داشتن رویا در زندگی

17th جولای 2017

داشتن رویا در زندگی – آيا تا به حال فكر كرده­ايد كه ذهن شما، چگونه مي­تواند به شما كمك كند تا به هدفي كه داريد دست يابيد؟ چگونه ذهن شما قدرت اعتماد به نفس، شجاعت، ثبات قدم و هر چيز ديگري را در وجود شما افزايش می­دهد؟ برای رسیدن به هر موفقیت و هدفی، بعد از مشخص کردن آن هدف باید ذهن خود را برای آن آماده کنید و آن چیزی جز رویا پردازی نیست.

مي­توان گفت كه بسياري از مردم دنيا، از داشتن و فكر كردن به روياهاي بزرگ، وحشت دارند. شايد دليل عمده اين وحشت، قرار داشتن در بطن زندگي است. اکثر مردم از گزینه ای که همیشه در ذهن آنها آمده است می ترسند و آن شکست است. شکست چیست؟

اگر به دوران كودكي خود رجوع كنيد، مي­بينيد كه هنگامي كه هيچ محدوديتي براي شما هنوز ايجاد نشده بود، چه روياها و آرزوهايي براي خود متصور مي­شديد. هنگامي كه با دوستان خود صحبت مي­كرديد، از رسيدن به اهداف بزرگ خود سخن به ميان مي­آورديد. شما هم در کودکی، خود را دکتر، مهندس، خلبان، تاجر، معلم و شغلهای بسیار زیبا تصور می­کردید؛ ولي هرچه زمان به جلو رفت و در جامعه­اي محدود كننده قرار گرفتيد، اين روياها رنگ خود را از دست داده و حتي به فراموشي سپرده شده اند. مي­دانيد چرا؟

دليل آن اين است كه، اطراف شما را مسائلي فراگرفته است كه تفكر شما را محدود كرده و هر از گاهي كه مي­خواهيد آن را بشكنيد، نگراني از احتمال شكست و افكار انسان­هاي منفي اطرافتان، شما را فرا مي­گيرد و دردها و مصيبت­هايي كه ممكن است در اثر اين شكست براي شما روي دهد، تمام وجود و ذهن شما را فرا گرفته و كنار مي­كشيد. يعني ترجيح مي­دهيد در همين موقعيت و ظرفيت كنوني بمانيد ولي شكست را تجربه نكنيد.

تا هنگاميكه اين تفكر محدود كننده همراه شماست، پيشرفت كردن منتفي است. براي شناخت استعداد و پتانسيل خود، تنها بايد تفكر محدود خود را با داشتن آرزوهاي بزرگ و تصور امكانات نامحدود، بشكنيد. بايد همه باورهاي منفي كه مانع تبديل شدن به آنچه قادر به كسب كردن آن هستيد را بشكنيد.

ذهن شما مي­تواند بهترين دوست يا بدترين دشمن شما باشد. افكار شما به تنهايي قادرند كه شما را سالم يا بيمار، ثروتمند يا فقير، مشهور يا گمنام و… نمايند. ذهن شما همچون نيروي قدرتمندي است كه مي­تواند در هر جهتي هدايت شود تا نتايج شگفت انگيزي به بار آورد، موفقيت و شكست، همگي در گرو ذهن شماست. هدف اصلي شما در زندگي بايد گرد آوري و آماده سازي قدرت هاي شگفت انگيز و اعجاب آور و هدايت هوشيارانه و نظام­مند آنها به سوي كسب كردن خواسته ­هايتان باشد.

سعی کنید همیشه خوشحال باشد و مهمتر اینکه همیشه خودتان را تحویل بگیرید و دست کم نگیرید.

برگفته از کتاب شکست ممنوع به نوشته حسین کریمی

دسته بندی مطالب: روانشناسی , سبک زندگی

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه