروس و داماد – ۸ ایده شگفت انگیز برای گرفتن عکس از عروس و داماد (قسمت اول)

آتلیه عروس و داماد – ۸ ایده شگفت انگیز برای گرفتن عکس از عروس و داماد – مراسم عروسی با همه لحظات جذابش حیف است که بدون ثبت شدن به پایان برسد. درست است که تا سالیان سال در خاطر عروس و داماد و مهمان ها می ماند ولی گرفتن عکس های زیبا و جذاب خالی از لطف نخواهد بود.
این روز ها همه از مراسم عروسی عکس یادگاری بر می دارند و از تک تک لحظات عکس های به یاد ماندنی می گیرند. ولی در این میان یکسری عکس ها هستند که خاطره ساز تر هستند و در مواقع مرور عکس ها و آلبوم ها بیشتر لبخند به لب های می نشانند.
در این مقاله قصد داریم ۸ ایده فوق العاده شیرین و البته شیک را به شما نشان دهیم که می توانید از آن ها الهام گرفته و عکس های مشابهی در مراسم عروس خود و یا آشنایانتان بگیرید.

ما قبلا در مقاله ای، لیست عکس های عروسی که شما باید یادتان باشد بگیرید را به طور مفصل برایتان بیان کرده ایم. همچنین در مقاله ای دیگر چگونه عکس برداری عروسی زیبایی داشته باشیم؟ را بیان کرده ایم که بسیار مفید است.

ایده های ناب و جذاب برای گرفتن عکس از عروس و داماد

۱- عکس عروس خانم در میان آبشار گلها

اصل قضیه مراسم و تشریفات عروسی متوجه عروس و داماد است. عروس به صورت ویژه تری در مراسم عروسی خود ظاهر می شود و معمولا بهترین عکس ها هم از عروس گرفته می شود. چنانچه بدنبال گرفتن عکس منحصر به فردی از عروس خود هستید پیشنهاد می کنم از تصویر زیر که برای شما آماده کرده ایم ایده بگیرید.

دکوری که برای این عکس تهیه شده بسیار جذاب و شیک است. از یک گل خوش رنگ همراه با برگهای آن استفاده کنید. به صورت گنبدی گل ها را از سقف آویزان کنید. می توانید گل ها را به نخ یا ریسمان کوچکی وصل کرده سپس آویزان کنید. عروس خانوم زیر آبشار گلها بایستد و سپس از زوایای مختلف از ایشان عکس بگیرید.

آتلیه عروس و داماد

۲- عروس و داماد و ساقدوشان محترم

در مورد اولی من یک ایده برای عکس گرفتن از خود عروس خانم ارائه دادم. در این مورد قصد دارم یک ایده هم برای اینکه ساقدوش های عروس و داماد هم در قاب دوربین جای داده شوند تقدیمتان کنم. می توانید به صورت جداگانه از عروس و ساقدوشهایش و داماد و ساقدوشهایش عکس بگیرید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید روش کار به این صورت است که عروس خانوم یا آقا داماد جلوتر از همه در قاب دوربین قرار می گیرد و ساقدوش ها هم به شکلی که در تصویر مشاهده می کنید پشت سر آن ها جای می گیرند. در هر صورت عروس و ساقدوش ها سوژه های جالبی برای گرفتن عکس های شیک هستند. می توانید از نماها و زوایای مختلفی از آن ها عکس بگیرید.

آتلیه عروس و داماد

۳- عکس عروس و داماد پشت دکور

خیلی از ایده ها و نوع عکس گرفتن ها در ایران مرسوم نیستند و مشابه آن ها را هم خیلی کم دیده ام. چیزی که در تصویر زیر مشاهده می کنید نمونه نوع عکس گرفتن هایی است که به احتمال زیاد حتی مشابه آن را در عروسی ها و در کشورمان ندیده اید.
در این ایده ،سوژه عکاس می تواند فقط صورت عروس و داماد باشد. از دکوری مشابه دکور زیر استفاده کنید. می توانید سفارش ساخت چنین دکوری را از قبل بدهید. تصویر یک عروس و داماد به هر شکلی که دوست دارید را بگویید برایتان نقاشی کنند. جای صورت عروس و داماد را خالی بگذارید تا روز عروسی بتوانید پشت دکور بروید و صورتتان را جای خالی دکور قرار دهید و عکس مناسب و زیبایی بگیرید.

 

آتلیه عروس و داماد

۴- با فونت انگشتانتان کلمه عشق را بنویسید.

می توانید به هر روشی که دوست دارید و با هر ژستی که مناسب تر است رو به دوربین یا پشت به دوربین به همراه عروس خانمتان بایستید و به کمک هم عشق یا love بسازید. می توانید از تصویر زیر الهام بگیرید. انتخاب منظره مناسب برای گرفتن این عکس بسیار حائز اهمیت است. سعی کنید از طبیعت برای گرفتن چنین عکسی کمک بگیرید تا تصویر گرفته شده زنده و جذاب تر به چشم بیاید.

آتلیه عروس و داماد

 

۵- گرفتن عکس از عروس و داماد در اماکن گردشگری وباستانی

ایران سرزمینی پهناور و بسیار زیبا است و در جای جای آن مناظر زیبایی وجود دارد. همچنین در اکثر شهرهای ایران اماکن زیبای گردشگری و باستانی وجود دارد. براحتی می توان از این اماکن برای گرفتن عکس از عروس و داماد استفاده کرد. روز عروسی خود و یا چند روز قبل از آن به یکی از اماکن مشهور شهر و منطقه خود بروید و از زوایای مختلفی در آن اماکن اقدام به گرفتن عکس از عروس و داماد بگیرید. شک نکنید که این عکس جزو به یادماندنی ترین و خاطره انگیز ترین عکسهای روز عروسی شما می شود.

آتلیه عروس و داماد

۶- عکس سورپرایز شدن عروس و داماد

عکسهای یکهویی این روزها سر زبان ها قرار گرفته است. لزومی ندارد که حتما با بهترین ژست های ممکن و کلی آمادگی جلو دوربین قرار بگیرید و عکس بگیرید. گاهی اوقات خاطره انگیزترین عکسها همان هایی هستند که به صورت یکهویی گرفته می شوند. در این ایده یکی از دو طرف یعنی عروس یا داماد از قبل با آمادگی قصد سورپرایز کردن دیگری را دارد.
از عکاس بخواهید زمانی که قصد سورپرایز کردن داماد را دارید از شما عکس بگیرد. می توانید برای سورپرایز کردن عروس یا دامادتان از یک دسته بادکنک زیبا و یا یک دسته گل و یا هر چیز دیگری استفاده کنید. حتی می توانید یک کادو منحصر به فرد به او تقدیم کنید تا هیجان و ذوق زدگی او دو چندان بشود.

آتلیه عروس و داماد

۷- عکس یواشکی از نامه خواندن عروس و داماد

این ایده ناب تر و احساسی تر از هر ایده دیگری به نظر می رسد. می توانید در آتلیه عروس یا در محل برگزاری مراسم عروسیتان از این ایده الهام بگیرید و آن را بازسازی کنید. عروس و داماد به صورت جداگانه یک نامه عاشقانه و احساسی برای هم بنویسند و روز گرفتن عکس آن را به هم تقدیم کنند. زمانی که نامه ها باز می شود بایستی عروس و داماد در کنار هم نباشند. منتهی هر دو در یک قاب باشند تا همزمان از آن ها عکس گرفته شود. برای مثال در تصویر زیر عروس و داماد پشت یک در روبروی هم قرار گرفته اند.

آتلیه عروس و داماد

۸- عکس عروس و داماد معلق در آتلیه

این ترفند باید توسط عزیزانی که در آتلیه مشغول به کار هستند پیاده شوند و یگ جوراهایی فانتزی به نظر می رسد. عروس یا داماد و یا هر دو در هوا معلق هستند و یا قصد دارند از زمین جدا شوند و در هوا معلق شوند.
می توانید برای واقعی به نظر آمدن صحنه از یک چتر یا یک دسته بادکنک بزرگ استفاده کنید. منظره ای که شما در آن قرار گرفته اید می تواند یک منظره طبیعی و واقعی باشد که اتفاقا شما در همان جا عکس گرفته اید.

آتلیه عروس و داماد

دسته بندی مطالب: تشریفات عروسی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

 1. بلغم زدا گفت:

  سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

 2. دانلود فیلم گفت:

  وای خیلی خوبه ساییتون

 3. muzicir.com گفت:

  مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

 4. زیست کنکور گفت:

  نه تنها این مطلب بلکه بقیه مطالبوبسایت‌
  هم خیلی مفید بودند. تشکر میکنم به خاطر مطالب خوبتون.

فرستادن دیدگاه