عوارض مصرف لوازم آرایشی

۲۸ام تیر ۱۳۹۶
عوارض مصرف لوازم آرایشی

عوارض مصرف لوازم آرایشی

عوارض مصرف لوازم آرایشی-در کشور ما، تب استفاده از لوازم آرایشی، هر روز بیشتر و بیشتر می شود. هنگامی که دخترهای جوان ما، با اینکه بدون آرایش هم بسیار زیبا هستند، دچار تفکر نازیبایی می شوند و خود را غرق در لوازم آرایشی می کنند تا شاید بهتر دیده شوند.

اما آیا خودشان و والدینشان از این موضوع و این دشمن خطرناک با خبر هستند؟ خطری که نه می شناسند و نه آن را تهدید حساب می کنند.

لوازم آرایشی چرا خطرناک هستند؟

تولید کنندگان لوازم آرایشی، همیشه با مشکل هزینه های تولید این محصولات روبرو هستند. آنها برای رفع این مشکل، از پارابن استفاده می کنند تا ماندگاری محصول خود را بیشتر کنند. این ماندگاری بالا، بسیار مورد توجه بانوان ما قرار گرفته و برای آنها جلب توجه می کنند.

سرب یکی از اساسی ترین مواد تشکیل دهنده ی محصولات بادوام آرایشی می باشد که به همراه پارابن، سرطان، مشکلات پوستی و بسیاری از بیماری های دیگر را به همراه می آورد. متاسفانه، این ماده درون رژ لب ها بسیار فراوان است و این موضوع هنگامی خطرناک می شود که رژ لب را قورت می دهند. این سرب به سرعت جذب مغز می گردد و آسیب مغزی را به همراه می آورد.

لوازم آرایشی مانند ریمل و خط چشم، به علت داشتن قطران ذغال سنگ، سرطان زا هستند.

ذرات تالک و آزبست موجود در لوازم آرایشی، باعث بروز سرطان تخمدان میگردد.

کشیدن بیش از حد مداد چشم در اطراف چشم، باعث آسیب به بینایی و کاهش دید می گردد.

ماده شیمیایی P-phenylenediamine درون رنگ موهای شیمیایی، باعث اختلال در سیستم عصبی و تناسلی می گردد.

من این مقاله را ننوشتم که بگویم کمتر از این مواد شیمیایی استفاده کنید، بلکه توصیه من به خانم های جوان این است که شاید شما برای لحظه ای زیبا به نظر برسید، ولی مشکلاتی که در آینده برای شما ایجاد می کند، باعث می شود که سالها از بیماری های خطرناک رنج بکشید و به خودتان آسیب برسانید. راز جذابیت خانم ها، چیز دیگریست.

استفاده مکرر از اینگونه لوازم آرایشی، حتی بعد از قطع کردن استفاده از آنها، باز هم گریبان گیر است.

دسته بندی مطالب:آرایش و زیبایی , سبک زندگی , سلامت

مطالب مرتبط :

  1. بیتا گفت:

    اقا دسته بندی تکنولوژی هم بزارید ، خوبه ها