سایه چشم – خط چشم – نگهداری سایه چشم و بهداشت پلک چشم

7th ژانویه 2018
سایه چشم - خط چشم

 

سایه چشم – خط چشم – نکاتی برای نگهداری سایه چشم و بهداشت پلک چشم

سایه چشم – خط چشم – نکاتی برای نگهداری سایه چشم و بهداشت پلک چشم- چشم ها  دریچه ی نفوذ احساسات و هیجانات عاطفی هستند. شما با یک نگاه آرام می شوید. با یک نگاه مضطرب می شوید. از نگاهی خشمگین، وحشت می کنید. شاید از نگاهی سرد و بی احساس، دلگیر و غمگین شوید. بله این درست است، ما در یک نگاه عاشق می شویم. چشمها، شما را به دنیای درونی اطرافیانتان وارد می کنند. شما در چشمهای دیگران دنیایی دیگر را جستجو می کنید. در جستجوی افکار و احساسات آنها در چشم هایشان خیره می شوید. چشم های ما رنگهای متنوعی دارند، چشم من قهوه ایست شاید چشم شما مشکی، دودی ، سبز ، ابی یا عسلی  باشد. آنچه مسلم است برای هر رنگ چشمی باید آرایش و سایه چشمی با هارمونی مناسب رنگ چشم و پوست و مو انتخاب شود.

آنچه بر زیبایی و گیرایی چشمان یک زن می افزاید، آرایشی است که با ترکیب رنگهای زیبا و خطوط دقیق لایه لایه بر پلک او نشسته است. آرایش چشم می تواند شما را  گاهی اغواگر و گاهی لوند ، گاهی  آرام و مهربان و گاهی جوان و پر انرژی جلوه دهد. آرایش چشمان یک زن براحتی تصویری جدی ، مطمئن و با اعتماد به نفس از او نمایان می کند.

آنچه مسلم است آرایش می تواند  چشمان خسته ، کم خواب و مضطرب را پنهان کند، اما احساس خستگی، کم خوابی و اضطراب  را رفع نمی کند. پلک چشم نزدیک ترین ناحیه به چشمان انسان است. مراقبت از پلک چشم برابر با مراقبت از چشم است. آلودگی هایی که به پلک چشم سرایت می کند براحتی چشم های انسان را بیمار و آلوده می کند. در مقاله پیش رو نکاتی برای نگهداری و رعایت بهداشت پلک چشم ارایه کرده ایم.

انواع سایه چشم

سایه های چشم در بازار به صورت خشک ، پودری ، چرب، مدادی، مایع و آبرنگی هستند.  سایه های خشک نسبت به سایر مدل ها ماندگار تر هستند. این سایه ها نسبت به عرق کردن مقاوم هستند. سایه های پودری هم بصورت مات و هم براق هستند، که بیشتر برای مجالس شب استفاده می شوند. سایه های چرب براق هستند و با عرق کردن روان می شوند. سایه های مدادی به راحتی قابل استفاده و قابل حمل کردن هستند. سایه های آبرنگی با قلمو و آب قابل استفاده هستند. ماندگاری زیادی دارند و بیشتر توسط  حرفه ای ها استفاده میشوند.

 

 

فیلم آموزش کشیدن خط ساده چشم

نکات مهم برای نگهداری از سایه چشم

۱- سایه چشم را در جای مرطوب نگهداری نکنید.

۲- به تاریخ انقضای سایه چشم دقت کنید. زمانی که سایه چشم کهنه می شود رنگ ان کمرنگ تر، مواد ان خشک و پودر ان متلاشی می شود. این سایه بر روی پوست نمی ماند و بر روی مژه ها و پوست گونه می ریزد.

۳- سایه را دور از گرما و نور آفتاب قرار دهید.

۴- اگر سایه را در کیفتان حمل می کنید، مراقب باشد ضربه به ان وارد نشود چون قالب سایه شکسته و مواد ان پخش می شود. بهتر است در کیف آرایش جای ان را محکم کنید.

۵- برای لطافت و نرمی پلک چشم و جلوگیری از خشکی و قرمزی آن حتما کرم های مرطوب کننده دور چشم استفاده کنید.

۶-  برای آنکه از سایه خود بخوبی استفاده کنید پیش از خرید با افرادی که در آرایش چشم تجربه دارند مشورت کنید تا سایه چشم  مناسب رنگ چشم و پوستتان را تهیه کنید.

۷- برای پالت های بزرگ سایه چشم ، جای مشخصی در کشو میز آرایشتان در نظر بگیرید. از انتقال بی جهت آن خود داری کنید زیرا با یک ضربه عجولانه و ناغافل سایه ها ی داخل پالت به روی هم پاشیده و موجب دردسر و دلخوری خودتان خواهد شد.

نکات بهداشتی برای پلک چشم

۱- اگر پلک شما دچار خارش و تورم شده است، با خارش مداوم، پلک نازک چشم را نخراشید. کمی پماد بتامتازون چشمی بر روی پلک بزنید تا حساسیت بوجود آمده رفع شود.

۲- اگر زخمی بر پلک شما ایجاد شده از پماد جنتامایسین و تتراسایکلین چشمی استفاده کنید. برای اجتناب از میکروبی شدن چشم و لوازم آرایشی، آرایش پشت چشم را تا بهبود زخم قطع کنید.

۳- گل مژه:

گل مژه جوش چرکی سفید یا زردرنگی است که از داخل و یا لبه های پلک بیرون می زند و در تماس با چشم موجب سوزش و خارش و درد شدید و همراه با ریزش اشک چشم می شود. توجه داشته باشید گل مژه نشان از چرکی بودن محیط اطراف چشم دارد. برای درمان گل مژه تتراسایکلین چشمی تجویز می شود. پلک را بلند کرده پماد تتراسایکلین چشمی را شب هنگام خواب به داخل چشم می زنید و پلک را به آرامی می بندید به طوری که پماد داخل چشم باشد. صبح با دستمالی تمیز و به آرامی بدون ایجاد خراش پمادی که به بیرون چشم ترشح کرده است را پاک می کنید. زیرا هر بار که از آنها استفاده کنید چشمتان مجددا آلوده به گل مژه می شود. در هنگام ابتلا به گل مژه هر روز رو بالشتی خود را عوض کنید. هرگز در دوره درمان گل مژه از لوازم آرایشی چشم مانند سایه چشم، خط چشم، پدها ، برس ها ، پودر صورت  استفاده نکنید. زیرا این لوازم آلوده می شوند. اگر سایه چشم ، خط چشم مایع، یا  مداد چشمتان را آلوده به گل مژه کردید آنها را بدون کمترین توجه به قیمت و سایز بی معطلی دور بیاندازید.

۴- هراز چند گاهی برس ها و قلمو های سایه چشم را بشویید. آنها را ضد عفونی کنید.

۵- در صورتیکه نکات بهداشتی سایه چشم را رعایت کنید، می توانید تا ۳ سال از سایه چشمتان استفاده کنید اما اگر به طور  مرتب قلمو ها و برس سایه را شستشو و ضد عفونی  نمی کنید و یا پالت سایه چشم را در محل خشک و خنک نگهداری نمی کنید لازم است هر سه الی ۶ ماه یک بار سایه چشم را بدور انداخته و سایه جدید بخرید. به هنگام خرید به تاریخ انقضا سایه چشم دقت کنید.

۶- سایه چشمی خریداری کنید که مواد معدنی داشته باشد.

۷- در پایان روز برای رفع خستگی چشم هایتان از ماسک خیار سبز بر روی پلکها گذاشته و اجازه دهید تا ارامش و شادابی به چشمها برگردد. همچنین می توانید چای سبز کیسه ای را که مصرف کرده اید در یخچال گذاشته وقتی خنک شد بر پشت پلک چشم قرار دهید و شادابی و طراوت را به چشم هایتان بازگردانید.

۸- هرگز ضد آفتاب را دور چشم نزنید.

 

 

اگر مراسم عروسی در پیش دارید، تیم مشاوره تالارنامه، برنامه ریزی به صورت آنلاین برای شما در نظر دارند که در زیر می توانید به راحتی مراسم عروسی خود را برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی مراسم عروسی

دسته بندی مطالب: آرایش و زیبایی , سبک زندگی

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه