۱۴ راهکار آرایش ابرو و لوازم مورد نیاز آن – آرایش ابرو عروس – آرایش ابروی دخترانه

13th مارس 2019
14 راهکار آرایش ابرو و لوازم مورد نیاز آن - آرایش ابرو عروس - آرایش ابروی دخترانه

۱۴ راهکار آرایش ابرو و لوازم مورد نیاز آن – آرایش ابرو عروس – آرایش ابروی دخترانه

آرایش ابرو و لوازم مورد نیاز آن – ابروهای هر انسانی، به عنوان محافظ چشم، نقش بسیار مهمی در حفاظت چشم بازی می کنند. اما یکی از مهمترین نقش های ابروها، زیبایی آنها به صورت انسان می باشد. این عضو زیبا، اگر به درستی آرایش گردد، بسیار شما را شگفت زده می کند. ابروهای خانم ها در حالت عادی، زیبایی چشم گیری ندارند ولی اگر آنها فنون و روش های آرایش آن را به خوبی فرا بگیرند، انگشت نما می شوند.

ابتدا تصمیم داریم که لوازم مورد نیاز شما برای یک آرایش مناسب را بیان کنیم. البته قبل از هر چیزی یادتان باشد که در خرید لوازم آرایشی مناسب بسیار دقت کنید.

۱- ریمل ابرو و ژل ابرو

شما با استفاده از ژل ابرو، می توانید به ابروهای خود هر حالتی بدهید. سعی کنید آنها را به سمت بالا حالت دهید تا پهن دیده شوند. این باعث می شود که جوانتر و جذابتر دیده شوید. ولی اگر ابروهای شما کم پشت است، بهتر است از ریمل ابرو استفاده کنید. می توانید رنگ ریمل یک درجه تیره تر از رنگ ابروهای شما باشد.

۲- مداد ابرو

مداد ابرو به عنوان جدا کننده ابرو از پوست و با نقش خطوط دور و داخل ابرو نقش آفرینی می کند که من پیشنهاد می کنم که با استفاده از برسی که در انتهای مداد وجود دارد، خطوط را محو کنید تا طبیعی تر و زیباتر دیده شود.

۳- ماژیک ابرو

همیشه بعضی از خانم ها بیان می کنند که کار کردن با مداد ابرو برای آنها بسیار سخت است. برای همین ماژیک ابرو را به آنها پیشنهاد می دهیم. ماژیک حسنی که نسبت به مداد دارد، این است که خطوطی طبیعی تر می کشد و احتیاجی به برس انتهایی آن ندارد.

۴- پودر ابرو و سایه ابرو

از پودر می توانید به صورت موقتی و برای پر پشت کردن ابروهای خود استفاده کنید.

۵- روش های آرایش ابرو

این بار بحث آرایش ابرو را با شما به صورت طبیعی بیان می کنیم.

در کرم پودرها، می توانید از کرم پودر غلیظی به نام کانسیلر برای زیر چشم خود استفاده کنید. اکثر خانمها، کرم پودر را به صورت نیم دایره زیر چشم خود می مالند که زیاد جالب نمی شود. کانسیلر را به صورت یک مثلث به زیر چشم بزنید تا تیرگی و پف را از بین ببرد. برای اینکار سعی کنید مانند شکل زیر، راس مثلث به سمت پائین باشد.

 

اکنون نوبت خط چشم است. از کشیدن خط چشم به صورت مستقیم در دور چشم ها خودداری کنید. بهتر است از سایه استفاده کنید. مثلا از سایه های روشنتر مثل قهوه ای استفاده کنید تا چشم های شما درشت تر دیده شود.

 

برای آرایش ابروها، بهتر است که ابروهای خود را پهن تر آرایش کنید، زیرا باعث زیباتر دیده شدن چشم های شما می شود.

موهای ریزی که در زیر ابروها قرار دارند را با دقت بالایی بر دارید. اگر با موچین نتوانستید اینکار را با تیغ ابرو انجام دهید.

با استفاده از ریمل ابرو، ابروها را به سمت بالا ببرید.

اگر ابروهای شما بلند است، با استفاده از قیچی ابرو، سر آنها را کوتاه کنید.

اکنون با استفاده از مداد ابرو، دور ابروهای خود را مرز بندی کنید.

با استفاده از پودر یا سایه ابرو، داخل ابروهای خود را پر کنید. یادتان باشد که رنگ پودر شما یا دو درجه روشن تر یا دو درجه تیره تر از موهای شما باید باشد.

با استفاده از برس ریمل که تمیز می باشد، پودرهای اضافی را پاک کرده و رنگ ابروها را یکنواخت کنید.

اکنون باید روی استخوان ابروهای خود، مقداری سایه با رنگ روشن بزنید تا ابروها منظم تر دیده شوند.

۶- قوانین مهم برای آرایش ابروها

رنگ ابروهای شما حتما باید دو درجه روشن تر از رنگ موهای شما باشد. اگر موهای شما روشن است، دو درجه تیره تر از موهای خود در نظر بگیرید.

آب به مقدار زیاد بنوشید تا زیر پوست شما جمع گردد.

خواب کافی، بسیار برای سلامت و زیبایی پوست شما اهمیت دارد.

 

 ۷-   ۴ مدل از ابروهای زیبا مناسب دختران

۱- اگر شما دارای صورتی گرد هستید، سعی کنید شکل ابروهای زاویه دار را برای خود انتخاب کنید.

این حالت برای شما می تواند جذابیت ایجاد کند.

 

۲-خانم هایی و دختر خانم های با صورت های مستطیلی شکل، سعی کنند که از ابروهای باپلند و صاف استفاده کنند.

این فرم، بسیار مناسب چهره آنها می باشد.

 

۳- اگر حالت صورت شما به شکل ذوزنقه ای شکل و یا گلابی شکل می باشد، سعی کنید نوع ابروهای شما بلند باشد.

بلندی و کشیدگی ابروها، می تواند صورت شما را زیبا کند.در این حالت سادگی را همیشه در نظر داشته باشید.

 

۴- بینی های پهن و کوتاه یکی از معضلات نمایش ابروها می باشد. برای اینکار بهتر است ابروها را به گونه ای آرایش کرد که

کمی صاف در تاج ابرو و در ادامه با کمی انحنا آرایش شود.

 

 

 

ابرو، یکی از حساسترین اندام صورت است که در زیبایی چهره ی انسان نقش بسیار زیادی بازی میکند. شما با کمی دقت در نحوه ی مرتب کردن این عضو، ظاهر شما تغییر یقابل توجه پیدا می کند.

همه‌ی ما با ابروهایی کاملا بی نقص و خوش حالت به دنیا نمی‌آییم، اما خوشبختانه با وجود محصولاتی مانند مداد ابرو می‌توانیم ابروهایی خوش فرم و زیبا بدست بیاوریم. اما همین محصولات ابرو علاوه بر اینکه می‌تواند به خوش حالت‌تر شدن ابروها کمک کند، همچنین می‌تواند باعث ایجاد خطاهایی در آرایشتان هم بشود. در زیر، به نکاتی برای داشتن ابروهای زیبا، اشاره می‌کنیم.

 

۸- رنگ ابرو

رنگ ابرو از رنگ مو دو درجه روشن تر است. اگر موهای شما بلوند باشد بر عکس ۲ درجه تیره تر است.

ابروهایی زیبا و خوش نقش

زیبا ساختن ابروان میتواند تغییر شگفت انگیزی در ظاهر شما ایجاد كند. منظور من فقط تغییر سبك ظاهر نیست، بلكه حالت  شماست. ابروانی كه شكل دارند مانند قابی برای چشمان شما هستند، درست مانند موهای كرده كه قاب چهره است و قاب عكس كه زیباساز یك  زیبا میتواند باشد.

 اقراق نیست اگر بگوییم كه شكل ابرو میتواند به ظاهر شما جلوه دهد و یا جلوه آن را از بین ببرد. طراحی و درست كردن ابروها دقیقا مثل انتخاب عینك بروی صورت میباشد كه اگر ابروها به  نخورند  بهم خورده و شكل انرا را تغییر میدهند.

 شكل و فرم مورد دلخواه همه اصولاشكل بیضی است كه بیشترین در صد افراد سعی بر این دارند كه فرم صورت خود را به این فرم در اورند. كه این نكته در ارایش تكمیلی و ترمیمی اجرا میشودكه اكثر خانمها این نكته را نادیده می گیرند.

 

 ۹- همیشه ابروها را به سوی بالا شانه کرده و مرتب کنید تا به طور طبیعی به شکلی قوس دار در بیایند.

۱۰- مراقب شکل ابرو باشید.

ابروها باید از بالای مجرای اشکی شروع و در بالاترین نقطه پشت چشم تیز شده و در گوشه بیرونی چشم پایان یابند. بسیاری از خانم ها اشتباه کرده و مو های این قسمت از ابروها را بر می دارند ولی این کار باعث می شود که ابروها اریب شده و شما همیشه به نظر عصبانی و اخمو بیایید.

۱۱- پوست خود را آماده نمایید.

یک تکه پنبه را به تقویت کننده یا منقبض کننده پوست آغشته کرده و به روی ابروها بمالید.

۱۲- یک مداد را روی خط خارجی ابرو نگه داشته و ببینید در کجا نقطه اوج ابرو واقع می شود .

از نقطه کمان ابرو تا انتهای آن ، ابروی شما باید یا صاف و یا کمی قوس دار برداشته شود. البته این قسمت بستگی به سلیقه خود شما دارد.

۱۳- موچین را با زاویه ۴۵ درجه نگه داشته و سپس موهای زیر خط ابروها را بردارید.

ابروها را در جهت رشد موها بیرون بکشید. سعی کنید از فرم طبیعی ابروی خود تبعیت نمایید نه از تمایلات خود زیرا ابروهای شما در فرم طبیعی زیباتر هستند.

۱۴- نواحی کم پشت ابرو که خالی به نظر می رسد را با یک مداد تیزشده ابرو پر کنید.

مداد را خیلی کم رنگ و سطحی بر روی ابرو بکشید با حرکات سریع روی موهای ابرو حرکت دهید. پودر ابرو ظاهری طبیعی تر به ابروهای شما می دهد. با استفاده از برس ابرو پودرهای روی ابرو را پاک کنید. اگر در کار برداشتن ابرو بی تجربه هستید از ژل های رنگی ابرو نیز می توانید استفاده کنید. روی ابروها را با این ژل با حرکات بالا و پایین بپوشانید. ژلهای اضافی را از روی ابرو پاک کنید و به ابروها شکل دلخواه را بدهید و بگذارید تا خشک شوند.

 این روشها برای تکمیل آرایش خود استفاده کنید

مراقبت از بدن و ذهن کاری است که باید در اولویت زندگی تان قرار دهید. انجام این کارها شما را جوان تر و شاداب تر از قبل می سازد. اما راه دیگری که می توانید سن تان را کمتر از آنچه هست نشان دهید، استفاده از لوازم آرایش است.

این سوال برای بسیاری از خانم ها پیش می آید که چگونه آرایش کنند تا جوان تر از قبل به چشم آیند؟ علاوه بر نوشیدن آب زیاد و پرهیز از مواد روغنی، قندی و فست فودها، شما می توانید به کمک نکات آرایشی که در اینجا برایتان آورده ایم، جوان تر از قبل به نظر رسید.

برای پوشاندن جای زخم و یا جوش، آکنه، لکه های روی پوست و سیاهی دور چشم و خطوط ریز و پهن کنار دهان عمل ترمیمی و تکمیلی را بعد از زدن فوندیشن انجام می دهیم، زیرا فوندیشن را نمی توانیم روی پودر بزنیم و مانع پاک شدن آن شویم.
پودر و یا کرم های ترمیمی در رنگ های روشن، متوسط و تیره ساخته می شوند.
حلقه سیاه دور چشم رامی توان با استفاده از کرم پودر ترمیمی پوشاند. البته دلایل زیادی برای افتادن حلقه سیاه دور چشم و گود رفتن پلک ها وجود دارد، مثل کم خوابی، غذای نامناسب، مصرف مشروبات الکلی، ناراحتی های کلیوی و … که در این صورت باید ابتدا در رفع مشکل اصلی بکوشیم و سپس از این آرایش کمک بگیریم. به هر حال، پلک ها و اطراف چشم را تا زمانی که تیره و گود رفته هستند روشن تر می کنیم و یا در حالتی که پف کرده اند برای پوشاندن این پف، روی آن را با پودر تیره تر و اطراف آن را با پودر روشن می پوشانیم و به دقت پودر را پخش می کنیم. از پودر تیره برای کوچکتر نشان دادن بینی بزرگ و یا کج، غبغب، آرواره پهن و برجسته، پلک های سنگین، چانه برجسته و پیشانی جلو آمده استفاده می کنیم.
از پودر روشن برای بزرگ تر نشان دادن بینی کوتاه، چشمان گود رفته کوچک، صورت باریک و بلند، چانه عقب رفته، گردن باریک و بلند و پوشاندن حلقه سیاه دور چشم استفاده می کنیم.
برای برجسته تر نشان دادن گونه ها، یک خط فرضی از گوشه دهان به وسط گوش و یک خط دیگر به صورت عمودی، از گوشه خارجی چشم به طرف چانه می کشیم. فوندیشن تیره را بعد از خط عمودی روی این خط فرضی به طور افقی می زنیم.
زخمهای کوچک، خال و لکه سیاه را با فوندیشن می توانیم بپوشانیم که بهتر است با انگشت فوندیشن را کاملا پخش کنیم تا خط فاصله ای ایجاد نشود و صورت دو رنگ نشان ندهد. برای پوشاندن لکه های بزرگ و خال یا لکه مولودی (اصطلاحاً همان ماه گرفتگی) مسلما وقت بیشتری باید صرف کنیم و با صبر و حوصله به قدر کافی کار کنیم. بعد از زدن فوندیشن، مواد پوشاننده را روی لکه می مالیم و مجددا لایه نازکی از فوندیشن را روی آن می زنیم و سپس تمام صورت را به طور یکنواخت پودر می زنیم. باید توجه داشته باشیم که استفاده از فوندیشن خیلی زیاد و ضخیم، بدون پخش کردن صحیح مشکل صورت را بدتر از آنچه که هست نشان می دهد.
● آشنایی با انواع کرم ها
▪ کرم های مرطوب کننده:
این کرم ها از سه طریق می توانند رطوبت پوست را تأمین نمایند برخی با بر جای گذاردن یک لایه چرب بر روی پوست مانع از دست رفتن آب پوست می شوند (مانند وازلین و کلد کرمها)، برخی کرم ها حاوی اجزاء جاذب رطوبت هستند که رطوبت را جذب و در خود نگه می دارند، برخی از کرم های مرطوب کننده حرفه ای (مانند هیدرازن لانگوم) سیستم آب رسانی دارند و مرتب آب به پوست می رسانند.
▪ کرم های ضد آفتاب:
این کرمها حاوی موادی به نام فیلترهای ضد اشعه UV هستند که اشعه مضر فرابنفش خورشیدی را از طریق جذب نور و یا تفرق و انعکاس آن تضعیف می کنند و مانع از آسیب رساندن آن به پوست می شوند. میزان کارایی یک فراورده ضد آفتاب با استفاده از عددی به نام SPF نشان داده می شود. مفهوم این عدد افزایش مقاومت پوست برابر قرمز شدن در صورت استفاده از فراورده ضد آفتاب است. برای مثال اگر پوست بدن شما بدون استفاده از فراورده ضد آفتاب مثلا پس از ۱۰ دقیقه قرمز شود با استفاده از فراورده ضد آفتاب با SPF=۱۵ پس از ۱۵۰ دقیقه قرمز خواهد شد.
▪ کرم های روز و کرم های شب:
تشابه این دو کرم در مرطوب کنندگی آنها است تفاوت آنها در این است که کرم های روز حاوی مقادیری فیلتر ضد آفتاب ولی کرم های شب حاوی ویتامین ها و مواد مغذی مفید برای پوست است. تا در طول شب بر روی پوست مانده و تاثیر خود را ظاهر کنند.

دسته بندی مطالب: آرایش و زیبایی

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه