ازدواج رامبد جوان با ماندانا روحی، سحر دولتشاهی و نگار جواهریان

21st می 2019
ازدواج رامبد جوان با ماندانا روحی، سحر دولتشاهی و نگار جواهریان

ازدواج رامبد جوان با ماندانا روحی، سحر دولتشاهی و نگار جواهریان

بیوگرافی رامبد جوان

رامبد جوان در یکم دیماه ۱۳۵۰ در تهران در یک خانواده ی با اصالت ترک آذربایجانی به دنیا آمده است. او فعالیت کاری خودش را ابتدا از تئاتر شروع کرد و پس از آن به ترتیب در تئاتر و سینما هنرنمایی کرد. وی در یک قسمت از مجموعه تلویزیونی پرطرفدار همسران نقش کوتاهی داشت و همین باعث حضور پررنگ وی در مجموعه تلویزیونی خانه سبز در نقش «فرید صباحی» شد.

جالب است بدانید که در طول سال های ۷۰ رامبد جوان به نام “فرید صباحی” مشهور شده بود. او جزو معدود بازیگرانی است که بیشتر در زمینه طنز هنرنمایی کرده است.

ازدواج های رامبد جوان

اولین ازدواج رامبد در دهه ۷۰ با “ماندانا روحی” بوده است. ماندانا نیز از جمله بازیگران خوش نام زن در ایران است. اطلاعات چندانی در مورد این ازدواج موجود نیست ولی مهمترین نکته در مورد این ازدواج این است که سید محمد خاتمی رئیس جمهور وقت ایران آن ها را پای سفره عقد نشانده و برایشان خطبه را جاری کرده است.

رامبد برای بار دوم و در ۳۶ سالگی در ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ با “سحر دولتشاهی” که او نیز از بازیگران زن ایرانی است ازدواج کرد. داستان آشنایی این دو از آن جا شروع می شود که هر دو در یک نمایش تئاتر با یکدیگر آشنا شدند. این دو پس از ۶ سال زندگی مشترک در سال ۱۳۹۳ از یکدیگر جدا شدند. پس از این جدایی حواشی زیادی برای رامبد ایجاد شد تا جایی که او دیگر تحمل نکرد و در یک مصاحبه واکنش تندی به این حواشی نشان داد و گفت: دوست ندارم در مورد زندگی شخصی ام روی آنتن رسانه ملی حرف بزنم. دوست ندارم کسی در مورد زندگی شخصی ام از من سوال بپرسد. زندگی خودم است و مال خودم است

دو سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۵ رامبد مجددا با “نگار جواهریان” که نیز از بازیگران زن خوش نام و حرفه ای عرصه سینما کشور است ازدواج کرد. جالب است که بدانید هر سه ازدواج رامبد با بازیگران زن ایرانی بوده است و او تنها فرد با این رکورد می باشد.

ازدواج رامبد جوان با ماندانا روحی، سحر دولتشاهی و نگار جواهریان

 

ازدواج رامبد جوان با ماندانا روحی، سحر دولتشاهی و نگار جواهریان

فعالیت های حرفه ای رامبد جوان

شروع کار رامبد با تئاتر و در سال ۱۳۷۰ بوده است. او در تئاتر کارگردانی نیز کرده که اولین کار وی برای معلولین بوده که به گفته خودش بسیار مورد توجه هم قرار گرفته است.  پس از آن در یک مجموعه تلویزیونی به نام “همسران” در سال ۱۳۷۴ نقش آفرینی کرد. این کار وی مورد توجه قرار گرفت و باعث شد که او در همان سال در مجموعه “فروشگاه” نقش آفرینی کند.

یکی از پرطرفدارترین سریال های دهه هفتاد، مجموعه تلویزیونی “خانه سبز” بود که سکوی پرش رامبد برای معروف شدن بود. او توانست در کنار بازیگران خوشنامی چون خسرو شکیبایی، مهرانه مهین ترابی، اکرم محمدی و … خوش بدرقشد.

او کارهای ضعیفی هم در کارنامه خود دارد که میتوان به “سرزمین سبز” در سال ۷۶ اشاره کرد.

پس از خانه سبز سریال “کت جادویی” به کارگردانی حسین لطیفی شانس دوباره ای به او داد و باعث بر سر زبان افتادن نام رامبد شد. محبوبیت او با بازی در فیلم “مومیایی ۳” و حضور در کنار سوپر استار آن روزها یعنی پرویز پرستویی برای همیشه تثبیت شد.

از جمله فیلم های سینمایی او میتوان به “قانون مورفی”، “نگار”، “آزادی مشروط”، “نیکان و بچه غول”، “گناهکاران” و … اشاره کرد.

 

۱- نویسندگی رامبد جوان

جالب است بدانید که او نویسندگی هم کرده و مجموعه “در همین حوالی” و فیلمنامه اولیه سریال “تولدی دیگر” از اوست.

۲- کارگردانی رامبد جوان

رامبد در کارنامه خویش کارگردانی را نیز ثبت کرده است. او برای ۴ مجموعه “گمگشته”، “نشانی”، “مسافران” و “توطئه فامیلی” کارگردانی نموده است

او در سینما نیز به کارگردانی پرداخته است. فیلم سینمایی “اسپاگتی در ۸ دقیقه” که جایزه بهترین کارگردانی دوره بیستم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را در سال ۱۳۸۴ از آن خود کرده بر عهده داشته است. او در جشنواره ۲۹ فجر به عنوان کارگردان در فیلم ورود آقایان ممنوع شرکت داشت و توسط همین فیلم در زمان اکران فروشی بالغ بر ۶ میلیارد تومان بر جای گذاشت و فیلم پر مخاطب شبهای رمضان ۹۰ بود.

از افتخارات رامبد می توان به برنده شدن سیمرغ بهترین بازیگر مکمل نقش مرد از فیلم گناهکاران در ۳۱ امین جشنواره فیلم فجر اشاره کرد.

او پس از ازدواج با نگار یک فیلم سینمایی با نام “نگار” رو روی پرده سینما برد و نقش اصلی این فیلم را خودش در کنار نگار بر عهده داشته است.

ازدواج رامبد جوان با ماندانا روحی، سحر دولتشاهی و نگار جواهریان۳- رامبد جوان و خندوانه

او خالق برنامه جذاب و پربیننده خندوانه است. جالب است بدانید که رامبد ایده این برنامه در سال ۱۳۸۳ به شبکه دو داده بود که به دلیل موجود نبودن بودجه به تعویق افتاد. این برنامه به کارگردانی خود اوست و در هر قسمت با چهره های محبو سینمایی، هنری، فرهنگی، ورزشی و سیاسی گفت و گو می کند. این برنامه در سال ۱۳۹۳ در به روی آنتن رفت و در ۳ آبان این فصل به پایان رسید. فصل دوم در ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ شروع شد و در ۲۱ مهر ۱۳۹۴ به پایان رسید.

ازدواج رامبد جوان با ماندانا روحی، سحر دولتشاهی و نگار جواهریان

ازدواج رامبد جوان با ماندانا روحی، سحر دولتشاهی و نگار جواهریان

 

جوایز رامبد جوان

از جوایز رامبد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ۱۳۸۴ بیستمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان – بهترین کارگردانی “اسپاگتی در هشت دقیقه”
  • ۱۳۹۱ سی و یکمین جشنواره فیلم فجر – بهترین بازیگر مرد “گناهکاران”
  • ۱۳۹۴ پانزدهمین جشن حافظ – بهترین برنامه تلویزیونی “خندوانه”
  • ۱۳۹۵ شانزدهمین جشن حافظ – بهترین مجری تلویزیونی “خندوانه”
  • ۱۳۹۵ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر – بهترین کارگردانی “نگار”
  • ۱۳۹۵ سومین جوایز تلویزیونی سه ستاره – بهترین مجری تلویزیونی “خندوانه”

پدر شدن رامبد جوان

او به تازگی خبر پدر شدن خودش توسط همسرش نگار جواهریان را در صفحه اینستاگرامش اعلام کرد. او در این پست اینگونه نوشت : چند وقته که من و نگار خوشحالیم از دختری که در راهه و هنوز نیومده و روزگارمون رو پر نور کرده. میگن مردا تا دختر دار نشن معنی پدر شدن رو نمی فهمن.

 

منبع : ویکی پدیا فارسی ، نمناک

دسته بندی مطالب: ازدواج هنرپیشگان

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه