رنگ موی مناسب برای چهره شما کدام است؟

29th جولای 2017
رنگ موی مناسب برای چهره شما کدام است؟

کدام رنگ مو برای کدام پوست!!

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که موهایتان را رنگ کنید و از نتیجه اش راضی نباشید؟

وقتی دنبال بهترین و جدیدترین رنگ مو برای خود هستید، برای اینکه رنگ مو تاثیر مثبتی در زیبایی و جوانتر به نظر رسیدن شما داشته باشد باید هنگام انتخاب رنگ مو به رنگ پوست و رنگ چشم هایتان دقت کنید و متناسب با آن ها دست به انتخاب بزنید.

اگر رنگ مو مناسب شما نباشد باعث می شود بیحال و پیر به نظر برسید. ما در این مقاله سعی داریم در انتخاب بهترین رنگ مو متناسب با چهره شما بهتون کمک کنیم. اما چگونه متوجه بشیم که رنگ پوست ما چگونه است؟

برای این‌که متوجه تناژ رنگ پوست خودتان شوید باید زیر نور طبیعی روز باشید. نور مصنوعی مثل نور لامپ رنگ واقعی پوست شما را نشان نمی‌دهد. برای تشخیص سریع تناژ اصلی رنگ پوست بهتر است این کار را انجام دهید: دست خود را بالا بیاورید و آن را جلوی صورت بگیرید. اگر رگ‌های دست شما آبی یا بنفش باشد تناژ پوست شما سرد است و اگر رگ‌های دست شما سبز است تناژ پوست‌تان گرم است. اگر هم رنگ رگ دستان شما دقیقا مشخص نیست و تلفیقی از تمام این رنگ‌هاست یک خبر خوب برای شما داریم، تناژ پوست شما خنثی یا همان طبیعی است و تقریبا تمام تن‌های رنگ مو به صورت شما می‌نشیند.

رنگ موی مناسب برای چهره شما کدام است؟

۱- اگر پوستتان سبزه است:

اگر رنگ پوستتان سبزه است بهتره از رنگ موهای گرم برای زیباتر شدن استفاده کنید. رنگ موهای بلوند شکلاتی، عسلی، قهوه ای و کاراملی بهترین رنگ ها برای زیباتر نشان دادن خانم هایی با رنگ پوست تیره است. با اینکار چهره ای ایده آل تر و شاداب خواهید داشت.

رنگ موی مناسب برای چهره شما کدام است؟

۲- اگر پوستتان سفید است:

خانم هایی که رنگ پوستشان سفید است بهتره از رنگ های بلوند روشن، نسکافه ای، قهوه ای موکا، شرابی و بنفش استفاده کنند. این رنگ موها برای خانم هایی که پوست سفیدی دارند عالی هستند. رنگ موهایی که به طلایی می زنند نیز گزینه خوبی هستند.

۳- اگر پوستتان گندمی یا خنثی است:

اگر پوستی خنثی یا همان گندمی است، رنگ های قرمز گرم، نسکافه ای، دودی و موهای فانتزی مانندِ صورتی برای شما مناسب اند.

۴- اگر چشم قهوه ای دارید:

کسانیکه چشم قهوه ای دارند باید رنگ موهایی با تن گرم انتخاب کنند مثلا فندقی، عسلی، طلایی، کاراملی و قهوه ای روشن. رنگ موهای یخی و بلوند نقره ای اصلا برای خانم هایی که چشم های قهوه ای دارند مناسب نیستند.

۵- اگر چشم های رنگی دارید:

اگر چشم هایتان سبز، آبی و طوسی است باید رنگ موهای روشن انتخاب کنید مثل رنگ موهای بلوند یخی، کاپوچینو، بلوطی و طوسی. چشم های رنگی و رنگ موی روشن چهره ای منحصر به شما می بخشد.

احتمالا شما جزو خانم هایی هستید که به مد روز هم اهمیت می دهید. در ادامه می خواهیم برای شما راهکارهای انتخاب رنگ موی مناسب در سال ۲۰۱۹ را بیان کنیم.

۱- رنگ مو بلوند دودی:

اگر بخواهیم در مورد رنگ مو مناسب پوست با تناژ سرد صحبت کنیم، طیفی از رنگ‌های بلوند با تناژهای مختلف دودی مثل بلوند یخی، نقره‌ای، پلاتینوم و شامپاینی مورد نظر ما هستند. این رنگ‌ مو مناسب پوست‌هایی هستند که رنگ سرد با تناژ قرمز و صورتی دارند. برای مثال رنگ پوستی شبیه تیلور سوییفت. برای این‌که این رنگ‌ها تن زرد نداشته باشند آرایشگر مقداری رنگ بنفش با رنگ شما ترکیب می‌کند که زردی مو را می‌گیرد. استفاده از شامپو رنگ‌های بنفش هم زرد موی شما را می‌گیرد و تناژ دودی به موهای بلوند شما می‌دهد.

۲- رنگ مو بلوند گرم:

اگر تناژ رنگ پوست شما سرد با رگه‌های آبی یا به قول معروف پوست‌تان «مهتابی» است بهترین رنگ مو برای رنگ پوست شما مجموعه‌ای از این رنگ‌هاست: طلایی، کاراملی، کهربایی و کره‌ای. اگر رنگ پوست شما زیتونی یا خنثی است این رنگ موها را امتحان کنید: بلوند عسلی و کاراملی. اگر هم رنگ پوست‌تان تناژ تیره دارد و به اصطلاح سبزه هستید به هیچ وجه سراغ رنگ موهای بلوند گرم نروید.

۳- رنگ مو قهوه ای سرد:

رنگ مو مناسب پوست‌هایی که تناژ گرم دارند قهوه‌ای با سایه‌های سرد مثل موکا، بلوطی، شکلاتی تیره و قهوه‌ای طلایی است. استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای سرد رنگ پوست شما را روشن‌تر و شفاف‌تر نشان می‌دهد.

۴- رنگ مو قهوه ای گرم:

رنگ‌های مثل قهوه‌ای طلایی، عسلی، کهربایی، ماهاگونی و دارچینی جز طیف‌های رنگی «قهوه‌ای گرم» هستند و رنگ مو مناسب پوست ‌‌هایی محسوب می‌شوند که به اصطلاح گندمی هستند. اگر تناژ پوست شما گرم است و گندمی هستید از رنگ‌های قهوه‌ای گرم استفاده کنید تا رنگ پوست‌تان خوش رنگ‌تر به نظر برسد.

۵- رنگ مو قرمز سرد:

رنگ‌های «قرمز سرد» را می‌شناسید؟ رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای مایل به قرمز، شرابی و قرمز رنگ‌ مو مناسب پوست سفید و روشن با تناژ قرمز هستند. اگر پوست شما خیلی سفید است بهتر است از رنگ‌های قرمز سرد استفاده کنید چون رنگ مو قرمز گرم چهره شما را رنگ پریده و رنجور نشان می‌دهند.

۶- رنگ مو قرمز گرم:

اگر تناژ رنگ پوست شما طبیعی است رنگ موهای «قرمز گرم» برای شما ایده‌آل است. برای مثال از میان رنگ‌های بلوند رنگ‌های قرمز با تناژ توت فرنگی، کهربایی و مسی برای شما بسیار مناسب هستند. یادتان باشد رنگ‌های قرمز معمولا سریع از روی مو پاک می‌شوند بنابراین هم از شامپو مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید و هم زیاد موهای‌تان را نشورید.

۷- رنگ مو تیره سرد:

رنگ‌ موهایی که در این‌جا به آن‌ها رنگ‌های« تیره سرد» می‌گویند در حقیقت شامل این رنگ موها هستند: اسپرسو، مشکی زغالی، مشکی با تناژ سرمه‌ای و آبی. رنگ مو مناسب پوست‌های سبزه و تیره در صورتی که می‌خواهید موهای‌تان را تیره کنید جز رنگ‌های تیره سرد محسوب می‌شوند. اگر تناژ پوست شما زیتونی است کنتراست رنگ پوست صورت شما با این رنگ‌ها بسیار زیبا و دلنشین می‌شود.

۸- رنگ مو تیره گرم:

رنگ‌های «تیره گرم» شامل این رنگ‌ها هستند: موکا، کاکائویی، مشکی_قهوه‌ای. رنگ مو مناسب پوست هایی که تناژ سرد تا متوسط دارند همین رنگ موهای تیره گرم هستند البته در صورتی که قصد دارید رنگ موهای‌تان را تیره کنید. اگر هم رنگ پوست شما تیره است و قصد دارید موهای‌تان را تیره کنید موکا یا کاکائویی بهترین انتخاب‌ها برای شما هستند.

رنگ موی مناسب برای چهره شما کدام است؟

در پایان براتون چند نکته درمورد اصول اولیه رنگ آمیزی و ویژگی های رنگ موی مناسب خواهیم گفت.

 اصول اولیه رنگ‌آمیزی

توصیه می‌شود رنگ‌آمیزی را به آرایشگری که در این زمینه تبحر کافی دارد بسپارید اما در صورتی که تمایل دارید در خانه رنگ‌آمیزی کنید، به این نکات توجه کنید.
۱- تست رنگ ۲۴ ساعت قبل از رنگ‌آمیزی روی پوست پشت گوشتان را فراموش نکنید.
۲- دستورالعمل نوشته شده داخل قوطی رنگ را به دقت بخوانید تا نسبت به میزان حجم اکسیدان و مدت استفاده از آن آگاهی یابید.
۳- در صورتی که بالای ۵۰ درصد موی سفید دارید از رنگ‌های اصلی استفاده کنید.
۴- در هنگام انتخاب رنگ، به رنگ پوست و چشمان خود نیز توجه کنید.

ویژگی‌های رنگ موی مرغوب

۱- ایجاد حالت نرمی در مو

۲- ایجاد شفافیت و درخشندگی

۳- خواص پایداری بیشتر

۴- بالاترین سازگاری پوستی

 

منابع: نمناک، نمناک، مجله کوروش

دسته بندی مطالب: آرایش و زیبایی

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه