برگزاری یک مراسم عروسی خاص با ایده های ناب و جذاب

16th دسامبر 2017
برگزاری یک مراسم عروسی خاص

برگزاری یک مراسم عروسی خاص با ایده های ناب و جذاب

برگزاری یک مراسم عروسی خاص با ایده های ناب و جذاب – پیش از این در مقاله ای به این نکته اشاره کردیم که ازدواج شیرین ترین و روشن ترین خاطره زندگی زناشویی شما محسوب میشود و در آینده حتما با مرور خاطراتتان حداقل لبخند پر رنگی بر لبانتان مینشیند. مراسم ازدواج هر چقدر که دلچسپ تر و خلاقانه تر برگزار شود، خاطرات ماندگارتری را برای شما به وجود می آورد. امروز تیم مشاوره و راهنمایی تالارنامه، ۲۴ ایده خلاقانه را به شما معرفی میکند که میتوانید در مراسم عروسی خود از آن ها الهام بگیرید و خاطره ماندگاری از مراسم عروسیتان ایجاد کنید.

تیم مشاوره تالارنامه، برنامه ریزی به صورت آنلاین برای شما در نظر دارند که در زیر می توانید به راحتی مراسم عروسی خود را برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی مراسم عروسی

۱- نوستالژیک بازی

لباس زیبای روز عروسی خود را بر روی یک گیره لباس زیبا که اسم شما روی آن نوشته شده آویزان کنید، پشت لباس عروس خود قاب عکسی از عروسی مادر خودتان به دیوار بزنید و از نمایی مانند تصویر زیر عکس های زیبا بگیرید.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۲- نقاش به جای عکاس

همه ی عروس و دامادها، از عروسی خود، تعداد زیادی عکس و آلبوم و فیلم دارند ولی هیچکدام نقاشی طبیعی و زیبا ندارند. کسی که نقاش خوبیست را  در روز عروسی خود دعوت کنید  تا از یکی از لحظه ی زیبای پیوندتان و یا لحظه  بودن  کنار مهمانان، تابلو نقاشی زیبا و خاطره انگیزی خلق کند.این تابلو تا ابد بر روی دیوار منزلتان یادآور بهترین روز زندگیتان خواهد بود.

کارت عروسی نقاشی

۳- تزئین دسته گل عروس با یادگاری مادر

دسته گل زیبای عروسی خود را با تکه ای از تور لباس عروس مادرتان تزیین کنید تا زیباتر و خاطره انگیزتر باشد. با این دسته گل متفاوت، عکسهای زیبایی از خود بگیرید.

تزئین دسته گل عروس با یادگاری مادر

۴- در کف کفش های خود، عشق را نمایش دهید

در کف کفش های خود بنویسید که همسرتان متعلق به شماست و با  این جملات زیبا او را سورپرایز کنید. از این کار خود عکسهای زیبا بگیرید. هر جمله ای دیگری نیز دوست دارید، می توانید بنویسید. حتی میتوانید عکس های زیبایی از خودتان و همسرتان را در کف کفشهایتان بچسبانید و کفش هایتان را در دستتان بگیرید و عشقتان را به یکدیگر ابراز کنید.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۵- نامه به روزهای آینده

برای همسر خود قبل از روز ازدواج، برای لحظات کنار هم بودن و مناسبتهای مهمی که در آینده در کنار هم خواهید بود نامه بنویسید و نامه ها را در روز عروسی به او بدهید و بگویید هر نامه را در زمان مناسب خود باز کند و باهم بخوانید. برای هرمناسبت، نامه مخصوص به آن روز و احساسات خود را نسبت به آینده ای که قرار است درکنار او باشید بازگو کنید. روزهایی چون اولین روز زندگی در منزلتان، اولین تولدتان، اولین سالگرد ازدواج، بدنیا آمدن اولین فرزندتان و …

مطمئنا خواندن این نامه ها در آینده های دور و نزدیک در کنار یکدیگر و باخبر شدن از احساس خود در دوران شیرین روزهای نزدیک ازدواجتان و اینکه چه احساسی نسبت به آینده زیبای زندگی خود در کنار همسرتان دارید هردوی شمارا به وجد می آورد.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۶- میز شام عروسی ساده و یکدست بچینید…

میز غذایی ساده و چشم نواز با گلهایی زیبا، زیر بشقابی هایی یکسان و همرنگ و ست شده با کل فضا، برای پذیرایی از مهمانان خود بچینید. دستمال سفره هایی که بطریقی ساده اما خلاقانه درست کرده اید و اسم خود و همسرتان و تاریخ روز عروسیتان به آن وصل شده را در وسط هر بشقاب قرار دهید .

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۷- تاریخ عروسی ماندگار

پایین لباس عروس خود تاریخ روز ازدواجتان را بدوزید و عکسی خاطره انگیز از آن بگیرید. این تاریخ برای همیشه بر روی لباس شما بعنوان بهترین تاریخ زندگیتان خواهد ماند. حتی میتوانید عکس خودتان به همراه همسرتان را بر روی آن گلدوزی یا چاپ کنید که بسیار زیبا می شود.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۸- کودکی شما در مراسم عروسی شما

بر روی صندلیهایی مهمانان خود که روبروی مکان عقد خود چیده اید و قرار است ازمیان آنها بگذرید قاب عکسهایی از عکس کودکی خود و همسرتان آویزان کنید. با دیدن این عکسها و عبور از میان آنها صحنه ای بسیار زیبا و شگفت انگیز برای خود و مهمانانتان رقم میزنید.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۹- همسرتان را اینگونه سورپرایز کنید.

بر روی دستمالی که در جیب کت روز عروسی خود قرار می دهید متنی عاشقانه با تاریخ روز ازدواجتان بدوزید یا بنویسید و با آن همسر خود را سورپرایز کنید. حتی می توانید عکس همسرتان را به صورت گلدوزی یا چاپ بر روی آن داشته باشید.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۱۰- اگر از کودکی هم را میشناسید.

بازسازی عکسی قدیمی از خود و همسرتان با لباس روز عروسیتان از بهترین و زیباترین صحنه هایی است که میتوانید برای خود و همسرتان خلق کنید و بر خاطره انگیزتر کردن هرچه بیشتر این روز بیفزایید.

 

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۱۱- هدیه مهمان ها

گیفتهایی که میخواهید به مهمانان خود در روز ازدواجتان بدهید را میتوانید بشکلی انتخاب و تهیه کنید که خاطره روز عروسی شما بیشتر در ذهن آنها بماند. مثلا گلدانهای کوچک گل طبیعی همراه با اسم خود و همسرتان و تاریخ ازدواجتان یا حتی بذرهایی در پاکتهایی زیبا با اسم خود و همسرتان و تاریخ ازدواجتان که خود مهمانانتان میتوانند آنها را بکارند و پرورش دهند و با دیدن گیاهشان همیشه به یاد روز ازدواج شما باشند و یا میتوانید عطرهای دست ساز خودتان را به مهمانانتان هدیه بدهید در شیشه هایی زیبا و ساده که اسم خود و همسرتان و تاریخ ازدواجتان رابه آن آویزان کرده اید. این هدیه ،عطر و بوی روز ازدواجتان را به یاد مهمانانتان خواهد آورد. ساخت این عطرها بسیار ساده است و دستور آنرا براحتی پیدا میکنید.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

 

۱۲- پدرتان را اینگونه سورپرایز کنید.

عکس و فیلم لحظه ای که پدرتان اولین بار شما را در لباس عروس میبیند را بعنوان سورپرایز ثبت کنید و خواهید دید که این لحظه از زیباترین لحظه های دنیا برای شماست.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۱۳- سبد گل در دستان مادربزرگ ها

همیشه قرار نیست سبد گلهایی که بر سر شما در روز عروسیتان میریزد را بدست کودکان دهند. این بار شما مادبزرگهایتان را با این کار خوشحال کنید. این صحنه از خاطره انگیزترین لحظه ها برای شما و مادربزرگهایتان خواهد بود.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۱۴- شما و مادر و مادربزرگتان

عکسی زیبا از حلقه های خود و مادر و مادر بزرگتان در کنار هم و با دسته گل عروسیتان خلق کنید و مادر و مادربزرگتان را هم در عکسهای زیبای عروسیتان شریک کنید. این عکس سه نسل را در کنار یکدیگر نمایش می دهد.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۱۵- یادگاری با حلقه های ازدواج

حلقه هایتان را در عکسهای روز ازدواجتان حتما شریک کنید. این نوع عکسها به خلاقیت خودتان بستگی دارد. مثلا عکسی از حلقه هایتان بر روی جای دست شما برروی شنهای ساحل.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۱۶- حیوانات خانگی خود را در جشن خود شریک کنید

حیوانات خانگی خود را نیز در شادی و عکسهای یادگاری روز ازدواجتان سهیم کنید. این حیوانات را می توانید به شکل های مختلفی آرایش کنید و در کنار خودتان قرار دهید. مثلا لباس های زیبا بر آنها بپوشانید.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۱۷- حضور درگذشتگان در مراسم عروسیتان

یاد و خاطره عزیزانی که دیگر در میان شما نیستند و دوست داشتید در روز مهم زندگیتان در کنار شما باشند  را زنده نگه دارید.  میزی زیبا و ساده را در جمع خود به این عزیزان اختصاص دهید. میتوانید عکسهایشان را در شیشه هایی ساده قرار دهید و با چند شاخه گل و شمع آنها را زیباتر کنید. این مکان حس زیبایی به شما و جمع حاضر خواهد داد…

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

 

۱۸- جعبه حلقه ازدواج

جعبه ای زیبا برای حلقه های خود تهیه کنید و آنها را به شکل خلاقانه در جعبه تهیه شده قرار دهید. این جعبه تا ابد میتواند جایگاه حلقه های روز ازدواجتان و یا یادآور این روز زیبا باشد. این جعبه می تواند به شکل ها و طرح های متفاوتی باشد. می تواند موسیقی دار باشد یا حتی با چوب یا برگ و یا هر چیزی که احساس خوبی به شما می دهد باشد.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۱۹- کف کفش خود را عاشقانه حکاکی کنید.

کف کفش عروسی خود متنی زیبا و عاشقانه برای همسر خود بنویسید و در این روز همسرتان را سورپرایز کنید. اگر بتوانبد آن را حکاکی کنید بسیار زیبا می شود.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۲۰- دوختن  نام خود و همسرتان روی تور عروسی!

اول اسم خود و همسرتان و یا اسم خود و همسرتان را بر روی تور عروسیتان با فونتهای زیبا بدوزید و با این کار خلاقانه حس تعلق خاطر نسبت به همسرتان و بهترین روز زندگیتان را تکرار کنید.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۲۱- خاطره بازی مدرن

عکس روز ازدواج پدر و مادرتان را بازسازی کنید تا یک صحنه زیبا به وجود بیاورید . با اینکار عروسی پدر مادرتان برای شما تکرار و تداعی میشود.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۲۲- پازل خاطرات

عکس دونفره تان را بر روی پازل چاپ کنید و روز عروسیتان هر تکه از پازل را به مهمانانتان بدهید تا پشت آن یک متن کوتاه بعنوان یادگاری برای شما بنویسند. وقتی پازل را بچینید یک قاب عکس ناب دونفره به همراه کلی جمله زیبا و خاطره انگیز دارید.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۲۳- تاریخ عروسیتان را همیشه به همراه داشته باشید.

تاریخ ازدواجتان را روی دسته کلیدهایی برای خود و همسرتان حک کنید و تاریخ مهمترین روز زندگیتان را هر روز همراه خودتان داشته باشید. این کار میتواند خاطره ساز و سورپرایز هر روز باشد.

 برگزاری یک مراسم عروسی خاص

۲۴- آلبومی ویژه برای روز عروسیتان

یک آلبوم بشکل مجله از عکسهای زیبای دو نفره خود و همسرتان تهیه کنید و صفحات روبروی عکسها را برای نوشتن یادگاری مهمانان خود در  روز ازدواجتان خالی بگذارید. یک میز عاشقانه و زیبا برای این آلبوم اختصاص دهید تا مهمانانتان با دیدن این میز و آلبوم زیبا سورپرایز شوند و بعدها شما و  همسرتان با ورق زدن این مجله، با هم از یادآوری خاطراتتان لذت ببرید.

برگزاری یک مراسم عروسی خاص با ایده های ناب و جذاب

 

تیم پشتیبانی تالارنامه، دفترچه ای را برای شما طراحی کرده اند که کارهای لازم برای یک مراسم عروسی را برای شما به خوبی آماده کرده است. می توانید در زیر آن را دانلود کنید و سپس پرینت کرده و استفاده نمائید.

دانلود دفترچه راهنمای عروسی

دسته بندی مطالب: تشریفات عروسی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه