عواقب مادری کردن برای همسر

24th می 2019
پرستارش هستی یا عاشقش؟

عواقب مادری کردن برای همسر

پرستارش هستی یا عاشقش؟

مادری کردن برای همسر، دلیل خیانت یکی از رایج ترین دلایل خیانت مردان به همسران خود توجه بیش از حد و به اصطلاح مادرانه ی خانم  هاست.

بعضی خانم ها از همان روز های اول زندگی مشترک شروع به توجه و محبت و رسیدگی های مادرانه می کنند؛ این توجه ها اوایل ازدواج برای هر دو طرف شیرین است ولی متاسفانه رفته رفته تنها فقط از سمت خانم و به صورت اغرار آمیزی ابراز می شود؛ “عزیزم لطفا صبحانه بخور تا ضعیف نشی”، “عزیزم غذا خوردنی مراقب لباست باش”، “عزیزم خودم لباساتو اتو میکنم”، “خواستم یادت بندازم وقت دکتر بگیری اصلا ولش کن خودم برات میگیرم”!

شما هم جز دسته ای هستید که از این جملات زیاد استفاده می کنند؟ و احتمالا این توجه فقط و فقط از طرف شماست؟

شما با محبت بیش از حد و زیادی مفید بودن، برای همسرتان نقش مادر یا پرستار را بازی می کنید و کم کم رابطه ی عاشقانه ی خود را به رابطه ی مادر و فرزندی تبدیل می کنید.

پس از مدتی، مردی که برای داشتن رابطه ی عاشقانه ازدواج کرده بود به مادر دوم خود خیانت می کند، زیرا هیچ پسری نمی تواند با زنی که نقش مادرش را بازی می کند رابطه ی زناشویی و حتی عاطفی برقرار کند.

علاوه بر آن شما استقلال و اقتدارهمسرخود را زیر سوال می برید و باعث می شوید که او در مقابل شما اعتماد به نفس نداشته باشد و خود را فرد بی لیاقتی ببیند، در نتیجه برای از بین بردن این احساس رابطه ی خود را با شما کمتر کرده و به سراغ زنی میرود که برایش معشوقه باشد نه مادر!

 

پرستارش هستی یا عاشقش؟

 

چرا برای همسرمون مادری میکنیم؟

این کار عمدی نیست و فقط از این نشات می گیرد که شما نمی دانید چطور باید عشق خود را به همسرتان ابراز کنید؛ شما به همسرتان تذکر های مادرانه می دهید، همه چیز را به او گوشزد می کنید، همیشه اورا کنترل کرده و سرزنش می کنید و…

البته رابطه ی پدر و مادر خودتان هم بی تاثیر نیست، در خانواده های ایرانی ابراز علاقه در مقابل کودکان مرسوم نبوده و کودکان عشق و علاقه را فقط به صورت مادر به فرزند دیده اند از این رو غالبا زوج های جوان در این امر ضعیف عمل می کنند .

به یاد داشته باشید که اصلی ترین نقش مرد حمایت و محافظت از خانواده است و نقش شما ایجاد فضای آرام و عاشقانه ؛ وقتی شما نقش مادر را بازی کنید کم کم احساس حامی بودن را از مرد خود گرفته و اورا تبدیل به همان چیزی که در نظر داشتید می کنید، یک پسربچه! حالا دیگر کسی به جز شما نیست که نقش مرد خانه را ایفا کند برای همین مجبور می شوید به مادری و پرورش خانواده ادامه دهید  .

ولی چرا مرد ها به این رفتار شما اعتراض نمی کنند و اجازه می دهند به کار خود ادامه دهید؟ زیرا در ذهن همه ی ما مادر نشانه ای از عشق است بویژه وقتی این عشق تمامی مسئولیت های مارا به گردن بگیرد و کارهایمان را انجام دهد؛ اعتراض آنها تنها به صورت اعتراض بچه ها به سخت گیری های مادرشان است و هیچ وقت نمی گویند دیگر مادر نمیخواهند بلکه خواهان راحتی بیشتر هستند.

 

پرستارش هستی یا عاشقش؟

 

برای بهبود شرایط چکار کنیم؟

  • به جای اینکه به او به چشم یک کودک نگاه کنید که از پس کارهایش بر نمی آید و خودتان باید برایش انجام دهید، به او اعتماد کنید و دست از رسیدگی بیش از حد و چک کردنش بردارید.
  • ابتدا اجازه دهید خودش کارهایش را انجام دهد تا ذهنیت غلط هر دویتان اصلاح شود، سپس کارهای بیشتری به او محول کنید و در انجام کارهای خانه از او کمک بخواهید تا حس اقتدارش بازگردد.
  • یک دفترچه بردارید و تمام رفتار های مادرانه خود را در آن یادداشت کنید و سعی کنید هر دفعه یکی از آن هارا در مقابل همسرتان کنار بگذارید.
  • لحن خود را تغییر دهید، به جای لحن سخت گیرانه و یا دلسوزانه ی مادرها با لحن همسرانه و دلبرانه با همسر خود صحبت کنید تا کم کم به جایگاه واقعی تان بازگردید.

 

 

منابع:

www.yjc.ir

www.beytoote.com

 

دسته بندی مطالب: مجله عروس

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه