۸ نکته مهم در آرایش صورت که حتما لازم است بدانید

10th می 2019
8 نکته آرایشی صورت

۸ نکته مهم در آرایش صورت که حتما لازم است بدانید

 

همیشه ظاهر برای خانم ها مهم بوده و هست و ممکنه مدت زمان زیادی را جلوی آیینه طی کنند. اما در دنیای امروزی که خانم ها بیشتر شاغل هستند و دغدغه ای بیشتر از خانه داری دارند شاید دیگر زمان لازم برای بررسی انواع ارایش های مختلف را نداشته باشند و دنبال راهکارهای ساده و زود بازده هستند. در این مقاله سعی کردیم به چند مورد از نکات تاثیرگذار آرایشی اشاره کنیم که شما را بیش از پیش زیبا نشان می دهد.

 

۱_ آرایش چشم در کمترین زمان

آرایش چشم بسته به رنگ لباس و حالت چشماتون انتخاب می شه. اما اگه سریع می خواهید آرایشی با رنگ مناسب داشته باشید پیشنهاد ما استفاده از رنگ های کرمی و قهوه ای است. دقت داشته باشید که رنگ سایه گوشه ی چشمتان باید پر رنگ تر باشد. این نوع آرایش معمولا زمان زیادی میبرد و سخت است.

 

۲_ با قاشق سایه چشم بزنید!

اگر در زدن سایه چشم مشکل دارید و میخواهید رنگ سایه ها با هم ترکیب نشوند میتوانید از قاشق برای سایه زدن استفاده کنید, قاشق را روی پلک تان بگذارید و بالای آن سایه بزنید.

 

8 نکته آرایشی صورت

 

۳_ ریمل چشم به ابروها بزنید.

در مواردی دیده شده از برس ریمل برای شانه کردن ابرو ها و یا حتی اصلاح آن استفاده می کنند. اما حتی می توانید از خود ریمل هم برای ابرو هایتان استفاده کنید البته اگر رنگ ابروی شما مشکی است. با این کار ابرویتان حالت هاشور به خود می گیرد.

 

۴_ می توانید برای مژه ها وازلین را جایگزین ریمل کنید

همیشه برای اینکه مژه های زیبا و پرپشتی داشته باشید از ریمل استفاده می کنید اما پیشنهاد ما استفاده از وازلین به جای ریمل است. کاری که باید انجام دهید این است که مقداری وازلین به مژه تان بزنید و آن ها را به خوبی فر کنید, وازلین مژه هایتان را مشکی تر می کند و از ریزش مژه ها جلوگیری میکند.

 

۵_ حالت دادن به موها در شب، یک روش سریع و کم زحمت

یک روش بسیار راحت و کارآمد اینه که وقتی از حمام می آیید و خیسی موهایتان را گرفتید، آن ها را ببافید و یا اگر کوتاهه آن ها را ببندین و روی آن بخوابید. اجازه بدین در همین حال بماند و بعد آن را باز کنید. خواهید دید که موها حالت دار شده و حتی می تونید با کمی روغن نارگیل حالتش را حفظ کنید.

۶_ چگونه ریمل را تمیز و مرتب بزنیم

حتی دقیق ترین خانم ها هم گاهی در حین زدن ریمل، آن را اشتباهاً به پلک هایشان می مالند. برای جلوگیری از این اتفاق، کاغذی تا شده یا یک کارت ویزیت را پشت مژه هایتان قرار دهید و بعد ریمل را بزنید.

 

۷_ از کانسیلر به جای پرایمر استفاده کنید

قبل از استفاده از سایه ی چشم کمی پرایمر به پلک هایتان بزنید. تنها زمانی که پرایمرتان تمام شده باشد از کانسیلر استفاده کنید چون پرایمر به ماندگاری بیشتر آرایش تان کمک و رنگ ها را درخشان تر می کند.

 

8 نکته آرایشی صورت

 

۸_ آرایش ساده و تک رنگ

کار با وسایل آرایشی کرمی بسیار راحت است و این وسایل نیازی به براش های مخصوص ندارند. از رژ لب های کرمی می توان به راحتی به عنوان سایه ی چشم و با کمک انگشت استفاده کرد. این کار ایده ی خوبی برای داشتن یک آرایش تک رنگ است. هم چنین، اگر رنگ رژ لب تان خیلی پررنگ نیست، می توانید آن را به عنوان رژ گونه هم استفاده کنید.

 

8 نکته آرایشی صورت

 

تنها با رعایت چند نکته ی ساده می توانید چهره ای زیبا و طبیعی داشته باشید.

بهترین تکنیک آرایش صورت

قبل از اینکه، تکنیکی را برای آرایش چشمهای خود به کار ببرید، مهم است مطمئن شوید که سایه چشم خوب و درستی را به کار می برید. تنها راه حصول اطمینان از انتخاب صحیح سایه چشم خود امتحان سایه ها و رنگ های مختلف است.

رنگ چشم

خیلی از خانم ها به دنبال راهنمایی هایی برای ترفیع رنگ طبیعی چشم خود هستند.خیلی خوب است که از یک خط چشم طبیعی، قهوه ای تیره یا خاکستری، استفاده نمایید، این خط چشم ها به ناخوشایندی رنگ سیاه نیستند. خط چشمی‌نازک بالا و پایین پلک خود بکشید. برای استفاده از سایه چشم ها، نمونه ای را که با رنگ چشم شما مغایرت داشته باشد، انتخاب کنید. این تضاد باعث بیشتر مشخص شدن چشم ها می‌شود.

زیر چشم تیره

حلقه های تیره زیر چشم با یک پنهان ساز به طور کامل یا تا حدودی پنهان می‌شوند. از یک پنهان ساز با تن رنگ گرم استفاده کنید. این پنهان ساز زیر چشمی‌را تا ناحیه زیر چشم به کار ببرید و از زیر مجرای اشک شروع نموده و به سوی پایین تا طرف دیگر چشم ببرید. و با انگشت خود یا اسفنجی آنرا یکدست کنید تا خطوط روشن زیر چشم نیز پوشیده شوند، چرا که این خطوط به بدی حلقه های تیره رنگ زیر چشم هستند. یکی دیگر از عوامل ایجاد حلقه های تیره زیر چشم، ریمل سیاه می‌باشد. پس از یک ریمل ضد آب استفاده کنید.

چشم پف کرده

اگر از چشم های پف کرده رنج می‌برید، احتمالا دوست دارید این پف را از بین برده یا تا حدودی پنهان کنید. قبل از هر آرایشی، از کمپرس آب گرم استفاده کنید. در این حالت حتی الامکان به طور خفیف آرایش نمایید. سایه چشم کمی‌به کار ببرید. خط چشم باریکی بکشید یا اصلا نکشید. با این کار پف چشم شما کمتر به چشم می‌آید.
آخر همه، از ابروهای خود که چشم های شما را قاب گرفته اند غافل نشوید. تعداد کمی‌از افراد به ابروهای خود توجه می‌کنند. ابروهای بد شکل کل آرایش را به هم می‌ریزند. اگر برای برداشتن ابروهای خود تازه کار هستید، به یک آرایشگر ماهر مراجعه کنید تا حالت ابروهایتان را درست نماید، بعد از آن دیگر خودتان می‌توانید ابروهایتان را بردارید. از نازک و باریک کردن ابروهای خود دست بکشید، چرا که پر کردن آنها کمی‌مشکل است.
با روش های درست آرایش کردن، می‌توانید عیوب خود را تا حد امکان کاهش دهید و زیبایی طبیعی خود را افزایش دهید.

آرایش لبها میتواند به جذابیت و زیبایی صورت اضافه و یا آن را کم نماید.

 

خط لب

 

خط لب باید کمی از رنگ رژ تیره تر باشد . مثلا اگر رژ لب قرمز است از خط لب زرشکی استفاده می کنیم و اگر رژ لب قهوه ایاست از خط لب قهوه ای سوخته استفاده می کنیم. روی خط لب و خط چشم بسیار متمرکز کار کنید. برای انتخاب رنگ رژ لب می توان آن را کنار لب قرار داد و هماهنگی رنگ را با صورت پیدا نمود.

هنگامی که لب پایین نازک است، خط لب را پایین تر از خط معمولی لب میکشیم و آن را با رژ لب پر میکنیم. همچنین کمی وازلین یا برق لب به وسط لب پایین بملید تا آن را برجسته تر جلوه دهد.
وقتی لب بالا نازک است، خط لب بالا را بالاتر از خط معمولی لب میکشیم تا بهتر جلوه کند و با لب پایین تناسب داشته باشد.
هنگامی که لبهای پایین و بالا نازک هستند، اندازه لبها را در بالا و پایین با مداد لب زیاد میکنیم و داخل خط را با رژ لب پرمیکنیم که لبها پرتر به نظر آیند.
برای لبهای پر و بزرگ نباید رژ لب خیلی روشن و جلب نظر کننده استفاده کرد. رژ لب مات برای این لبها بهتر از رژ لب براق است. سعی کنید با خط لب از حجم آن بکاهید .
دهان و لبهای کوچک را می توان با کشیدن خطوط در اطراف دهان بزرگتر نشان داد.
در فرم دهانی که گوشه های افتاده دارد میتوان خط لب را رو به بالا کشید و فرم دهان را اصلاح کرد.
لبهای نامساوی را نیز میتوان با کشیدن خطوط در جاهای لازم یکنواخت نمود.
برای جلوگیری از مالیده شدن رژ لب بر روی دندانها میتوان از روش زیر استفاده کرد:
انگشت اشاره خود را در دهانتان قرار دهید و لبهایتان را ببندید. سپس انگشت خود را بیرون بکشید. به این ترتیب رنگ اضافه رژ لب از داخل لبهایتان پاک شده و از مالیده شدن آن به دندانهایتان جلوگیری میکند.

با روش های درست آرایش کردن، می‌توانید عیوب خود را تا حد امکان کاهش دهید و زیبایی طبیعی خود را افزایش دهید.

اگر همه به شما می‌گویند که ساختار استخوانی عالی دارید، پس به استخوانهای گونه خود نیز توجه کنید. این یکی از آسان ترین تکنیک های آرایشی می‌باشد، اما به کمی‌تمرین نیاز دارد. روی گونه های خود برنز ملایم و تموج هایلایتی بمالید. از این تکنیک به طور مرتب بهره بگیرید و همیشه در پایانآرایش خود تبسم کنید تا مطمئن شوید، هیچ لکه ای باقی نمانده است. اما از مقابله بیش از حد خودداری کنید. چرا که خطوط کنار صورت به طور کامل پوشیده نمی‌شوند.

نکاتی مهم برای یک آرایش زیبا

نکاتی مهم برای یک آرایش زیبا – به خودتان در آینه نگاه کنید. بهترین ویژگیتان چیست؟ پاها؟ موها؟ دهانتان؟ شانه هایتان؟ ببینید چطور می توانید این ویژگی را برجسته تر کنید. مثلاً اگر موهای زیبایی دارید، هر یک روز در میان آنرا بشویید تا براق تر و زیباتر به نظر برسند.

۱ – به مقدار کافی آب بنوشید

از موادغذایی سالم و مغذی مثل ماهی، میوه ها و سبزیجات و غلات کامل استفاده کنید. این مواد به درخشندگی پوستتان کمک می کنند.

۲ – اگر پوستتان مستعد جوش است از بخار روغن درخت چای استفاده کنید

این بخار منافذ پوستتان را باز کرده و این روغن به از بین بردن جوش ها کمک می کند.

۳ – بعد از استفاده از بخورهای صورت یا سونا از تمیزکننده پوستی مناسب با نوع پوست خود استفاده کنید

پس از شستشوی پوستتان، یک مرطوب کننده بدون روغن روی آن بمالید. بااینکه ممکن است به خاطر سن پایینتان به نظرتان مسخره بیاید از کرم های ضد چروک استفاده کنید. این کرم ها به پوستتان درخشندگی خاصی می دهد و استفاده مداوم از آن از بروز چروک جلوگیری می کند.

۴ – استفاده از مومک برای برداشتن موهای بدن بهترین روش است

بهتر است اینکار را در سالن های آرایشی انجام دهید اما به هیچ وجه برای پوست صورتتان از این روش بهره نگیرید. چون پوست صورت بسیار حساس است. بند انداختن برای پوست صورت بهترین روش است.

۵ – یک آرایشگر خوب برای خودتان انتخاب کنید

ممکن است مجبور شوید پول بیشتری بپردازید اما ارزشش را دارد. اگر مطمئن نیستید که چه مدل مویی به شما بیشتر می آید، از آرایشگرتان کمک بگیرید.

۶ – روی رژلبتان برق لب بزنید.

۷ – ناخن هایتان را همیشه زیبا و مرتب نگه دارید

حداقل هفته ای دوبار نزد مانیکوریست بروید و اگر از عهده هزینه آن برنمی آیید، خودتان اینکار را یاد بگیرید. انجام فرنچ مانیکور آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. ناخن های پاها را هم فراموش نکنید.

۸ – همیشه موهایتان را تمیز نگه دارید

بااستفاده از شامپوی مناسب موهایتان را درخشان و سالم نگهدارید. اگر موهایتان وز دارد، حتماً از نرم کننده و حالت دهنده و ضد وز برای موهایتان ساتفاده کنید. اگر وقت ندارید که هر روز صبح موهایتان را بشویید، شب قبل آنها را شسته و کار درست کردن را برای صبح بگذارید.

۹ – وقتی شب موهایتان را می شویید، در همان حالت که خیس هستند آنها را ببافید

اینکار باعث می شود صبح که موهایتان را باز کنید، حالت زیبایی پیدا کند و درست کردن آن آسانتر شود. مدل هایی را برای درست کردن موهایتان انتخاب کنید که با شکل و فرم صورتتان جور باشد.

۱۰ – از عطری استفاده کنید که بهترین احساس را در شما ایجاد میکند

همچنین می توانید از لوسیون بدن استفاده کنید. البته دقت کنید که بیش از اندازه عطر به خودتان نزنید. کمی از عطرتان را روی یکی از مچ ها زده، آن مچ را به مچ دیگرتان بمالید و بعد روی بازوها و گردنتان بمالید.

۱۱ – مراقب لبهایتان باشید

از رژ لب های خوب و حتماً از برق لب استفاده کنید.

۱۲ – کفش های پاشنه بلند پاهایتان را فوق العاده نشان می دهند.

۱۳ – به خودتان در آینه نگاه کنید. بهترین ویژگیتان چیست؟ 

پاها؟ موها؟ دهانتان؟ شانه هایتان؟ ببینید چطور می توانید این ویژگی را برجسته تر کنید. مثلاً اگر موهای زیبایی دارید، هر یک روز در میان آنرا بشویید تا براق تر و زیباتر به نظر برسند.

۱۴ – هر شب یک حمام طولانی اما نه خیلی داغ بکنید

اینکار به ریلکس کردنتان کمک می کند.

۱۵ – هروقت که از وضعیت ظاهرتان ناراحت و غصه دار شدید، با چند نفر از دوستانتان برای شام بیرون بروید و با آنها دردودل کنید.

۱۶ – اگر از درون شاد و خوشحال باشید، به بیرونتان هم منتقل خواهد شد

کارهایی انجام دهید که از آن لذت می برید، به کنسرت بروید، کفش بنفش بپوشید، با حیوانات بازی کنید و ….

۱۷ – اعتماد به نفس یکی از جذابترین ترین چیزها در دنیاست

جسور باشید. پشتتان را صاف و سرتان را بالا نگه دارید. این حالت نشان می دهد که می دانید که هستید، چه می خواهید و کجا می روید. برای چشمهایتان از سایه های متفاوت و متنوع استفاده کنید. دکوراسیون اتاقتان را هر از گاهی تغییر دهید. با غریبه ها حرف بزنید. پر رو باشید اما نه بی ادب، محدوده خود را بشناسید. مطمئن باشید که زیبایید.

۱۸ – خودتان باشید

بر حسادت خود و مقایسه کردن خود با دیگران غلبه کنید. ببینید چه چیز باعث می شود که دیگران اینقدر خوب به نظر برسند. ببینید چطور می توانند حواس همه را به نقاط مثبت خود جلب کنند و با این روش نقاط منفی خود را بپوشانند. اراده کنید.

۱۹ – اگر پوستتان بی عیب و هیکلتان زیبا نیست نگران نباشید

زیبایی به شکل ها و اندازه های مختلف می آید. و یادتان باشد زیبایی واقعی همان زیبایی درونی است.

۲۰ – ابروهایی که شکل طبیعی داشته باشند همیشه زیباتر هستند اما دقت کنید که ابروهایتان را حتماً دست یک متخصص خبره بسپارید.

۲۱ – اگر سنتان پایین است، از رنگ های شادتر استفاده کنید.

۲۲ – زیبا بودن در درون همه دخترهاست. این شمایید که باید آمادگی نشان دادن آن را داشته باشید.

۲۳ – همچنین یادتان باشد که باید همیشه زیبا به نظر برسید، نه فقط برای پسرها.

هشدارها :

_ در آرایش کردن افراط نکنید.

آرایش نکردن به شما نشان می دهد که بدون آن هم زیبا هستید و چندان به آن نیاز ندارید.

_ یادتان باشد که یک لبخند زیبا بهترین دارایی شماست، پس مراقب دندانهایتان باشید و مرتب نزد دندانپزشک بروید.

_ همیشه درمورد اینکه آیا لازم است در همه قسمت های صورت آرایش داشته باشید یا نه خوب فکر کنید.

_ هیچوقت موی بالای لبتان را با تیغ اصلاح نکنید

بند انداختن یا استفاده از موبر برای آن بهتر است.

_ مصرف مشروبات الکلی یا موادمخدر به هیچ وجه به زیباتر کردن شما کمک نمی کند

درواقع در طول زمان، دقیقاً نتیجه عکس روی شما خواهد داشت.

_ زیبایی یک نفر، یک هنر ساده مثل نقاشی یا مجسمه سازی نیست. اگر انسانیت، شجاعت، اعتماد به نفس و شوخ طبعی در چشمانتان بدرخشد، زیباتر به نظر خواهید آمد. پس قلب پاک، روح دلیر و همه خصوصیات مثبت خود را به نمایش بگذارید.

چیزهایی که برای یک آرایش مناسب به آن نیاز دارید :

– یک کرم مرطوب کننده مناسب با پوستتان

– یک شامپو و نرم کننده مناسب با نوع موهایتان

– محصولات مربوط به مو برای از بین بردن وز کردن مو، خشکی مو و امثال این.

– موچین و قیچی

– مو بر

– لیف یا محصولات مخصوص لایه برداری پوست

– محصولات مربوط به مراقبت از پوست مناسب با نوع پوستتان

– اعتماد به نفس

– میوه و سبزیجات روزانه

– لباسهای زیبا

– ریمل

– برق لب

– لبخند

دسته بندی مطالب: آرایش و زیبایی

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه