ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

3rd ژوئن 2019
ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

بیوگرافی رضا رویگری

رضا رویگری در ۶ دیماه ۱۳۲۵ در تجریش تهران به دنیا آمد. او تنها فرزند خانواده بوده و دوران مدرسه و دبیرستان خود را در همان تجریش به پایان رساند. جالب است بدانید او در ابتدا بسیار به خلبانی علاقه مند بوده و دو بار امتحان داده اما قبول نشده است. پس از آن به حرفه نقاشی وارد شد و اولین اثرش یعنی “ویس و رامین” را نقاشی کرد و در چندین نمایشگاه نقاشی در ایران و امریکا شرکت کرد. رضا از گذشته خود اینگونه می گوید : “پدرم در تجریش باغبان بود و من تنها پسر او. وقتی که بچه بودم، نقاشی می‌کردم، در کوچه پس کوچه‌های خلوت تجریش به همراه دوستانم. از زمانی که در دوران کودکی به سینما بهار تجریش می‌رفتم به سینما و هنرپیشگی علاقه‌مند شدم. پدرم مخالف هنرپیشه شدن من بود، حتی می‌گفت نقاشی هم نباید انجام بدهی. وقتی رضایت پدر را به دست آوردم، سر از تئاتر در آوردم. آن زمان تازه به دبیرستان راه یافته بودم. نمایشی داشتیم در رابطه با تعزیه امام حسین(ع). وقتی پدرم آمد نمایش مرا دید (البته از دور که من نبینمش… نمی‌دانم چه کسی به او خبر داده بود که من دارم نمایش بازی می‌کنم.) ناراحت نشد و گفت اینها مطرب نیستند؛ دیگر هم کاری به کارم نداشت. وقتی در اوایل انقلاب ترانه معروف «ایران ایران ایران، رگبار مسلسل‌ها» را خواندم، سربلند شد و گفت کار ما هنر است نه مطربی. ۲۶ دی‌ماه سال ۵۷، روزی که شاه رفت به استودیوی صبا در خیابان کاخ آن زمان و فلسطین کنونی در حالی که حکومت نظامی بود، رفتم و آن ترانه با شعر «حسین سرفراز» را خواندم.”
او حرفه بازیگری را با بازی در سریال “محله بهداشت” شروع کرد. سپس با بازی در فیلم “عقابه” به کارگردانی خاکچیان وارد سینما شد. جالب است بدانید که او در ۲۸ فیلم سینمایی بازی کرده و تنها کسی است که برای کارهای خود آهنگسازی کرده است. رضا خواننده یکی از ماندگارترین و زیباترین سرودهای معروف به نام “ایران ایران (الله الله)” است که در اول انقلاب سروده شد و هر ساله با پخش شدن این اهنگ در زمان پیروزی انقلاب، یاد آن روزها را برای مردم تداعی می کند.

او کسی است که خوانندگی آلبوم کازابلانکا را در سال ۱۳۹۲ بر عهده داشته است. همچنین او در سال ۱۹۹۶ در آمریکا یک کنسرت برگزار نمود.

مقاله های مرتبط: ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

 

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

ازدواج های رضا رویگری

رضا تا به حال ۲ بار ازدواج کرده. ازدواج اول او با “فرشته میرهاشمی” بوده است. این دو در آمریکا با یکدیگر آشنا شدند. فرشته متولد ۱۳۵۳ است و طبق گفته خودش بسیار به کار و درس علاقه مند است. او فوق لیسانس معماری از دانشگاه تهران،  فوق لیسانس شهرسازی و دکترای روانشناسی از کالیفرنیا را دارد. او می گوید: “مقصدم در زندگی تاثیرگذاری و سازندگی در زندگی انسان ها بوده و به همین خاطر با علاقه ای که به مردم داشتم و با ایمان به انسان ها و گوهر وجود و توانایی هایشان در سال ۱۳۶۸ برنامه های آموزشی تجربی “بنیان” را پایه گذاری کرده و به تدریج متد بنیان را جهت موفق و موثر بودن در زندگی و تنظیم رابطه با خود و دیگران طرح کردم و در برنامه ها، دوره ها و سمینارهای بنیان ارائه دادم.”. حاصل این ازدواج پسری بود به نام کیارش. این ازدواج در سال ۱۳۹۳ به پایان رسید و علت آن مخالفت رضا با کار فرشته بود.

پس از آن رضا با دختری به نام “تارا کریمی” که ۴۳ سال از خودش کوچکتر است ازدواج کرد. این ازدواج در سن ۲۳ سالگی تارا رخ داده است. تارا درباره آشناییشان این گونه می گوید: “من در شیراز با رضا آشنا شدم. او می گوید اصلا ایشان را به عنوان بازیگر نمیشناختم و هیچ کاری از ایشان ندیده بودم. راستش در افتتاحیه برنامه ای در شیراز رضا رویگری به عنوان میهمان دعوت شده بود و دوست من هم وظیفه میزبانی ایشان را بر عهده داشت. وقتی برای استقبال از ایشان به فرودگاه رفتیم اولین بار ایشان را دیدم و طی چند روزی که آنجا بودند با هم آشنا شدیم. او می گوید: پدرم با این ازدواج مخالف بود و حتی خواهر بزرگم مدام به من می گفت چه اتفاقی افتاده. تو که برنامه دیگری برای زندگیت داشتی و نمی خواستی ازدواج کنی. اما به هر حال این اتفاق افتاد. خیلی ها می گفتند رضا جای پدرت است و از این ازدواج بر حذر کن ولی حرف مردم برایم مهم نبود. این زن جوان درباره وضعیت اقتصادی رویگری هنگام ازدواج با وی بیان می کند: زمانی که من با رضا ازدواج کردم تنها با یک حلقه ازدواج کردیم. رضا یک خانه داشت که آن را هم بابت اینکه پسرش به خاطر عدم پرداخت مهریه به زندان نیفتد فروخت. حتی خانه ای که در آن ساکن هستیم اجاره ایست.”

 

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

حاشیه های رضا رویگری

در مهرماه ۹۰ فیلمی از رضا رویگری منتشر شد که در آن رضا به خاطر بعضی از نقش‌ها از مردم عذرخواهی کرده بود. این شائبه برای مردم ایران به وجود آمده بود که رضا رویگری به خاطر بازی در اخراجی ها ۳ در نقش میرحسین موسوی از مردم عذرخواهی کرده‌است؛ ولی او در مصاحبه ای، این عذرخواهی را تکذیب کرده‌است.

مقاله های مرتبط: ازدواج رامبد جوان با ماندانا روحی، سحر دولتشاهی و نگار جواهریان

آثار هنری رضا رویگری

از آثار سینمایی رضا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

“زهر مار ” در سال ۱۳۹۷، “لازانیا” در سال ۱۳۹۶، “همه چی عادیه” در سال ۱۳۹۵، “خوب، بد، جلف” در سال ۱۳۹۵، “فیلسوف های احمق” در سال ۱۳۹۴ و …

او در سریال ها نیز نقش های متعددی داشته و یکی از بیادماندنی ترین نقش های او نقش “کیان” در سریال “مختارنامه” بود. از دیگر سریال های او می توان به موارد زیر اشاره کرد:

“آقا و خانم سنگی”، “تنهایی لیلا”، “آخرین بازی”، “زمانی برای عاشقی” و …

رضا در تئاتر نیز از خود هنر آفرینی کرده و چند نمونه آن عبارت آن از :

“ویس و رامین”، “گلدونه خانم”، “جمعه کشیاسم” و …

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

ازدواج رضا رویگری با تارا کریمی

بیماری رضا رویگری

در حال حاظر رضا مدتی ااست به علت بیماری از سینما و تلویزیون دور است و در تمام این مدت همسرش تارا کریمی تمام وقت کنار او حضور دارد و به پرستاری از او می پردازد.

منابع: ویکی پدیا فارسی ، بیتوته ، ساتین

دسته بندی مطالب: ازدواج هنرپیشگان

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه