۷ اشتباه رایج زوج‌های جوان بعد از ازدواج 

17th ژوئن 2019
9 سوالی که ذهن هر تازه عروسی را به خود مشغول خواهد کرد

۷ اشتباه رایج زوج‌های جوان بعد از ازدواج 

 

بعد از مراسم ازدواج و دوره ی شیرین نامزدی و آشنایی، حال هر دو در شروع مسیر زندگی جدید در کنار یکدیگر هستند اما معمولا در اوایل زندگی، اشتباهی که خیلی از خانم ها مرتکب می شوند شامل این موارد می شود که انتظار دارند همسرشان در هرلحظه به یادشان و هرجایی کنارشان باشند و به طور خلاصه هیچ زمانی را تنهایی طی نکنند. گاهی آقایون نیز به این خلوت نیاز دارند و باید شما فرصتی را به آن ها بدهید که با خودشان کنار بیایند و باز مشتاق دیدار شما بشوند. باید روحیه ی استقلال خود را حفظ کنید و بدانید هیچ مردی از وابستگی بیش از حد همسرش حس خوبی نخواهد داشت. در این مقاله به ۷ موردی که ممکن است در این زمینه ذهن عروس خانم ها را به خود درگیر کند می پردازیم:

 

۱_ آن قدر که فکر می کردم ایده آل نیست!

به طور معمول زنان و مردان جذب خصوصیاتی از هم می شوند که خودشان فاقد آن ها هستند و این موضوع در اوایل آشنایی جذابیت های خاص خود را به همراه دارد. اما رفته رفته عادی می شود و دیگر اون ویژگی اولیه چندان به چشم نمی آید. در نتیجه دوست داشتن با منطق و چشم باز، از عشقی پر آتشین خیلی بهتر و باثبات تر است. یکی دیگر از خاصیت های عشق زیاد، ندید گرفتن یکسری خصوصیات بدی است که با فروکش کردن احساسات زیاد کم کم به چشم می آید.

مقاله مرتبط: همه ی مردها به زن ها خیانت نمی کنند!

۲_ چرا همیشه از من طرفداری نمی کنه؟

زوجین در اوایل ازدواج ممکن است این انتظار را داشته باشند که در همه ی مسائل و اختلافات بین آن ها و خانوادشان، طرف همسر خود را بگیرند. این انتظار کمی نامعقول است. باید پذیرفت گاهی هم شما دچار اشتباه می شوید و این دوست داشتن های بین شما نباید مانع از طرفداری های درست و منطقی بشود. ضمن آنکه این کار شما احساس بدی به همسر شما می دهد و همانند زندانی کردن آن است. در این گونه مواقع با یکدیگر صحبت کنید و از طریق گفت و گو مشکلات خود را حل کنید.

 

۳_ چرا علاقه اش هر روز به من کمتر می شود؟

این موضوع کاملا طبیعی است که پس از گذشت مدتی از ازدواج تان کمی شور و هیجان اولیه کمتر شود و این به منزله کمتر شدن علاقه همسرتان به شما نیست! این هنر شماست که اجازه ندهید زندگی تان یکنواخت شود. اما کمی کاهش این هیجانات طبیعی ست و مقصر همسر شما نخواهد بود.

 

۴_ چقدر اختلاف نظر داریم!

شما تا زمانی که با کسی زیر یک سقف زندگی نکنید او را نخواهید شناخت و مسلما با زندگی کنار هم شناخت دقیق تر و بهتری پیدا خواهید کرد و در این قسمت از زندگی شما، اختلاف نظرهایی ممکن است مشخص شود که این موضوع دور از انتظار نخواهد بود. پس به جای غر زدن به فکر راه حل و صحبت در رابطه با آن باشید.

 

۵_ مشکلاتمان را به پدر و مادر و دوستانش می گوید.

یکی از راه های اثبات وفاداری و دوست داشتن، پوشاندن معایب یکدیگر است و گفتن مشکلات و معایب همسرتان به دیگران، خصوصا خانواده ی خودتان اصلا کار صحیحی نیست. در این رابطه حتما با همسرتان صحبت کنید و از اهمیت و تاثیر آن در زندگی برایش بگویید و حتی اگر نیاز شد به مشاور مراجعه کنید.

 

۶_ چرا من را درک نمی کند؟

فراموش نکنید که آقایون علم غیب ندارند! آن ها هم موجوداتی همانند شما هستند که همان طور که به راحتی نیاز های خود را ابراز می کنند همان را هم انتظار دارند. البته که گاهی بعضی مسائل باید درک شود و در آن شکی نیست اما واقعا بعضی مسائل برای آقایون قابل درک نیست و آن ها را باید بشنوند تا بدانند و به آن عمل کنند.

 

۷_ چرا با خانواده ی من کمتر رفت و آمد داره؟

بعد از ازدواج باید بپذیرید که خانواده ی همسرتان هم همانند خانواده ی شما ارزش و مقام دارد و این طبیعی است احساسی که شما به پدر و مادر خود دارید همسر شما ندارد. در واقع او خانواده ی شما را بیشتر بخاطره شماست که دوست دارد اما با طرح یک برنامه ریزی درست و دقیق می توان به اندازه به دیدار هر دو خانواده رفت.

مقاله مرتبط: ۹ اشتباه رایج زوج‌های جوان بعد از ازدواج

دسته بندی مطالب: سبک زندگی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه