ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

25th می 2019
ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

محمدرضا شریفی نیا و همسرانش

بیوگرافی محمدرضا شریفی نیا

محمرضا شریفی نیا بازیگر ۶۴ ساله ایرانی در متولد ۲۵ خرداد ۱۳۳۴ در تهران به دنیا آمد او تحصیلاتش را تا کارشناسی تربیت بدنی ادامه داد.

شروع فعالیت حرفه ای شریفی نیا

او فراگیری تئاتر و بازی در نمایش را از دهه ۱۳۵۰ شروع کرد. برای اولین بار شریفی نیا در نقش بسیار کوتاهی (استاد دانشگاه) در فیلم “پری” (به کارگردانی داریوش مهرجویی) در سال ۱۳۷۳ دیده شد. البته او در سال های ۱۳۷۰ و ۱۳۷۲ در نقش ولید در مجموعه تلویزیونی “امام علی” به کارگردانی داوود میرباقری ایفای نقش کرد که این مجموعه در سال ۱۳۷۵ از تلویریون پخش شد و باعث مطرح شدن او شد. از جمله فیلم های حاشیه ساز او بازی در فیلم “آدم برفی” در سال ۱۳۷۳ بود که البته این فیلم به مدت سه سال توقیف گردید و پس از آن به نمایش در آمد. شریفی نیا علاوه بر بازیگری در فیلم های سینمایی و تلویزیونی در سمت های دستیار کارگران، برنامه ریز و عکاس هم بر فعالیت نموده است. جالب است بدانید او هیچگاه کارگردانی فیلم یا سریالی را برعهده نداشته اما یکی از بزرگان و مهمترین عنصر در سینمای ایران است و انتخاب بازیگران سینما بر عهده اوست.

مقاله مرتبط: ازدواج رامبد جوان با ماندانا روحی، سحر دولتشاهی و نگار جواهریان

شریفی نیا محکوم به اعدام شد!!

آیا تا به حال می دانستید که شریفی نیا به اعدام محکوم شده بود؟ او در دهه شصت و به خاطر ارتباط با گروه های چپ و نشریه لوح، زندانی و به اعدام محکوم شد. او پس از تواب شدن در سال ۱۳۶۵، مورد عفو مقامات جمهوری اسلامی قرار گرفت. بر عکس پیشینه سیاسی که اکثرا فکر می کنند که او چپ گراست، وی در ۱۲ مرداد سال ۱۳۸۸ در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد شرکت نمود که با واکنش های زیادی روبه رو شد.

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

شکایت از شریفی نیا به اتهام تبانی

از او شکایت های متعددی نیز صورت گرفته!!! یکبار در سال ۱۳۸۸ علیرضا بیات مدیر تبلیغاتی فیلم سینمایی اخراجی ها ۲ با انتشار بیانیه ای از حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده و همچنین محمدرضا شریفی نیا مجری طرح این فیلم به اتهام تبانی عدول از قرارداد حقوقی فی ما بین، اعلام شکایت کرد.

ازدواج های شریفی نیا

اولین ازدواج او با آزیتا حاجیان بوده و حاصل این ازدواج ۲ دختر به نام های مهراوه شریفی نیا و ملیکا شریفی نیا بوده است. مهراوه دختر بزرگ و ملیکا دختر کوچکتر شریفی نیا است و هر دوی آن ها در حال حاظر از بازیگران خوب سینما و تلویزین هستند. این ازدواج پس ۳۰ سال به اتمام رسید و آن ها از هم طلاق گرفتند.
خبر ازدواج مجدد شریفی نیا با رز رضوی در فضای مجازی دست به دست شد تا جایی که او این ازدواج را تکذیب کرد و آن را کذب خواند. شریفی نیا در برنامه دورهمی در سال ۱۳۹۷ بالاخره به حرف و حدیث های ازدواجش با رز رضوی پاسخ داد. او گفت: “چند سال پیش در یک برهه زمانی تصمیم گرفتند تعادی از هنرمندان را به سفر مکه ببرند و به ما هم سهمیه حج دادند. در آن سفر هر خانم زیر ۴۰ سال بنا به مقررات باید با یک محرک آقا سفر می کرد. به همین دلیل صیغه کوتاه مدتی بین هر دو نفر ار آقایان و خانم ها خوانده شد. در آن سفر ملیکا دخترم هم بود. رز رضوی دوست ملیکا هم همراه ما بود. این امری طبیعی است اما برای ما تبعات داشت و در ایران یک روزنامه با شیطنت این اقدام را ازدواج تلقی کرد.”

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

 

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

 

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

 

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

 

فیلم و سریال های شریفی نیا

او از جمله بازیگران مطرحی است که بازی های زیادی در فیلم ها و سریال ها داشته است. از جمله فیلم های سینمایی او می توان به :
رسوایی به کارگردانی مسعود ده نمکی در سال ۱۳۹۱، “پس کوچه های شمرون” به کارگردانی کامران قدکچیان در سال ۱۳۹۰، “اخراجی ها ۳” به کارگردانی مسعود ده نمکی در اسل ۱۳۸۹، “سوپر استار” به کارگردانی تهمینه میلانی در سال ۱۳۸۷ و … اشاره کرد.
از جمله سریال های او نیز می توان به :
“ما فرشته نیستیم”، “بی قرار”، “میلیاردر”، “ملکوت” و … اشاره کرد.

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

 

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

 

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

 

ازدواج های محمد رضا شریفی نیا

منابع: ویکی پدیا فارسی ، انتخاب، سماتک

دسته بندی مطالب: ازدواج هنرپیشگان

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه