انتخاب تالار عروسی –  ۱۴ راهنمایی گام به گام

۲۶ام تیر ۱۳۹۶
انتخاب یک تالار مناسب برای یک مراسم خوب

 

 انتخاب تالار عروسی –  ۱۴ راهنمایی گام به گام

 

  انتخاب تالار عروسی –  ۱۴ راهنمایی گام به گام – انتخاب تالار عروسی و محل برگزاری عروسی یکی از اولین (و بزرگترین) تصمیماتی است که فکر شما را به عنوان یک زن و شوهر مشغول می کند و بر تصمیمات، بودجه، دکور و حتی لباس هم تاثیر خواهد گذاشت. در اینجا، آقای حسین کریمی برنامه ریز حرفه ای تالارنامه ، تمام چیزی را که شما باید در مورد انتخاب یک تالار برای عروسی بدانید برای شما بازگو میکنند.  سعی کنید که از شش ماه قبل، تمامی مراحل عروسی خود را برنامه ریزی کنید.

۱ – برآورد تعداد افرادی که مایل به دعوت به روز بزرگ خود هستید

تالار های عروسی دارای ظرفیت بسیار کمی برای برگذاری مراسم شما هستند، پس قبل از انجام هرکاری،ظرفیت آنها را باید در نظر بگیرید اقای حسین کریمی، از رویدادهای تجربه شده، توسط تالارنامه می گوید. تقریبا برای هر مراسم تعداد حداقلی مهمانان قابل شمارش وجود دارد: “اطمینان حاصل کنید که کمترین تعداد افراد برای دعوت به تالار خود را تعیین می کنید مثلا ۴۰۰ نفر . ”  اگر تعداد حضور نهایی شما کمتر از پیش بینی شما بود نیازی نیست تالار عروسی با ظرفیت بالا داشته باشید” می توانید اطلاعات بیشتری را برای انتخاب بهترین تالار خود به دست بیاورید.

۲- تالار پذیرایی با ظرفیت کم

آقای حسین کریمی، بر اساس تجربه مشاوره تالارنامه، به این نکته اشاره داشته است که امروزه، بیش از ۹۰ درصد از عروس و دامادها، مراسم خود را بسیار کوچک و با مهمان های کمتر برگزار می کنند. اینکار به این دلیل است که آنها متوجه این موضوع هستند که از تعداد مهمانان خاص و کم خود، لهتر می توانند پذیرایی خالصانه تری داشته باشند. پس برای انجام این مراسم، باید برای مراسم عروسی، از تالارهای عروسی با ظرفیت کم استفاده کنید.

 

۳- آیا باید در مورد قیمت تالار عروسی با نامزد خود هم مشورت کنم ؟

اغلب، زوج ها بعد از اینکه محل برگزاری نامزدی و عروسی خود را از طریق سامانه تالارنامه انتخاب کردند بسیار هیجان زده می شوند و می خواهند تاریخ و مکان تالار را سریع رزرو کنند اما در مورد تمام هزینه های دیگر فکر نمی کنند. سامانه آنلاین تالارنامه میتواند به شما امکان را دهد تا محل برگزاری را به صورت آنلاین بر اساس زمان مورد نظر شما، مکان، قیمت و نوع محل برگزاری، و دیگر معیارهای شما جستجو کنید. تعیین اینکه چقدر شما می توانید هزینه کنید، به شما کمک می کند تا از مکان هایی که  از محدوده ی قیمتی شما دور هستند، جلوگیری کنید – قطعا شما نمی خواهید بیش از ۵۰٪ کل بودجه عروسی خود را در محل تالار خود صرف کنید.

انتخاب تالار عروسی با هماهنگی همسرتان

 

۴- برای دیدن عکس های واقعی تالار و سالن عروسی مورد علاقه ام از کجا اقدام کنم؟

از آنجایی که پیدا کردن کمی مشکل است و تصاویر تالارهای پذیرایی و عروسی برای داشتن انتخاب بهتر در اینترنت مرتب نشده اند، میتوانید از طریق ارتباط با بخش تماس با ما از سامانه رزرو آنلاین تالار های عروسی درخواست کنید تا تصاویر با کیفیت از سالن های پذیرایی و عروسی را در اختیار شما بگذاریم. همچنین ابتدا مطالعه ای کوتاه برای انتخاب خود داشته باشید.

۵- ارتباط قیمت تالارهای عروسی با تاریخ عروسی شما

تاریخ عروسی به دلایل مختلف قابل توجه است؛ برخی از زوج ها در روز ملاقات خودشان با یکدیگر، تاریخ تولد خودشان ازدواج می کنند. آقای حسین کریمی از رویدادهای ثبت شده در تالارنامه، می گوید که هر کسی بر اساس زمان خاصی از سال و فصل یا زمان خاص خودش، زمان را رزرو میکند.

اگر شما می توانید با تاریخ ازدواج خود انعطاف پذیر باشید و ماه غیر فصلی را انتخاب کنید، شما اغلب می توانید محل برگزاری مورد علاقه خودتان را با نرخ پایین تر حفظ کنید. به عنوان مثال، به احتمال زیاد شما برای یک عروسی جمعه در مهر کمتر از روز شنبه در ماه تیر خواهید پرداخت. زمان سال، روز هفته ارتباط با قیمت های تالار ها در تمام ایران دارد. از آنجا که مکان های محبوب می توانند به سرعت  رزرو شوند، برای اطمینان از دسترسی به تاریخ، بهتر است قبل از رزرو محل پذیرش، ابتدا با تیم هماهنگ کننده خود مشورت کنید. مشاورین تالارنامه آماده مشاوره به شما هستند.

 

 ارتباط قیمت تالارهای عروسی با تاریخ عروسی شما

 

۶- محل برگزاری نقش مهمی در شکل دادن محیط برای عروسی شما بازی خواهد کرد

بنابراین مهم است که دیدگاهی از آنچه که می خواهید برای روز بزرگ خود ترسیم کنید. محل تالار عروسی شما شخصیت سوم در داستان عروسی شماست. بهترین مشاوره ای که می توانیم به شما بدهیم این است که یک مکان را انتخاب کنید که دوست دارید مانند خانه خودتان در آن راحت باشید.

 

۷- پس از انتخاب محل برگزاری، رنگ یا تم خود را انتخاب کنید

اغلب عروسهایی که به ما مراجعه میکنند برای رزرو تالار و سالن عروسی به ما می گویند که رنگ آنها بنفش و نقره ای است و محل برگزاری آنها دیوار عاجی و صندلی های طلا را انتخاب کرده اند. در مورد چگونگی استفاده از رنگ ها و تم ها، فضای محل برگزاری خود را برای یک نگاه یکپارچه، توصیه می کنیم با آقای حسین کریمی در سامانه رزرو آنلاین تالار های عروسی مشورت کنید.

پس از انتخاب محل برگزاری، رنگ یا تم خود را انتخاب کنید

 

۸- اولین محل برگزاری که می بینید را رزرو نکنید!

ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید، اما به من اعتماد کنید. حداقل سه مکان را انتخاب کنید که ممکن است مناسب بودجه و سبک شما باشد، سپس ضوابط شرایط هر یک را بنویسید. من قول می دهم که روند را آسان تر و سرگرم کننده تر کند، علاوه بر این، گرفتن نقل قول از چندین مکان، اطمینان حاصل خواهد کرد که انتخاب تالار برای عروسی شما ارزش خوبی خواهد داشت.

 

۹- هر محل را با ذهن باز ببینید و تغییر دهید !

زوج ها معمولا محل برگزاری را به همان شکل که در طرح دیده اند برگزار می کنند که به همین ترتیب به نظر می رسد، بیشتر سالن ها و تالار های عروسی این امتیاز را به شما می دهد تا با سلیقه خود فضای تالار عروسی و پذیرایی خود را تغییر دهید.

پس از انتخاب محل برگزاری، رنگ یا تم خود را انتخاب کنید

۱۰- توجه ویژه به نورپرداری داشته باشید

اگر یک مکان در مراسم عروسی و نامزدی شما بیش از حد تاریک باشد، می تواند برای عکاسی با نامزدتان شما را جذاب کند. همچنین باید تعیین کنید که آیا محل برگزاری شما برای داشتن چنین فضایی در حال بررسی است یا خیر، ارائه خدمات نورپردازی اضافی مانند روشنایی، روشنایی هوشمند یا گوبو را میتوانید با هماهنگی مسئول مراسم در تالار عروسی خود اجرا کنید.

 

۱۱- بهترین روش راحتی رفت و آمد مهمانان شما از منزل به محل مراسم عروسی

حسین کریمی مشاور تالارنامه می گوید: حمل و نقل و پارکینگ بسته به اینکه آیا شما در شهر یا خارج از شهر ازدواج کرده اید متفاوت است، چه مراحلی و چه پذیرایی در همان محل برگزار می شود و آیا مهمانان، محلی هستند یا خیر؟ محل برگذاری شما باید برای مهمانان شما آنها به اندازه کافی در دسترس باشد.آیا پارکینگ به راحتی در دسترس است؟ گزینه هایی وجود دارد که می توانید برای مهمان های محلی ارائه دهید. بعضی از محل ها هزینه های اضافی برای این گزینه های ارائه می دهند.

بهترین روش راحتی رفت و آمد مهمانان شما از منزل به محل مراسم عروسی

۱۲- داشتن یک طرح احتمالی در صورت تغییر شرایط آب و هوایی

قبل از رزرو، بپرسید که آیا تالار یا سالن عروسی طرحی برای مثلا بارانی شدن ناگهانی هوا دارد؟ اطمینان حاصل کنید که طرح فضای پشتیبان را در صورت وقوع ناخوشایند هوا دوست دارید؛ اگر این کار را نکنید، ممکن است بخواهید یک محل دیگر یا یک برنامه ریز را استخدام کنید تا در طول راه شما را همراهی کند.

 

۱۳- فرم قراداد تالار عروسی

حتما فرم قرارداد تالار عروسی را تنظیم نمائید که در آن کلیه امکانات و تشریفاتی که برای مراسم خود، انتخاب کرده اید را به صورت دقیق بیان کرده باشد. این به این خاطر است که ابتدا، به خوبی آنرا مطالعه کنید که بعدا دچار اشتباه در میزان امکانات و هزینه های خود نشوید.

 

۱۴- تالارهای طرح ازدواج آسان

اگر می خواهید برای مراسم عروسی خود، هزینه ی کمتری داشته باشید، باید تالار عروسی شما، از مکان خاصی انتخاب شود. مشاوران سایت تالارنامه، بر این باور هستند که با انتخاب تالارهای طرح ازدواج آسان، این امکان وجود دارد که شما بتوانید، مراسم خود را با صرف هزینه ی کمتری برگزار کنید.

دسته بندی مطالب:رزرو آنلاین تالار , مجله عروس

مطالب مرتبط :

 1. برزگر گفت:

  چه جالب. ایکاش که خود مسئولین تالارها هم به حرف های شما اعتقاد داشتند. ما رفتیم تالار را دو ماه قبل رزرو کنیم. میگیم میخوایم شام عروسی با خودمون باشه. میگه که نمیشه، کلیه ی تشریفات مراسم ها با خودمون هست. و اگر نمیخواید نمی تونیم بهتون سرویس بدیم.
  کل شهر را برای بهار و تابستان گشتیم تا یه تالاری پیدا کنیم که تشریفاتش با خودمون باشه.

  • جناب برزگر حق باشماست. متاسفانه بیشتر تالارها برای فصل های بهار و تابستان، تشریفاتشون را اجباری کرده اند. اون هم به این دلیل هست که می گند ما فقط همین دو فصل از سال را کار میکنیم و بقیه فصل ها را کار نمیکنیم. برای همین یکمی کارهایی از این قبیل انجام میدند.

 2. عباس گفت:

  ما مشکلی نداشتیم . حدودا سه ماه قبل از مراسمون رفتیم و فکر کنم ۱۲ یا ۱۳ تا تالار ازدواج را دیدیم و بعد یکیشون را انتخاب کردیم. البته سختی کار این بود که حدود یک هفته وقتمون را گرفت تا تونستیم به نتیجه برسیم ولی خوب بود.
  البته من فهمیدم که نالاری ها برای اینکه یک روزشون را با قیمت بالاتری بدهند، میگند پر هست یا یکی دیگه رزرو کرده و اگر مبلغ بالاتری پیشنهاد بدی، اون روز را بهت میدند.
  ما برای شب عید قربان می خواستیم. همشون میگفتند پر هست ولی با مبلغ بالاتری که ما گفتیم درست شد.

  • رضا گفت:

   اینو راست میگی. منم با همین مشکل روبرو شدم. هر تالار عروسی که می رفتم، میگفتند پر هست. بعد یه آشنا پیدا کردم، اون زنگ زد به مدیر تالار و گفت که برام درستش کنه.

 3. پارسا گفت:

  این خیلی نامردیه. برای یک شب عروسی، اینقدر زیر بار قرض رفتم که الان دارم چوبش را میخورم. بیشتر از همه هزینه تالار و شام عروسی برام هزیه برداشت که خیلی هم سنگین شد.

 4. فرشته گفت:

  مجله جالبی دارید