برای خواستگاری چی بپوشم؟ بهترین لباس برای روز خواستگاری

26th آگوست 2017
بهترین لباس برای روز خواستگاری

برای خواستگاری چی بپوشم؟ بهترین لباس برای روز خواستگاری – خواستگاری یک سنت دیرینه در فرهنگ و آئین ایرانیان است که برای خانواده دختر و پسر، بسیار اهمیت دارد. اهمیت آن هم به این خاطر است که اولین جرقه برای شروع تشکیل یک خانواده، از این جلسه استارت می خورد. یکی دیگر از دلایل اهمیت این روز، به خاطر آشنا شدن یک دختر و پسر و حساسیتی که برای انتخاب یک شریک زندگی می خواهند داشته باشند، می باشد. یکی از نگرانی هایی که دخترها و پسرها، در این روز با آن روبرو می شوند، نوع پوشش آنها در برابر خواستگارشان می باشد. اما این نگرانی برای آقای داماد هم می تواند اهمیت داشته باشد.

در این مقاله سعی می کنیم که یکسری نکات در مورد لباس های مناسبتر برای خواستگاری که می تواند برای شما مفید باشد، به شما ارائه دهیم

۱- لباس راحت برای خواستگاری

در ابتدا باید به یک نکته مهم توجه کنید. آن هم این است که شما هر لباسی را که می خواهید انتخاب کنید، باید در آن راحت باشید و در ابتدا خودتان آن را بپسندید. زیرا اگر لباستان تنگ یا گشاد باشد، در ابتدا، حس بدی را به خودتان انتقال می دهد.

به نحوی لباستان را انتخاب کنید که در هنگام نشستن، راه رفتن و هر حالتی که ممکن است در آن قرار بگیرید، شما را در تنگنای حرکتی قرار ندهد.

۲- مدل های جدید لباس خواستگاری

سعی کنید که مدل های جدیدی که قبلا آن را امتحان نکرده اید را اصلا امتحان نکنید. زیرا که ابتدا باید شرایط برای وقار و شخصیت خود را فراهم کنید و ممکن است نتوانید با مدل جدیدی که می پوشید، هماهنگ شوید.

اگر لباس هایی که قبلا تهیه کرده اید، مناسب هستند، اصلا نیازی نیست که لباسی با مدل های جدید تهیه کنید.(بهترین لباس برای روز خواستگاری)

۳- لباس خواستگاری پوشیده بپوشید

سعی کنید برای اولین برخورد با داماد و خانواده داماد، از لباس های پوشیده استفاده کنید. این لباس ها احساس راحتی بیشتری به شما می دهد.

اگر اهل حجاب چادر هستید نیز پیشنهاد ما استفاده از یک چادر سفید و با گل های رنگی ریز زیبا می باشد.

به هیچ عنوان چادر سیاه نپوشید زیرا این رنگ تیره برای این مراسم مناسب نیست.

از چادرهای از جنس های ساتن و پارچه های سنگین و لیز خودداری کنید. جنس چادر باید به نحوی باشد که شما به راحتی آن را مدیریت کنید.

اگر حجاب برای شما از اهمیت برخوردار است ولی نمی خواهید با چادر باشید، باید نوع لباسی که انتخاب می کنید، پوشیده کامل باشد.(بهترین لباس برای روز خواستگاری)

۴- با لباس خواستگاریتان، خاص باشید

ابتدا به نظر ما، یک لباس پوشیده انتخاب کنید. این لباس پوشیده می تواند خاص باشد زیرا شما در نگاه اول، کاملا مورد توجه خانواده داماد قرار می گیرید.

این نکته را لازم است یاداوری کنم که شما دختر هستید، پس باید سعی کنید نوع پوشش و ظاهرتان دخترانه باشد. برای این منظور دنبال لباس هایی که مخصوص دختران هستند بروید. این لباس ها می تواند بلوز، پیراهن به همراه دامن باشد. از پوشیدن لباس های زنانه به شدت خودداری کنید.

در مقاله ای، اصول شیک پوشی در خانم ها بیان کرده ایم.(بهترین لباس برای روز خواستگاری)

۵- انتخاب رنگ مناسب برای لباس خواستگاری

برای لباس هایی که می خواهید بپوشید، می توانید یا شلوار و یا لباس خود را رنگ روشن و رنگ های شاد در نظر بگیرید. رنگی را بپوشید که آرامش را به صورت شما انتقال دهد و در نظر دیگران که شما را می بینند، جلب توجه کنید.

به هیچ عنوان مدل های لباسی که دارای رنگ مشکی هستند را استفاده نکنید. زیرا بعضی از خانم ها فکر می کنند با لباس مشکی لاغرتر دیده می شوند. ولی رنگ مشکی از لحاظ روحی، شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

از پوشیدن لباس هایی با رنگ های جیق مثل قرمز یا آبی کاربنی نیز خودداری کنید. این لباس ها به علت اینکه هیجان به همراه دارند، ممکن است کمی استرس را برای شما و بیننده ی شما به همراه داشته باشد.

از لباس هایی با گل های بسیار زیاد و شلوغ نیز جلوگیری کنید. این لباس های شلوغ، ذهن طرف مقابلتان را درگیر می کند.

۶- نوع کفش مناسب برای خواستگاری

انتخاب کفش مناسب برای این روز، یکی از نکات مهم می باشد. اگر که کفش پاشنه بلند مناسبی (مناسب یعنی پاشنه ی بلند کمتر از ده سانت) دارید که به راحتی می توانید با آن راه بروید، گزینه خوبی می تواند باشد ولی انتخاب کفش مجلسی شاید بهتر باشد.

کفش پاشنه بلند این ذهنیت را دارد که شما دارای قد کوتاهی هستید که می خواهید با این کفش، خود را بلند نشان دهید.

اگر در منزل خود، فرش پهن می کنید و کفش نمی پوشید، بهتر است از جوراب های مخصوص فرش استفاده کنید.

آقایان حتما از نوع کفش های مجلسی استفاده کنید. حتما رنگ کفش با لباستان ست باشد و آن را از قبل واکس زده و تمیز کرده باشید.

کفش خواستگاری آقایان

کفش خواستگاری آقایان

۷- لباس خواستگاریتان تمیز باشد

حتما توجه کنید که لباستان تمیز باشد. هیچگونه لکی نباید در آن نمایان باشد. توجه کنید که کوچکترین لکی و کثیفی، در نظر دیگران بسیار مورد توجه قرار می گیرد. اگر کت و شلوار می پوشید، می توانید لباس هایتان را به خوشک شویی بدهید تا مرتب و منظم باشد.

۸- ظاهر مناسب برای روز خواستگاری

حتما قبل از اینکه به مراسم بروید، یک دوش بگیرید تا بوی عرق شما رفع شود. بعد از آن، موهای خود را مرتب کنید، صورت خود را اصلاح کنید. اگر خانم هستید، یک آرایش بسیار کم و مناسب داشته باشید، ناخن های خود را مرتب کنید. یک ماتیکور مناسب نیز خوب است. یک کرم پودر مناسب کم رنگ به همراه آرایش ملایم چشم ها و یک رژ لب کم رنگ می تواند بسیار مناسب باشد.

این نکته را همیشه یادتان باشد که شما نباید چهره ی واقعی خود را زیر آرایشی غلیظ پنهان کنید، چون شخصی که روبروی شما قرار دارد، قرار است همسر شما باشد و بهتر است چهره ی طبیعی شما را قبل از ادامه دادن مراحل ازدواج به خوبی ببیند. نکات مهمی برای یک آرایش زیبا را در مقاله ای برای شما بیان کرده ایم.

از یک عطر ملایم و سبک نیز استفاده کنید. به هیچ عنوان از عطر های شیرین و تلخ که تند هستند استفاده نکنید، چونکه شما قرار است چند ساعتی در کنار فرد مقابلتان بنشینید و صحبت کنید. اگر بوی عطرتان تند باشد، ممکن است باعث آزار  گردد. شما باید عطرها و بوهای آنها را بشناسید.(بهترین لباس برای روز خواستگاری)

۹- لباس خواستگاری – مانتو نپوشید

متاسفانه خیلی از مواقع دیده شده است که دختر خانم ها برای روز خواستگاری خود، مانتو می پوشند. مانتو یک لباس رسمی اداری می باشد که برای این روز خاص، مناسب نیست.

اگر می خواهید حجابتان مانند مانتو پوشیده باشد، می توانید از تونیک های بلند و ساده به همراه دامن یا شلوار استفاده کنید.

۱۰- لباس خواستگاری – تزئینات و طلای زیاد ممنوع

دختر خانم عزیز، یادتان باشد که استفاده از زیور آلات زیاد و بزرگ با رنگ های متفاوت که به خودتان آویزان کرده اید، به هیچ عنوان ارزش شما را در آن روز بالا نمی برد. این نوع نمایش خود به خانواده داماد، باعث می شود که چهره ای از تفاخر برای بیننده ی شما ایجاد کند که اصلا مناسب نیست. یک گوشواره ساده و یک انگشتر و دستبند مناسب، کافیست.(بهترین لباس برای روز خواستگاری)

 

۱۱- لباس های نامناسب خواستگاری

آقا پسر عزیز، در این روز سعی کنید از پوشیدن لباس جین و تی شرت و تک پوش و یا لباس های پاره ای که مد شده خودداری کنید. لباس مناسب تهیه کنید. اگر اهل کت و شلوار نیستید، می توانید از پیراهن و شلوار مناسب برای این روز استفاده کنید.

در مقاله ای، برای آقایان، نکاتی برای ست کردن لباس هایشان را به خوبی بیان کرده ایم.

لباس خواستگاری مردانه

لباس مناسب آقایان برای روز خواستگاری

لباس مناسب آقایان برای روز خواستگاری

لباس مناسب آقایان برای روز خواستگاری

لباس مناسب آقایان برای روز خواستگاری

 

دختر خانم عزیز، پوشیدن لباس های بدن نما، دامن هایی که بالای زانو هستن یا دامن های تنگ، ساپورت های تنگ و بدن نما، لباس چسبان و تنگ و هرچیزی که کمی حجاب شما را از بین ببرد را اصلا توصیه نمی کنیم.(بهترین لباس برای روز خواستگاری)

۱۲- لباس خواستگاری – خودتان باشید

این یکی از نکات مهمی است که باید همیشه یادتان باشد. یادتان باشد در مقابل کسی می نشینید که احتمالا می خواهد همسر شما شده و سال های سال در کنار شما باشد. پس اگر خودتان نباشید و ظاهر سازی کنید، ممکن است زندگی شما را مختل کرده و به حاشیه بکشاند و صداقت شما را نشانه برود.

یک نکته ی مهم را لازم است تا برایتان شرح دهم. نوع پوشش شما، باید با اعتقادات و تفکر شما یکسان باشد. همانگونه که هستید و می خواهید در آینده بپوشید و رفتار کنید حتما باشید. تحت تاثیر خانواده خود قرار نگیرید که خواستگار تو اینگونه است، پس مثل آنها رفتار کن. این نوع رفتار متفاوت، بسیار خطرناک است.(بهترین لباس برای روز خواستگاری)

عکس لباس خواستگاری دختر

بهترین لباس برای روز خواستگاری بهترین لباس برای روز خواستگاری بهترین لباس برای روز خواستگاری بهترین لباس برای روز خواستگاری بهترین لباس برای روز خواستگاری بهترین لباس برای روز خواستگاری

مدل لباس پوشیده برای شب خواستگاری

بهترین لباس برای روز خواستگاری بهترین لباس برای روز خواستگاری

دسته بندی مطالب: سبک زندگی

مطالب مرتبط :

 1. فرناز گفت:

  مطلب خیلی خوبی بود. توی روز خواستگاری من، اونقدر حول بودم که لباس زیاد برام مهم نبود. بعد تازه من با چادر امدم جلوی خواستگارم. چادر یه خوبی که داشت، زیاد مهم نبود زیرش چی پوشیدی. خلاصه همه انشاله خوشبخت بشند

 2. ژاله گفت:

  ببخشید شما نوشتید لباس کوتاه نپوشیم. منظورتون از لباس خواستگاری دامن هست یا آستین ها منظورتون بوده؟ ما خانواده راحتی هستیم، من اصلا حجاب ندارم. می خواستم بدونم الان به نظرتون باید با حجاب توی خواستگاری باشم؟ چونکه من تا حالا چند تا خواستگار داشتم، ولی به این موضوع فکر نکردم که آیا جواب منفی اونها به دلیل نوع لباس من بوده یا چیز دیگه؟

  • با سلام خدمت شما کاربر گرامی. ببینید نوع پوشش شما در خواستگاری به چند عامل بستگی داره.
   ۱- اول از همه که خودتون باشید. این مهمترین اصله. یعنی اگر در آینده هم می خواهید در تمامی اجتماعات به همین شکل باشید، به همسرتون بگید که این شکلی هستید تا در آینده دچار عدم صداقت و فریبکاری نشید. یادتون باشه که این مهمترین اصله و مخفی نکنید.
   ۲- ببینید نوع پوشش اگر دیدار اول با خانواده داماد می باشد، بسیار مهم هست. با اینکه بعضی از خانواده ها، حجاب براشون اهمیت نداشته باشد، ولی پوشش زیبا، جلوه ای بسیار متفاوت برای یک خانم به همراه دارد.
   ولی باز هم این نکته را می گوئیم که اگر با پوشش هم حاضر شدید، حتما به همسر خود بگوئید که حجاب را نمی پسندید.

 3. بیتا گفت:

  خیلی قشنگ بودند. این مدل های عکس را کجا میشه پیدا کرد؟

 4. س گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من برای روز خواستگاریم ی شومیز قرمز رنگ با شلوار و شال مشکی انتخاب کردم..
  بد میشه ب نظرتون؟؟

فرستادن دیدگاه