برای انجام هر کاری اراده داشته باشید

22nd جولای 2017

برای انجام هر کاری اراده داشته باشید – در مسير زندگي و خودسازي، بسياري از افراد با ناتوانايي­هاي فراواني مواجه مي­شوند، به اين معنا كه مي­خواهند كارهاي فراواني را انجام دهند، ولي عملا موفق نمي­شود، اين موارد همگي معلول ضـعف اراده است. در مـقابل این افـراد، رمز موفقيت انسان­هاي بزرگ، در تمام عرصه­هاي زندگي در قوت اراده آنها نهفته است. هركس به اندازه نيروي اراده­اش پيشرفت مي­كند و مي­تواند در مسير تكامل و سعادت خود گام بردارد. پس مي­توان گفت مداومت و پافشاري بر روي تصميم و هدفي كه مي­گيريد، عامل حياتي براي نائل گشتن به آنهاست. اما مي­توان اين نكته را بيان كرد كه مبناي پشتكار و مداومت، قدرت اراده است.

اراده، مجموعه­اي از خواستن و توانستن است. انسان خواسته­هاي فراواني دارد، اما اگر نتواند در مسير تحقق آن خواسته­ها حركت كند، نمي­توان او را صاحب اراده دانست. انسان با اراده كسي است كه مي­خواهد و مي­تواند به خواسته خود جامه عمل بپوشاند و در مقابل انسان بي اراده، اگر چه مي­خواهد، ولي نمي­تواند خواسته­هاي خود را عملياتي نمايد. پس به اين نكته توجه كنيد كه حصول نتيجه در اين معيار وجود ندارد زيرا تحت تأثير عللي خارج از اراده نيز هست.

انسان­هاي با اراده، هم در زندگي شخصي خود موفق عمل مي­ كنند و هم در جامعه به عنوان يك فرد تاثيرگذار و موفق مطرح مي­شوند. آنچه افراد موفق از آن بهره مي­برند، قدرت اراده در پايداري براي رسيدن به شرايط دلخواه مي­باشد. بسياري از افراد با مشاهده نخستين نشانه ­هاي مخالفت يا عدم دستيابي به خواسته­ ي خود، انگار همه دنيا بر سرشان خراب شده است و كاملا دست از ادامه فعاليت برداشته و از اهداف خود فاصله مي­گيرند.

در اين ميان تعداد معدودي به رغم همه مشكلات، پايداري مي­كنند تا به هدف خود برسند. نداشتن مداومت در تجارت و زندگي يكي از علل ناكامي است. از آن گذشته، تجربه­ي هزاران انسان ثابت كرده است كه نداشتن پشتكار، نقطه­ي ضعفي است كه اغلب مردم با آن روبرو هستند. اما با تلاش و زحمت مي­توان بر اين نقطه ضعف، فائق آمد.

اگر فكر مي­كنيد كه فاقد پايداري و مداومت هستيد، بايد ميل و اشتياق خود را افزايش دهيد. اگر بي تفاوت هستيد، پس هنوز اشتياقي براي رسيدن به هدف نداريد. بدون پافشاري براي رسيدن به هدف، از همان ابتدا، مغلوب هستند.

اگر در كار گروهي هستيد و دچار نا اميدي شديد، به همكاران خود بگوئيد تا به شما انرژي دهند تا با قدرتي بيشتر در ادامه راه قدم برداريد. ابتدا با آهستگي شروع كنيد و هر چه به جلو مي­رويد، سرعت خود را افزايش دهيد. مقاوم باشيد و مداومت به خرج دهيد. در اينصورت موفقيت حاصل مي­گردد.

برگرفته از کتاب شکست ممنوع

نوشته حسین کریمی

دسته بندی مطالب: موفقیت

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه