دلیل پیری زودرس در اثر آرایش و عوارض استفاده از آرایش به همراه فیلم

9th مارس 2019
دلیل پیری زودرس در اثر آرایش و عوارض استفاده از آرایش به همراه فیلم

دلیل پیری زودرس در اثر آرایش و عوارض استفاده از آرایش به همراه فیلم

در همه جای دنیا، یکی از پر سودترین بیزینس ها، صنعت لوازم آرایشی می باشد. مخصوصا لوازم آرایشی تقلبی و تاریخ گذشته. روزانه هم تعداد زیادی از مزدم دنیا در اثر استفاده از این مواد، به کام مرگ کشیده می شوند. تلاش ما در این مقاله، توصیه ها و راهنمایی هست که می تواند به شما کمک کند.عوارض مصرف لوازم آرایشی-در کشور ما، تب استفاده از لوازم آرایشی، هر روز بیشتر و بیشتر می شود. هنگامی که دخترهای جوان ما، با اینکه بدون آرایش هم بسیار زیبا هستند، دچار تفکر نازیبایی می شوند و خود را غرق در لوازم آرایشی می کنند تا شاید بهتر دیده شوند.

اما آیا خودشان و والدینشان از این موضوع و این دشمن خطرناک با خبر هستند؟ خطری که نه می شناسند و نه آن را تهدید حساب می کنند.

 

 

عوارض استفاده از لوازم آرایش چیست؟

تولید کنندگان لوازم آرایشی، همیشه با مشکل هزینه های تولید این محصولات روبرو هستند. آنها برای رفع این مشکل، از پارابن استفاده می کنند تا ماندگاری محصول خود را بیشتر کنند. این ماندگاری بالا، بسیار مورد توجه بانوان ما قرار گرفته و برای آنها جلب توجه می کنند.

سرب یکی از اساسی ترین مواد تشکیل دهنده ی محصولات بادوام آرایشی می باشد که به همراه پارابن، سرطان، مشکلات پوستی و بسیاری از بیماری های دیگر را به همراه می آورد. متاسفانه، این ماده درون رژ لب ها بسیار فراوان است و این موضوع هنگامی خطرناک می شود که رژ لب را قورت می دهند. این سرب به سرعت جذب مغز می گردد و آسیب مغزی را به همراه می آورد.

لوازم آرایشی مانند ریمل و خط چشم، به علت داشتن قطران ذغال سنگ، سرطان زا هستند.

ذرات تالک و آزبست موجود در لوازم آرایشی، باعث بروز سرطان تخمدان میگردد.

کشیدن بیش از حد مداد چشم در اطراف چشم، باعث آسیب به بینایی و کاهش دید می گردد.

ماده شیمیایی P-phenylenediamine درون رنگ موهای شیمیایی، باعث اختلال در سیستم عصبی و تناسلی می گردد.

من این مقاله را ننوشتم که بگویم کمتر از این مواد شیمیایی استفاده کنید، بلکه توصیه من به خانم های جوان این است که شاید شما برای لحظه ای زیبا به نظر برسید، ولی مشکلاتی که در آینده برای شما ایجاد می کند، باعث می شود که سالها از بیماری های خطرناک رنج بکشید و به خودتان آسیب برسانید. راز جذابیت خانم ها، چیز دیگریست.

استفاده مکرر از اینگونه لوازم آرایشی، حتی بعد از قطع کردن استفاده از آنها، باز هم گریبان گیر است.

خرید لوازم آرایشی با کمی دقت – من به عنوان یک زن، همیشه از خودم می پرسم، آیا ارزشش را دارد که به خاطر کمی زیبایی بیشتر، سلامتی خود را از بین ببرم? همیشه احساس میکنم که صورتم ناراحت است. ولی برای زیباتر دیده شدن، با خودم کلنجار می روم که چیز خاصی نیست.

 استفاده از لوازم آرایش تقلبی، چه خطراتی به دنبال خواهد داشت؟

برای اینکه زیباترین باشید، تا چه حد پیش می روید؟ در زمان ملکه الیزابت، خانم ها برای زیبا شدن روی صورت خود، روی لب هایشان جیوه می مالیدند. مشکلاتی که برای سلامتی آنها پیش می آمد بی شمار و بسیار جدی بودند. طی دوره رنسانس ایتالیا، موسیو توفانو پودری برای صورت از اکسید آرسنیک سبک درست کرد. این اختراع دلفریب کوچک، وسیله ای بود برای خانم های ثروتمند تا از شر شوهرهای ناخواسته خود خلاص شوند. کمی از این پودر لازم بود تا آنها را خوابیده در قبر ببینند. امروز دیگر چنین خطری را کسی نمی پذیرد اما هنوز هم خوشحال و راضی خودمان را در مواد شیمیایی غرق می کنیم که آنقدر قوی هستند که در آزمایشگاه روی آنها روکش های بسیار ضخیم کشیده می شود. آیا ممکن است که صنعت مواد آرایشی زیبایی را ترویج می کند که کشنده است؟ از کجا می توانیم بدانیم، وقتی حتی خواندن لیست مواد تشکیل دهنده کرم مرطوب کننده مان نیاز به داشتن مدرک شیمی و زیست شناسی دارد.

عوارض استفاده از لوازم آرایش تاریخ گذشته، شامل چه مواردی می شود؟

مواد آرایشی تقریباً از علل شایع التهاب پوست هستند. التهاب به علت تماس با جزء خاصی از فرآورده  است که ممکن است همیشه قابل شناسایی نباشد.

محصولات آرایشی می توانند سبب تحریک پوست شما و ایجاد واکنش های آلرژیک شوند. در یک بررسی که توسط سازمان غذا (FDA) و دارو صورت گرفته است، نظر ۲۵٪ از مردم اینگونه بوده که: محصولات آرایشی سبب ایجاد حساسیت و واکنش در پوست آنها می شود. این مشکلات می تواند از حساسیت های ساده تا یک واکنش کامل آلرژیک باشد. نشانه های این واکنش ها از زمان استفاده ی این مواد، شروع به نمایان شدن می کنند و یا ممکن است سال ها بعد مشکلات استفاده از آن ها ایجاد شود. پوست دو نوع واکنش به محصولات زیبایی نشان می دهد؛ یکی به نام درماتیت تماسی محرک است و زمانی اتفاق می افتد که در واقع به پوست شما آسیب برسد.

۵ مورد در رابطه با اینکه چگونه از واکنش های پوست به لوازم آرایشی جلوگیری کنیم؟

  • از محصولاتی با بهترین مواد تشکیل دهنده استفاده کنید. این کار احتمال ایجاد واکنش های پوستی در شما را کاهش می دهد.
  • قبل از استفاده از محصول آن را تست کنید. مقدار کمی از مواد آرایشی را روی پوست دست خود بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت امتحان کنید؛ و در صورتی که قرمزی، تورم، خارش و یا سوزش ایجاد شد، از آن محصول استفاده نکنید.
  • همیشه عطر را به گونه ای استفاده کنید که تنها روی لباس های شما اسپری شود و به پوست شما نرسد. این کار می تواند به کاهش خطر آلرژی های پوستی در تماس با عطر کمک کند. همچنین می تواند خطر ابتلا به واکنش های پوستی با مواد تشکیل دهنده ی پوست را کاهش دهد.
  • به برچسب های روی یک محصول مانند ” hypoallergenic “، و یا “حساسیت پوستی تست شده است” اعتماد نکنید؛ زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که در پوست شما حساسیت ایجاد کنند و یا “غیر تحریک کننده” باشند. زیرا این
  • شرکت ها، آزمایش و تست را روی همه ی مردم اجرا نمی کنند. همچنین هیچ مقرراتی در مورد برچسب محصولات وجود ندارد.

 

آیا ارزشش را دارید؟ 


قبل از اینکه نگران شوید، یادتان باشد تعدا کمی از افراد از مواد آرایشی دچار ناراحتی و مشکلات سلامتی شده اند چون بیشتر مردم خیلی زود متوجه می شوند که برخی محصولات با پوست آنها سازگاری ندارد. خرید مواد آرایشی ساده تر، که باعث می شود پولمان را برای تبلیغات دروغین محصولات گران دور نریزیم، بهترین انتخاب است. مواد آرایشی و بهداشتی ما را پاکیزه تر کرده، باعث می شود بوی بهتری از ما به مشام برسد و زیباترمان میکند اما برای زیبایی و سلامتی واقعی، ریختن پولمان در داخل فروشگاه های لوازم آرایشی چاره کار نیست.
 
خسته کننده است اما حقیقت دارد: تنها راه سلامت و شاداب تر نگه داشتن پوستمان، و روشن تر و نافذتر کردن چشمهایمان همان متدهای قدیمی آزمایش شده تغذیه و سلامتی است. این یعنی داشتن یک رژیم غذایی متوازن، نوشیدن مقدار کافی آب و داشتن خواب کافی. همچنین یعنی دور ماندن از آفتاب، ورزش کردن مدائم و ترک سیگار. این چیزها ممکن است بسته بندی قشنگی نداشته باشد اما بدن و سلامتی شما مطمئناً ارزشش را دارد.

 

از عوارض استفاده از لوازم آرایش در دوران بارداری، چیست؟

هنگامیکه شما از مواد آرایشی اسفاده می کنید، شاید برایتان زباد اهمیت نداشته باشد. چون اگر آسیبی هم ببینید خودتان درمان کننده خودتان هستید و ممکن است حتی آسیب جدی برای شما نداشته باشد. اما، هنگامیکه باردار هستید و جنینی درون رحم شما قرار دارد که به طور کلی از شما تغذیه می کند، هرچیزی ممکن است برای او حکم سم را داشته باشد. یکی از سمی ترین مواد که به سرعت از طریق پوست جذب می شود و از خون شما به تغذیه جنین شما می رشد، مواد آرایشی هستند.

این مواد آرایشی هم از طریق پوست، مو به راحتی جذب شما می گردد.

کرم پودرها

رژ لب

عطر و ادکلن

ریمل و خط چشم

رنگ کردن مو

 

دلیل پیری زودرس در اثر آرایش چیست؟

مصرف بیش از حد معمول لوازم آرایش ضمن ایجاد حساسیت، لك، جوش و آكنه در پوست باعث چروك شدن آن و پیری زودرس در افراد به خصوص خانم‌ها می‌شود.

کرم پودر غلیظ و اکلیلهای براق – اینها از جمله لوازم آرایشی هستند که باید دست از آن بردارید.

زهرا یکی از خانم هایی است که همیشه زیبایی خود را در آرایشهای غلیظ و طولانی مدت میدید. ولی خودش برای ما اینگونه بیان کرده است.

اولین برخورد من با نشانه های انکار ناپذیر سن، زمانی بود که روژ گونه براق مورد علاقه ام بر روی گونه چروک برداشت. چیزی به تولدم، نمانده بود که متوجه آغاز تغییرات چهره ام شدم. کک و مکهای ناشی از تابش خورشید بازگشت ناپذیر شده و خطوط ریز اطراف چشمانم دیگر تنها در اثر خندیدن ایجاد نمی شدند، بلکه همواره آنجا بودند. هرچند هنوز سی سال هم نداشتم، اما نگرانی وجودم را پر کرده بود.

اکنون که او به این نتیجه رسیده بود، به دنبال راه کارهایی بسیار آسان و کم هزینه برای جلوگیری بیشتر از این معضل بود.

آرایش روزانه در درجه اول باعث پیری پوست می شود. شرایط ایده آل این است که خانمها اصلا در طول روز آرایش نکنند و این کار را به موقعیتهای خاص اختصاص دهند. متاسفانه بسیاری از خانمها حتی بعد از اینکه از محل کارشان به خانه برمی گردند نیز آرایششان را پاک نمی کنند و حتی گاهی با آرایش می خوابند. این کار به شدت به پوست آسیب می زند.

۲۲ دستور بهداشتی لوازم آرایشی – که رعایت آن الزامی است!

در استفاده از لوازم آرایشی دقت بسیار زیادی داشته باشید. زیرا همانطور که در زیبایی شما موثر هستند، در نابود کردن شما هم موثر هستند.

۱) دست‌هایتان را بشویید

 پیش از آرایش کردن، دست‌هایتان را با آب و صابون خوب بشویید.پاکیزه بودن دست‌ها میکروب‌ کمتری را به پوست صورت شما می‌رساند.

۲)در قوطی‌ها را ببندید

پس از استفاده از لوازم آرایش‌تان، در قوطی‌های آن را محکم ببندید.
هیچ‌وقت کرم‌پودرها، پنکیک‌ها و سایه‌ها را با درهای باز روی میز آرایش رها نکنید.

۳) قرض ندهید

لوازم آرایش یک وسیله کاملا شخصی است مانند مسواک و شانه بنابراین لوازم آرایش‌تان را به کسی قرض ندهید.
استفاده از ریمل و سایه و حتی کرم‌پودر مشترک ممکن است موجب حساسیت پوستی شود.

۴)آرایش، ممنوع

اگر شما به یک سایه و یا ریمل و یا هر ماده آرایشی دیگر حساسیت دارید،
آن را کنار بگذارید و تا برطرف شدن کامل علایم حساسیت، مواد آرایشی دیگری را استفاده نکنید.

۵)بدون بوها را مصرف کنید

 بهتر است لوازم آرایشی را مصرف کنید که بدون بو باشد.
لوازم آرایشی که دارای عطر است اغلب موجب حساسیت پوستی می‌شوند.

۶) قدیمی‌ها را کنار بگذارید

نیم نگاهی به لوازم آرایش قدیمی‌تان بیندازید.
آنهایی را که به مرور زمان کهنه شده و تغییر رنگ داده‌اند و تاریخ مصرف‌شان گذشته است را کنار بگذارید.

۷)دور از آفتاب نگه دارید

بهتر است لوازم و مواد آرایشی‌تان را دور از تابش نور خورشید نگه دارید بنابراین اگر روی میز آرایش شما آفتاب می‌افتد لوازم و مواد آرایشی خود را از روی آن جمع کنید.اشعه آفتاب موجب تغییر شیمیایی مواد آرایشی شده و ممکن است شما به این مواد جدید حساسیت نشان دهید.

۸)  گاهی به چشم‌هایتان نگاه کنید

اگر چشمان شما قرمز شده است و یا اگر پلک‌هایتان ورم کرده و قرمز شده است،از سایه چشم استفاده نکنید چون این مواد آرایشی شدید، حساسیت چشم و پلک شما را تشدید می‌کند.

۹) اسپری‌ها را دور از حرارت نگه دارید

قوطی اسپری‌های مو و ضدعرق و حتی عطرها را دور از تابش آفتاب،شوفاژ و یا سایر منابع حرارت قرار دهید. حرارت می‌تواند موجب انفجار این قوطی‌ها شود و در عین حال با تغییر مواد شیمیایی، این محصولات حساسیت زا می‌شوند.

۱۰)به برچسب وزارت بهداشت دقت کنید

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی و آرایشی وزارت بهداشت اعلام کرده است که برای ورود هر ماده آرایشی بهداشتی به کشور، ثبت شرکت تولیدکننده خارجی و وزارت بهداشت الزامی است.
دکتر هدایت حسینی می‌گوید: «هنگام خرید این محصولات به برچسب مجوز بهداشتی واردات این کالاها توجه کنید.»

۱۱) به برچسب دقت کنید

شما می‌توانید این برچسب‌ها را به رنگ سفید و با نوشته‌های فارسی مشکی رنگ پشت محصولات آرایشی با مجوز وزارت بهداشت پیدا کنید.

۱۲) بهتر است در تمام موقعیتهایی که خانمها در خانه هستند، به پوستشان اجازه تنفس بدهند.

 

۱۳) مواد آرایشی هر چقدر هم طبیعی و خوب باشند، وقتی طولانی روی پوست میمانند باعث آسیب پوستی می شوند.

البته استفاده از ضدآفتاب، نرم کننده ها یا مرطوب کننده ها به صورت روزانه لازم است و منظور استفاده نکردن از محصولات آرایشی مانند کرم پودر و پنکیک یا سایه و خط چشم و ریمل است.

 

۱۴) اگر خانمی عادت به آرایش دارد یا به دلیل مشکلات پوستی مثل جوش مجبور است از کرم پودر استفاده کند، بهترین توصیه استفاده از کرم پودرهای درمانی است تا حداقل همزمان پوست نیز بهتر شود.

 

۱۵) هنگام خرید لوازم آرایش حتما با متخصص پوست مشورت کنید تا بهترین نوع مواد آرایشی سازگار با پوستتان را به شما معرفی کند.

خانمهایی که اهل آرایش اند، بهتر است از محصولات طبیعی استفاده کنند.

 

۱۶) برخی محصولات آرایشی یا عطرهایی که دستفروشان می فروشند، تقلبی است و حساسیت به آنها می تواند پوست را تیره کند یا باعث بروز لک شود که درمان آن دشوار است.

 

۱۷) اگر به آرایش مجدد نیاز دارید باید آرایش قبلی را با دستمال مرطوب پاک و از مرطوب کننده ها استفاده کنید، بعد مجددا آرایش کنید.

 

۱۸) قبل از خواب نیز باید آرایش را کامل شست و از کرم شب یا مرطوب کننده و کرم دور چشم استفاده کرد.

 

۱۹) به افرادی که میخواهند صورت شادابتری داشته باشند، توصیه می کنم از کرمهای حاوی ویتامین Cاستفاده کنند.

 

۲۰) گاهی احساس خستگی صورت به دلیل سیاهی زیر چشم است. برای درمان آن نیز میتوان از کرمهای دور چشم، لیزر یا PRP استفاده کرد.

 

۲۱) چگونه آرایش‌تان را پاک کنید؟

برای پاک کردن آرایش نباید صورت خود را آنقدر بمالید تا سرخ و دردناک شود، بلکه برای پاک کردن آرایش نیاز به یک ماده پاک کننده صورت و پاک کننده چشم دارید. سپس باید از قسمت پیشانی تا پایین چانه خود را به خوبی بشویید.

 

۲۲) ۸ نکته در رابطه با بهترین پاک کننده ها برای انواع پوست صورت

– بهترین پاک کننده برای صورت های جوش‌دار، پاک کننده دارای سالیسیلیک می باشد.

– اگر دارای پوست چرب می باشید، بهتر است از پاک کننده های کفی استفاده کنید.

  • اگر دارای پوستی خشک هستید، توصیه می شود از پاک کننده های چرب یا روغنی استفاده کنید.

۱) فراموش نكنید بهتر است یك پاك‌كننده آرایش خوب تهیه كنید. این از آن مواردی است كه خرج كردن پول بیشتر به نفع سلامت پوست‌تان خواهد بود. مارك‌های معروف تجاری لوازم آرایش، به‌طور معمول پاك‌كننده‌های خوبی نیز به بازار عرضه می‌كنند.

۲) برای پاك‌كردن آرایش چشم، از مواد پاك‌كننده آرایش كه ویژه چشم است، استفاده كنید. چشمان شما بسیار حساسند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

۳) آرایش صورت شما مانند كرم‌پودر و رژ لب به راحتی به وسیله پاك‌كننده‌های آرایشی كه پایه آبی دارند، از روی پوست‌تان پاك می‌شوند. ولی آرایش چشم مثل سرمه، ریمل و خط چشم نیاز به مواد پاك‌كننده قوی‌تری دارند. این مواد پاك‌كننده باید پایه روغنی داشته باشند تا این مواد آرایشی سمج را از چشمان شما پاك كنند.

۴) برای پاك كردن آرایش چشمان‌تان، از حركات ملایم‌تر دست‌تان روی پوست اطراف چشم استفاده كنید چون پوست این نواحی بسیار حساس است و امكان آسیب‌دیدن و چروك خوردن آن زیاد است.

۵) برای پاك‌كردن آرایش یك تكه پنبه یا پد پنبه‌ای را به مواد پاك‌كننده آغشته كنید و روی پوست صورت، اطراف چشم و گردن خود بكشید. در صورتی كه با این روش، آرایش شما پاك نشد، چند نقطه از ماده پاك‌كننده را در چند جای صورت‌تان بگذارید، سپس با یك گلوله پنبه مرطوب آن را در تمام صورت‌تان پخش كنید با این روش حتی مواد آرایشی نفوذ كرده به منافذ پوست‌تان نیز خارج می‌شوند.

۶ ) در صورتی كه اصلا آرایش نمی‌كنید، لازم است شما هم در پایان روز، صورت‌تان را با یك پاك‌كننده ملایم تمیز كنید تا بقایای گرد و غبار و آلودگی‌های هوا از روی سطح پوست‌ شما پاك شوند. این روش از چرب شدن پوست شما و جوش‌زدن آن جلوگیری می‌كند. تمیزكردن منظم پوست آن را براق و سالم می‌كند.

۷ )پاك‌كننده‌هایی را كه در آن الكل به كار رفته است، خریداری نكنید. این پاك‌كننده‌‌ها گرچه باعث می‌شوند در سطح پوست‌تان احساس تازگی كنید ولی در طولانی مدت موجب خشكی پوست شما می‌شوند.

۸) كسانی كه پوست حساسی دارند باید در هنگام خرید پاك‌كننده‌ها دقت بیشتری به خرج دهند. می‌توانید نمونه این محصولات را روی پوست بازوی‌تان امتحان كنید و اگر به آن حساسیت نداشتید، آن را خریداری كنید. پاك‌كننده‌های ملایم برای شما مناسب‌ترند.‌

 

 

نتیچه گیری

در اینکه همه ی خانم ها علاوه به زیبا بودن و ماندن دارند شکی نیست، و این جزیی از طبیعت آن هاست. و همه ی انسان ها زیبایی را دوست دارند و خواهند داشت. اما حواستون باشه که زیاده روی در استفاده از لوازم ارایش و یا استفاده از لوازم آرایش نامرغوب، خطرات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. کافیه راهکارهای درست آن را شناسایی و پیاده سازی کنیم. در نتیجه هم زیباییمون بیشتر شده و هم سلامتمون حفظ شده است. خصوصا عروس خانم های عزیز توجه داشته باشند که گول اینکه یه شب، شی عروسیه و به هرقیمتی حاضر به تغییرات آنچنانی نشوند که بعدا عوارض خودش را نشان خواهد داد.

 

دسته بندی مطالب: آرایش و زیبایی

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه