راز جذابیت و انتخاب لباس مناسب

19th جولای 2017

راز جذابیت و انتخاب لباس مناسب – همه ی انسان ها شیک پوشیدن و زیباتر دیده شدن را بسیار دوست دارند. در تمامی ادیان الهی و حتی ادیانی که غیر الهی هستند نیز به زیبا پوشدن توصیه شده است.

اصلا مهم نیست که شما لباس های ارزان قیمت می پوشید یا گران قیمت، بلکه باید هنر درست انتخاب کردن و درست پوشیدن این لباس ها را در کنار یکدیگر داشته باشید و بدانید که در چه فصلی، چه نوع لباس و رنگی را بپوشید.

در زیر نکاتی بسیار جالب و ساده را یاداوری می کنیم که در زیباتر دیده شدن شما، بسیار اهمیت دارد.

۱- همیشه لباس های خود را به گونه ای انتخاب کنید که کاملا اندازه شما و مناسب با محلی باشد که به آنجا می روید.

۲- در هنگام پوشیدن لباس با رنگها بازی کنید. برای پیراهن و کت یا مانتو و روسری خود از رنگ هایی استفاده کنید که به هم نزدیک باشند و از یک طیف رنگی باشند یا همدیگر را به زیبایی تکمیل کنند.

۳- در انتخاب لباس از لباس های رو به لباس های زیر برسید مثلا اول از کت و شلوار شروع کنید و بعد پیراهن و سرانجام کفش و کمربند و … به همین ترتیب با یکدیگر سِت کنید.

۴- اگر تی شرت می پوشید از تی شرت های یک رنگ استفاده کنید. از پوشیدن لباس های شلوغ یا با شکل و کلمات نامناسب خوداری کنید.

۵- اگر جوان هستید، ترکیب لباس های اسپرت رسمی می تواند شما را متفاوت جلوه دهد. مثلا پوشیدن تی شرت زیر کت و شلوار.

۶- اگر فرد لاغری هستید، لباس هایی با رنگ های متفاوت اما هماهنگ با یکدیگر بپوشید. اما اگر چاق هستید، لباس های کاملا یکرنگ و یکپارچه و ترجیحا تیره می تواند وزن شما را متناسب تر جلوه دهد. استفاده از طرح های راه راه عمودی هم شما را قدبلندتر و کشیده تر نشان می دهد.

۷- اگر قرار است از لباس هایی استفاده کنید که مد روز است اما در آنها احساس راحتی ندارید، اصلا استفاده نکنید. هیچ مدی زیباتر از پوشیدن چیزی نیست که کاملا با اندام شما متناسب باشد و در آن احساس راحتی کنید.

۸- بیشتر افراد، بیش از هر چیزی به کفش شما توجه می کنند. کفشی بخرید که با رنگ سایر لباس های شما همخوانی داشته باشد. حتما همیشه کفش های خود را واکس بزنید.

۹- رنگ جوراب ها بهتر است همرنگ یا تیره تر از شلوار باشند.

۱۰- خانم ها بهتر است که در انتخاب رنگ روسری و شال و مقنعه خود از قواعد تناسب بین رنگ پوست و چشم با پارچه مورد نظر خود استفاده کنند. مثلا روسری و شال و مقنعه تیره، صورت را لاغرتر و کشیده تر نشان می دهد و در نتیجه این رنگ ها برای صورت های توپر و گونه ای برجسته مناسب تر هستند.

۱۱- آقایان بهتر است برای خوشتیپ تر شدن، به جزئیاتی مانند ساعت مچی، کیف دستی و کیف پول بسیار مهم است. اگر قصد خرید ساعت مچی دارید، ساعتی با بند نقره ای و یا استیل انتخاب کنید.

۱۲- سایه های روشن از رنگ های مثل صورتی، سبز، نقره ای یا آبی در زمینه رنگ های سیر می تواند مورد توجه قرار بگیرد.

۱۳- در هنگام خرید کردن، حتی اگر تناسب لباس با اندام خود اطمینان کامل پیدا دارید باز هم پرو کنید. هیچوقت با عجله خرید نکنید و در این زمینه دقت کافی را داشته باشید.

خانم ها می توانند مقاله ای که در مورد جذاببت بیشتر انها می شود را اینجا مطالعه کنند.

دسته بندی مطالب: روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه