روش پوشاندن جوش با آرایش – آرایش پوست جوش دار

26th ژانویه 2018
روش پوشاندن جوش با آرایش - آرایش پوست جوش دار

روش پوشاندن جوش با آرایش – آرایش پوست جوش دار

روش پوشاندن جوش با آرایش – آرایش پوست جوش دار – انسان در سنین بلوغ دچار جوش صورت می شود. این جوشها بزرگ، قرمز و گاهی دردناک هستند. جوش صورت بخاطر فشار عصبی و استرس نیز ایجاد می شود. اما آنچه از لحاظ بهداشت پوست مورد توجه است این است که جوش صورت بخاطر تجمع چربی و جمع شدن میکروب ها و باکتری ها در منافذ پوست بوجود می اید.

به عبارت دیگر ، در سنین بلوغ ترشحات منافذ پوستی بیشتر بوده و غدد چربی بدن فعال شده و چربی تولید شده از راه  تعریق در منافذ پوست انسان جمع می شوند. افراد بی توجه به این تجمع چربی اقدامی برای شستشوی صورت انجام نمی دهند. توجه داشته باشد که بهداشت پوست صورت با بدن انسان متفاوت است.

حمام گرفتن جزء بهداشت پوست صورت به حساب نمی اید. پوست صورت باید مرتبا در طول روز تمیز شده و چربی های تعریق، مواد آرایشی و ضد آفتاب از منافذ پوست پاک شود. سپس از کرم مرطوب کننده مناسب پوست استفاده شود.

اگر مراسم عروسی در پیش دارید که می خواهید آرایشی مناسب داشته باشید، می توانید بهترین آرایشگاه های شهر خود را با کلیک بر روی عکس زیر مشاهده نمائید.

برنامه ریزی مراسم عروسی

 

نکات مهم برای جلوگیری از ایجاد جوش صورت

۱- به طور  مرتب پوست خود را بشویید. شستن نه با صابون دست و حمام  بلکه با صابون مخصوص صورت، یا محلول های شستشوی آرایش و چربی پوست، تونر های بدون الکل مخصوص جذب ویتامین ای E که در بازار به وفور عرضه می شود.

همواره پوست صورت را بعد از آرایش بخوبی پاک کنید. آرایش صورت تنها با  آب و صابون پاک نمیشود. مواد آرایشی در منافذ پوست صورت شما می ماند. حتی شیر پاک کن هم میزانی چربی دارد و بخوبی منافذ پوست را پاک نمی کند. حتما پوست صورت را با محلول های مخصوص پاک کننده آرایش بدون چربی  یا makeup remover free oil  پاک کنید. از تونر های غیر الکلی استفاده کنید. تونر ها منافذ پوست را بخوبی پاک می کنند و پوست را آماده برای جذب ویتامین ای می کنند.

۲- دست های کثیف و آلوده را به پوست صورت نزنید. همیشه دستهایتان را تمیز نگه دارید تا پوست صورت سالمی داشته باشد.

۳- چنانچه پوست چربی دارد از کرم های ضد آفتاب چرب استفاده نکنید. کرم ضد آفتاب چرب، خود چربی پوست را بالا برده و ایجاد جوش صورت می کند.

۴- بجای کرم های چرب کننده و روغنی، از مرطوب کننده های ملایم و سرم ها و لوسیون های مناسب پوست استفاده کنید.

۵- حتما ماسک چایی سبز بر پوستتان بگذارید.

۶-  از کرم پودر های مخصوص گریم پرهیز کنید. این کرم پودر ها به خاطر ماهیت گریم، منافذ پوست را شدیدا مسدود می کنند. از کرم پودر های رقیقی استفاده کنید که روی ان ذکر شده باشد، فاقد Lanolin و isopropyl alcohol.

بر روی کرم پودر حتما ذکر شده باشد که منافذ پوست را نمی بندد.

۷- از استفاده از  هر گونه مواد آرایشی الکلی پرهیز کنید.

۸- چنانچه در سنین بلوغ هستید حتما به طور مرتب به پزشک پوست مراجعه کنید. درمان جوش های پوست صورت باید جدی گرفته شود. با مصرف داروی مناسب از ایجاد جوش های بلوغ و ارثی جلوگیری کنید.

۹-  بدون رو دربایستی لطفا به پوست صورتتان  ور نروید. اگر بر آمدگی در سطح پوست ایجاد شد آن را دست نزنید. جوش های ایجاد شده را فشار ندهید. محل جوش را زخمی نکنید. با زخمی کردن جوش صورت، آنرا چرکی و پوست را ملتهب می کنید. پوست زخمی سریع ترمیم نمی شود و جای زخم جوش می ماند.

۱۱- برای جلوگیری از ایجاد جوش صورت تغذیه سالم  بسیار مهم و تاثیر گزار است. حتما میوه و سبزیجات در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. از خوردن غذاهای فست فود پرهیز کنید. غذای سرخ شده و پر چرب تا می توانید کمتر میل کنید. چیپس پفک تنقلات غیر طبیعی را برای مدتی ترک کنید تا جوش صورت تان کمتر شود.

 روش پوشاندن جوش با آرایش

محو كردن جوش با ارايش

در هر صورت همه انسان ها در گذر زمان در طول بلوغ یا حوادثی که در زندگی می بینند دچار آسیب دیدگی پوست می شوند. اتفاقاتی مانند تصادف ، زمین خوردن، بریدگی ، زخم ها و جوش ها  آسیب ماندگار به پوست انسان  وارد می شود. اصطلاحا به آنها جای زخم و جوش میگ ویند که  ماندگار می شود.

همواره شخصیت و وجود انسان از ظاهر او برتر و زیباتر است. همواره به خاطر داشته باشد چنانچه صورت آرام و خندانی داشته باشید و رفتار شاد و اجتماعی از خود بروز دهید ، جای زخم و جوش صورت شما در چهره آرام و شاد شما کمرنگ خواهد بود. گاهی  افراد یا در صدد پوشش دادن و پنهان کردن ان با آرایش و گریم بر می ایند یا جراحی های زیبایی  پلاستیک و لیزر.

در اینجا ما روش پنهان کردن جای جوش را با آرایش آموزش می دهیم.

آرایش صورت جوش دار

۱- ابتدا پوست صورت را با تونر غیر الکلی یا گلاب یا هر محلول پاک کننده پوست که فاقد الکل باشد پاک کنید تا منافذ پوست تمیز شود.

۲- با پاک کردن پوست و منافذ ان ممکن است احساس خشکی در پوست صورت به شما دست دهد. کمی کرم مرطوب کننده چای سبز یا عصاره درخت چایی یا استخودوس به صورتتان بزنید تا پوست التیام و تسکین یابد.

۳- ابتدا از یک کانسیلر با رنگ هماهنگ با پوستتان استفاده کنید. پیش از استفاده از کانسیلر به این نکته توجه داشته باشید. اگر برای پوشش جای زخم و جای جوش کانسیلر استفاده م یکنید از کانسیلر های کرمی و بژ همرنگ پوست به صورتتان بزنید. اما اگر جوش های قرمز و متورم بر پوست شما است باید از کانسیلر هایی با زمینه سبز رنگ استفاده کنید. زیرا رنگ سبز، رنگ قرمز پوست را پوشش می دهد. اجازه دهید تا کانسیلر بر پوست بنشیند.

۴-  چنانچه صورت شما جوش دارد از کرم پودر های مخصوص گریم استفاده نکنید. اما برای پوشش جای زخم های ماندگار و جای جوش می  توانید از کرم پودر های مناسب رنگ پوستتان استفاده کنید. برای پوست های جوش دار از کرم پودر های فاقد چربی و رقیق استفاده کنید. انگشتان را بر پوست فشار ندهید زیرا پوست و محل جوش را ملتهب می کنید.

۵-  چنانچه نیاز بود کمی پودر پنکیک هم به پوستتان بزنید. اما زیاده روی نکنید.

 

 در مقاله ای  ماسک های طبیعی برای صورت را به شما معرفی کرده ایم که به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. با کلیک بر روی عکس زیر میتونید مقاله را مشاهده کنید.

ماسک های طبیعی برای صورت 

دسته بندی مطالب: آرایش و زیبایی , سبک زندگی

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه