تشریفات عروسی چیست و شامل چه مواردی می شود؟

۲۲ام آذر ۱۳۹۶
تشریفات عروسی چیست و شامل چه مواردی میشود؟

تشریفات عروسی چیست و شامل چه مواردی می شود؟

تشریفات عروسی چیست و شامل چه مواردی میشود؟ زندگی مفهوم جالبی دارد، آدمی از بدو تولد شاهد روزها و اتفاقات خوب و روزها و اتفاقات بد است. انسان زندگی میکند، خاطره و آینده میسازد. یک زمان کودکی میکند یک زمان تحصیل میکند ، یک زمان دل میبندد، عاشق میشود و ازدواج میکند،بله بله و بالاخره یک زمانی هم انسان ازدواج میکند، سرانجام ازدواج می کند. در مسیر برگزاری مراسم خود به یکسری نیاز دارد که به آنها تشریفات و مقدمات عروسی می گویند و یک زوج جوان در اینجا، به یک همراه برای برگزاری مراسم عروسی خود نیاز دارد. اینجاست که  تشریفات تالارنامه می تواند به عنوان یک همراه در کنار زوج های جوان می ایستد. تالارنامه قصد دارد به بررسی مفهوم تشریفات عروسی بپردازد و علاوه بر تعریف آن به شما اطلاعاتی بدهد که در هیچ جای دیگری مشابه آن را پیدا نخواهید کرد.

 

تیم مشاوره تالارنامه، برنامه ریزی به صورت آنلاین برای شما در نظر دارند که در زیر می توانید به راحتی مراسم عروسی خود را برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی مراسم عروسی

تشریفات عروسی چیست و شامل چه مواردی میشود؟

تشریفات عروسی چیست؟

مانند هر اتفاق مهم دیگری عروسی هم باید مراحلی را طی بکند. زمانی که یک زوج تصمیم میگیرند بطور رسمی پا به خانه خودشان بگذارند و زندگی مشترکشان را شروع کنند،شاهد شروع  رویداد جدیدی در زندگی آنها میشویم. به تمام اتفاقات و مراحلی که از ابتدا تا انتهای مراسم عروسی صورت میپذیرد تشریفات عروسی گفته می شود.

در سالهای دور مراسم های عروسی به شکل امروزی برگزار نمیشد و سال به سال شکل برگزاری آن تغییر کرد تا به شکل امروزی در آمد. آنچه که بیشتر از هر چیزی در مراسم های قدیمی پررنگ تر بود، برگزاری مراسم های عروسی طی چند روز بود. بزرگ ترها حتما یادشان می آید که حال و هوای آن روزها طور دیگری بود، گرم تر، پرجمعیت تر و خیلی ساده تر بود.

بسیاری از رسم و رسومات و تشریفات با گذر زمان کم رنگ تر شدند ولی برخی دیگر پا به پای زمان به امروز رسیدند. زمانی بیشتر مراسمات عروسی و تشریفات آن ها در حیاط خانه ها برگزار میشد. بعضی ها در باغ شخصی مراسم میگرفتند و خلاصه آن زمان تالار به آن صورت جای خود را بین مردم باز نکرده بود.

مراسم عروسی قدیمی و سنتی

امروزه داستان به شکل دیگری درآمده است. آنهایی که حیاط و باغ بزرگ و باصفا دارند که خوشا به حالشان ولی  قضیه برای اکثر زوج ها  به این شکل نیست.

به اقتضای زمان و شرایط امروزی، مشاغلی شکل گرفته اند که عهده دار تشریفات عروسی شده اند و زوج های جوان با توجه به سلیقه و شرایط مالی خود با مراجعه به ارائه دهندگان خدمات عروسی یا همان تشریفات عروسی ،خیال خود را از بابت برگزاری مراسم عروسی خود به شکل دلخواه راحت میکنند.

امروزه تشریفات عروسی به صورت تخصصی توسط افراد آشنا به تشریفات انجام میشود. این افراد آنچه که برای یک مراسم عروسی لازم است را فراهم و به خوبی اداره میکنند تا در نهایت شما را روانه خانه و زندگی مشترکتان بکنند.

محال است که از یک منطقه خوش آب و هوا اطراف شهرتان عبور کنید و تالارها و باغ تالارهای باشکوهی مشاهده نکنید. تعداد تالارهای عروسی و در کل مکان های برگزاری مراسم عروسی زیاد است و پیدا کردن مکان مناسب و باکیفیت برای برگزاری تشریفات عروسیتان  کار چندان آسانی نیست.

پیدا کردن تالاری که خدمات آنها از کیفیت بالایی برخوردار باشد و همچنین متناسب با وضعیت مالی شما باشد بسیار بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است. تشریفات عروسی در اصل شامل زیر مجموعه های زیادی است که تالارنامه قصد دارد پس ازینکه به بررسی مفهوم و تعریف تشریفات عروسی پرداخت، در روزهای آتی به بررسی تمام زیرمجموعه های تشریفات بپردازد.همچنین بهترین ایده های سال برای برگزاری تشریفات عروسی را به بهترین شکل ممکن خدمت دنبال کننده گان سایت تالارنامه ارائه دهد.

تشریفات خدمات مجالس و تشریفات عروسی

تشریفات عروسی شامل چه چیزهایی میشود؟

از همان آغاز مراسم عروسی تا پایان آن کارهای زیادی انجام میشود که شامل موارد زیر میشود.

خدمات مجالس عروسی

-مکانی برای برگزاری مراسم عروسی که میتواند تالار عروسی، سالن یا باغ تالار پذیرایی باشد.

– تزئینات محل برگزاری مراسم عروسی

–  نورپردازی های مکان برگزاری مراسم

ماشین عروس و تزئینات آن

– آتلیه (عکاسی،فیلمبرداری از مراسم)

– شمع آرایی

– گل آرایی

– موسیقی برای مراسم

– پذیرایی از مهمان ها

– صندلی ها و چیدمان جایگاه مهمان ها

– آرایشگاه عروس

– آرایشگاه داماد

– دسته گل عروس

– کیک عروسی

– سفره عقد

کارت دعوت عروسی

و البته مواردی هم وجود دارد که از قلم افتاده اند و در لیست بالا گنجانده نشده اند.

برای هر کدام از موارد بالا ایده های مدرن و شیکی در مقالات بعدی ارائه خواهیم داد که مطمئن هستیم به کار شما عزیزان و دنبال کنندگان سایت تالارنامه خواهد آمد.

در ادامه همین مقاله به  بررسی جنبه های دیگر تشریفات میپردازیم و جواب یکی دو سوال رایج در همین رابطه را خواهیم داد.

تیم پشتیبانی تالارنامه، دفترچه ای را برای شما طراحی کرده اند که کارهای لازم برای یک مراسم عروسی را برای شما به خوبی آماده کرده است. می توانید در زیر آن را دانلود کنید و سپس پرینت کرده و استفاده نمائید.

دانلود دفترچه راهنمای عروسی

 

تشریفات عروسی در ملل مختلف (تشریفات بین الملل)

ما به بررسی کلی تشریفات عروسی پرداختیم و در این قسمت قصد داریم نیم نگاهی به تشریفات عروسی در سایر ملل و عوامل تاثیر گذار بر آن بپردازیم.

واضح است که اجرای تشریفات عروسی رابطه مستقیم و بسیار نزدیکی با فرهنگ و مذهب در جوامع مختلف دارد. تنوع در فرهنگ ها و قومیت ها و مذهب ها بدون شک موجب تنوع در تشریفات و نحوه پیاده سازی و اجرای آن ها میشود.

هر کشور و نژادی خصوصیات خاص خودش را دارد، هر ملتی موسیقی، رقص، زبان و لباس خود را دارد و مجموع همه اینها تفاوت های جالبی را ایجاد میکند که به نوبه خود قابل توجه و تامل هستند.

تشریفات عروسی در ملل مختلف (تشریفات بین الملل)

 

اکنون جای طرح یک سوال مهم است، سوالی که حداقل ما یک جواب مناسب و منطقی برای آن داریم و آن سوال این است:

آیا با تمام چیزهایی که گفته شد، تشریفات عروسی واقعا لازم است؟

به شخصه فکر میکنم که خاطرات نقش پررنگی را در زندگی انسان ایفا میکنند و از یک جا به بعد این خاطرات هستند که توسط روح بشر تغذیه میشوند. هر چه قدر خاطرات روشن تر و زیبا تر باشند مرور تاریخچه زندگی شما لذت بخش تر خواهد بود. مراسم عروسی در مجموع با اتفاقات مهم آن، بزرگترین خاطره زندگی زناشویی شما محسوب میشود، روشن ترین خاطره زندگی شما است.

هرچقدر هم برگزاری آن برای شما سخت به نظر برسد بالاخره یک راه وجود دارد که به شکل ساده و شیک مراسمتان را برگزار کنید. مانع از شکل گرفتن این خاطره شیرین و روشن نشوید، قطعا در آینده این خاطره به زندگی زناشویی شما دلگرمی میدهد.

 

تشریفات عروسی واقعا لازم است

تنها کافیست بگویم که در زمان مرور خاطرات زندگی آن شخصی خوشحال تر و مسرورتر است که تعداد خاطرات خوبش بسیار ببیشتر از خاطرات بدش باشدو نکته مهمی که باید به حضور مبارکتان برسانم این است که شخص شما قرار نیست با دست های خودتان تمام کارهای مراسم عروسیتان را انجام دهید،کار تشریفات همین است و به سادگی با توجه مقدار هزینه ای که میکنید مراسمی هرچند کوچک ولی به یادماندنی  تدارک میبیند.

در انتها هم این نکته را یادآور میشوم که مراسم عروسی شما فقط یک بار قرار است برگزار شود پس لطفا به خاطر خودتان هم که شده آن را طوری برگزار کنید که تبدیل به ماندگارترین و شیرین ترین خاطره زندگیتان شود.

تشریفات عروسی تالارنامه

شرکت تالارنامه که در زمینه تمامی مشاغل مرتبط با ازدواج فعالیت دارد، در زمینه تشریفات عروسی در اصفهان نیز به صورت گسترده فعالیت دارد و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است. برگزاری بهترین مراسم های عروسی با تشریفات کامل و پکیج های متنوع، مارا در زمره بهترین ها قرار داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۳۳۰۶۳۳۷۰ تماس برقرار نمائید.

تشریفات عروسی چیست و شامل چه مواردی میشود؟

 

دسته بندی مطالب:تشریفات عروسی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

  1. کاویانی گفت:

    بسیار عالی بود. میشه راهنمایی بفرمایید در اصفهان شما شعبه ای دارید؟ و فقط تشریفات هستید یا کارهای دیگری هم انجام می دهید؟

    • سلام و درود بر شما. شرکت تالارنامه، شما را در برگزاری بهتر مراسمتون راهنمایی میکنه و تشریفات عروسی هم داریم که می توانید ابتدا با شماره ۰۹۱۳۳۰۶۳۳۷۰ تماس گرفته و به دفتر ما واقع در خیابان ۲۲ بهمن اصفهان و تشریفاتمون واقع در خیابان هشت بهشت غربی مراجعه نمائید.