حلقه ی ازدواج را چگونه انتخاب کنید؟

۲۶ام تیر ۱۳۹۶
حلقه ی ازدواج را چگونه انتخاب کنید؟

حلقه ی ازدواج را چگونه انتخاب کنید؟ – وقتی صحبت از لیست بلند بالای خرید عروسی به میان می آید، در ابتدا لباس عروس، لباس داماد، خرید حلقه، آینه و شمعدان و… به چشم می خورد. ولی یکی از بهترین و شیرین ترین خرید ها، خرید حلقه ی نامزدیست.

یادم میاد یه روز به بازار طلافروشان رفته بودم. اونجا پر بود از زوج های جوانی که برای خرید لیست ازدواج خود، برای انتخاب سرویس طلا و حلقه ی ازدواج خودشون امده بودند. اما نکته ی  جالب این بود که اکثرا می گفتند که چه حلقه ای مد سال هست یا ساده بگیریم یا پر زرق و برق، ضریف باشد یا کلف، طلای زرد باشد یا سفید و بسیاری از موارد دیگر که علامت سوالی بود برای انتخاب حلقه ی ازدواج مورد نظر.

حلقه ی ازدواج، نشانیست برای پیوند شما و همسرتان که شاید بتوان گفت، ارزشمندترین کالایی است که یک زوج، از ابتدای دوران نامزدی، تا بعد از سال های بسیار زیاد از زندگیشان، با افتخار به ان نگاه میکنند و از آن لذت می برند.

اما برای خرید حلقه، یکسری موارد را حتما رعایت کنید.

۱- جیبتان

قبل از خرید، حتما یک براوردی از جیبتان داشته باشید و بدانید برای خرید چه مبلغی، راهی بازار می شوید. شما باید جوری تصمیم بگیرید که بعدا از خرید ارزان یا گران قیمت خود ناراحت و خسته نشوید. من پیشنهاد می کنم حتما عروس و داماد قبل از خرید در این مورد با یکدیگر مشورت کنند و به صورت واقع بینانه مقدار بودجه ای که می خواهند برای اینکار هزینه کنند را به یکدیگر بگویند. برای خرید های زیر یک میلیون تومان بهتر است به طلا فروشی های معمولی بروید ولی اگر بیشتر از این مبلغ هزینه می کنید میتوانید به جواهر فروشی ها هم سر بزنید.

۲- شکل حلقه

معمولا در خرید حلقه، شما با دونوع حلقه ی رینگ ساده و مرکب روبرو می شوید. رینگ های ساده، با اینکه بسیار ساده هستند، ولی بسیار زیبا و پرطرفدار و دلنشین هستند و جالب اینکه هیچگاه هم از مد نمی افتند. نکته اینجاست که عروس و دامادها فکر می کنند این حلقه ها ارزان هستند در صورتی که بر پایه مدل و میزان طلای مصرفی، بسیار گران قیمت هستند.

۳- نگین حلقه

حلقه های نگین دار در ابتدا بسیار مورد توجه عروس خانم ها قرار میگیرند. آنها بسیار زیبا هستند به طوری که دل خانم ها را می برند. اما باید به چند نکته در انتخاب آنها دقت کنید. ابتدا اینکه نگین حلقه ی شما در قاب محکمی از طلا که دور آن را فرا گرفته محکم باشد وگرنه به راحتی کنده می شود. دومی که بسیار مهمتر است این است که آیا شما با این نوع حلقه احساس راحتی می کنید. زیرا شما همیشه باید آنرا به دست داشته باشید و این امر ممکن است باعث آزار شما گردد.

۴- اندازه حلقه

تا به حال دقت کرده اید که اگر حلقه یا انگشتر شما ، تنگ باشد، انگار نفس شما را بند می آورد و اگر هم بزرگ باشد، دائما از دست شما سر می خورد. پس در انتخاب اندازه، با هیچکس تعارف نکنید. ما پیشنهاد می کنیم که حلقه خود را کمی بزرگتر انتخاب کنید. زیرا شما می توانید با کمی چسب آنرا اندازه دست خود کنید و اگر هم دست شما در آینده چاقتر شد، نگران اندازه آن نیستید.

۵- ست بودن حلقه ها

شما اگر دوست دارید در هر مکانی با همسرتان خاص باشید، بهتر است که حلقه های ست انتخاب کنید. اما این حلقه دارای مشکلاتی هم هستند و آن این است که به دلیل نوع ساختشان یا مردانه هستند و یا زنانه. پیشنهاد ما در این قسمت، سفارش ساخت یک حلقه ست زیبا می باشد.

۶- شناسنامه حلقه

اگر حلقه ی جواهری خرید کردید، حتما از فروشنده، شناسنامه جواهر و سنگ حلقه ی خود را بگیرید. این شناسنامه ثابت می کند که انگشتر شما جواهر است و اگر در موقعی خواستید آنرا بفروشید به مشکل بر میخورید.

۷- ساختن حلقه

نکته پایانی این است که اگر خیلی بر روی شکل و مدل انگشتر خود حساس هستید، بهتر است ابتدا آن را طراحی کنید و بعد بدهید برایتان بسازند. در اینجا نکته ای که باید دقت کنید این است که سازنده ی شما باید فوق العاده حرفه ای باشد زیرا ممکن است حلقه شما را نابود کند.

دسته بندی مطالب:مجله عروس

مطالب مرتبط :

  1. زهرا گفت:

    اقا دسته بندی تکنولوژی هم بزارید ، خوبه ها