چگونه یک زندگی و ازدواج پایدار داشته باشیم

13th آگوست 2019
چگونه یک زندگی و ازدواج پایدار داشته باشیم

چگونه یک زندگی و ازدواج پایدار داشته باشیم?

ازدواج موفق امروزه زیاد دیگر به چشم نمی خورد. چون همیشه نگاهی تلخ از طلاق، چشم جامعه را به خود مشغول کرده است.

شاید بتوان گفت که تعداد کمی از زوج ها، ازدواج خود را موفق می دانند.

زندگی امروز، فقط خلاصه به کار و تلاش برای کسب درامد برای اصطلاحی به نام زندگی مرفه شده است.

یعنی مرد و زن فقط کار می کنند تا به ظاهر با امکاناتی که به دست می آوردند مرفه تر زندگی کنند.

متاسفانه هدف از زندگی کلا از یاد همگی ما رفته.

 

اما آیا امکانات همان ازدواج و زندگی موفق نامیده می شود؟

همه ما می دانیم که پول و ثروت و به وجود آمدن یک زندگی مرفه، به هیچ عنوان تضمین کننده یک رابطه زناشویی موفق نیست و حتی می توان گفت که در بسیاری از موارد، حتی می تواند رابطه دو نفر را هم به چالش بکشد. برای بدست آوردن پول زیاد، باید درگیر کار شد و کارهای با درامد زیاد نیز وقت و انرژی بسیار بالایی را به خود جلب می کند که یکی از اصلیترین دلایل دور شدن زن و شوهر از یکدیگر، کار است.

درباره یک ازدواج موفق چه نکاتی باید رعایت شود؟

چند مورد هست که می توانند به زندگی شما دوام بیشتری بدند. ما چند موردش را در این مقاله برای شما بیان می کنیم.

۱- عزت و احترام:

 این نکته را یادتون باشه که شما مالک همسرتون نیستید. اون قراره که بخشی از زندگی شما باشه و زندگیتون را کامل کنه. پس به هم احترام بزارید.

۲- سازش با همدیگه:

شما ممکنه توی موقعیتی قرار بگیرید که باید توی یک مسئله کوتاه بیاید. اگر خیلی گیر بدید، تیر خلاص را به زندگی مشترکتون زدید. پس بعضی مواقع کوتاه بیاید.

۳- مسائل مالیتون را راحت به همسرتون بگید:

 آقایون و خانمها بدونید که همسرتون حق داره از مسائل مالی شما خبر داشته باشه. فرقی نمیکنه که این مسائل سرمایه گذاری باشه یا قرض دادن یا خریدن یک ماشین. بهتره همیشه همسرتون را در جریان این مسائل بزارید. البته خانمها و آقایون هم یاد بگیرید که از این اعتماد سوء استفاده نکنید.

۴- ارتباط با خانواده یکدیگر:

خانواده هر شخصی، میتونه مهمترین خط قرمز هر شخصی باشد. شما توقع نداشته باشید که با خانواده همسرتان بد رفتاری کنید و همسرتان با خانواده شما خوشرفتار باشد. باید یاد بگیرید که احترام گذاشتن، یک رابطه دو طرفه است. اگر به خویشاوندان و خانواده همسرتون علاقه ندارید، کار سختی دارید. اما سعی کنید اینو بروز ندید و با هم خیلی صمیمی باشید و حرف بزنید.

۵- برای همدیگر وقت بگذارید:

انسانها به وجود یکدیگر بسیار وابسته هستند به نحوی که شاید در بعضی از موارد، بدون شخص دیگر نتوانند به زندگی ادامه دهند. اما همانطور که می دانید، یکی از اصلی ترین هدف های ازدواج، داشتن یک همراه در مسیر پر شیب زندگی می باشد.

اکنون اگر شما دائما در محل کار خود باشید، همسرتان که در منزل منتظر شما می باشد، چگونه می تواند حس آرامشی را که قرار بوده است به او بدهید را به دست آورد؟  وقتی از بیرون بر میگردید حتما نیم ساعت را در کنار همسرتوم باشید و به هم عشق بورزید.

۶- انتظار کمتری از همسرتون داشته باشید

در بیشتر موارد دیده شده که، یک زوج، قبل از ازدواج، انتظارات مناسبی از یکدیگر دارند اما بعد از ازدواج، ناگهان سطح توقع خود را از یکدیگر بالا می برند. این سطح توقع می تواند از لحاظ مالی باشد که زن توقع دارد که مرد به نحوی کار کند که بتواند تمامی نیازهای رفاهی همسر خود را براورده کند. یا مرد توقع دارد که زن همیشه در آشپزخانه باشد و فقط در خانه بماند.

یا توقع برای قطع ارتباط با بعضی از اعضای فامیل. اینکه زن و شوهر می خواهند که دور بعضی از فامیل را خط بکشند.

یا توقع دور شدن از دوستان دوران مجردی. البته این موضوع نیاز به تحلیل بیشتری دارد که در مقاله ای جداگانه به آن می پردازیم.

۷- به یکدیگر هدیه بدهید

زن ها بسیار به این موضوع توجه می کنند. آنها دوست دارند که در معرض دید و توجه همسرشان باشند. یکی از این توجه ها دادن کادو حتی یک شاخه گل است. این موضوع بسیار در روحیه آنها تاثیر بسزایی می گذارد.

۸- نقاط ضعف و نقاط قوت

متاسفانه بسیار دیده می شود که زن و شوهر، نقاط ضعف یکدیگر را پیدا کرده و برای اذیت و آزاد یکدیگر از آن استفاده می کنند و این شروع یک فروپاشی در زندگی مشترک است. هر انسانی دارای نقاط قوت و نقاط ضعف است. اینکه شما باید هم نقاط ضعف و نقاط قوت همسرتان را بدانید بسیار مهم است. اما نه برای سوء استفاده. بلکه باید یاد بگیرید که به همسرتان در حذف نقاط ضعف کمک کرده و نقاط قوت اورا پوشش داده تا به تکامل برسد.

اینکه می گویند نیمه پر لیوان را ببینید، به همین مسئله اشاره دارد. شما باید چشم خودتان را بر روی نقاط ضعف همسرتان ببندید و برای رسیدن به تکامل در کنار یکدیگر تلاش کنید.

دسته بندی مطالب: روانشناسی , سبک زندگی

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه