عکس عروسی، چگونه عکس برداری عروسی زیبایی داشته باشیم؟

۶ام مهر ۱۳۹۶
عکس عروسی پر جمعیت

عکس عروسی، چگونه عکس برداری عروسی زیبایی داشته باشیم؟   همیشه این سوال برای عروس و خانم و آقا داماد مطرح بوده است که چه کارهایی باید انجام دهند که چهره ی آنها در عکس های روز عروسی، زیباتر و جذابتر دیده شود. تیم تخصصی تالارنامه تصمیم گرفته است تا ترفندهایی بسیار ظریف را در این مقاله به شما آموزش دهد که در روز عروسی، به شما کمک بسیار زیادی می کند تا بهتر و جذابتر در عکس هایتان، نمایان شوید.

۱- بهترین حالت های عکس خود را بشناسید.

یک نکته که در تحقیقات تیم تالارنامه بسیار دقیق بررسی شده است این است که، بسیاری از مردم نمی دانند که در کدام حالتها، بهترین عکس از چهره های آنها می افتد. مثلا یک نفر نیمرخ زیبایی دارد. دیگری دورنما و … پس ما توصیه می کنیم که تا بررسی عکس هایی که قبلا گرفته اید، ببینید کدام حالت های شما در عکس، زیباتر است.

۲- عکس عروسی با لبخند

همیشه یادتان باشد که لبخند، جز اصلی عکس شماست. حتی دوربین هم از شما می خواهد بخندید. پس لبخند را فراموش نکنید. لبخند از لحاظ فیزیولوژیکی باعث ترش آنزیم هایی در بدن شما می شود که چهره را دگرگون میکند.

عکس عروسی با لبخند

۳- بدانید با چه کسانی باید عکس یادگاری بگیرید.

این یکی از مشکلات خاص برای عروس و داماد است که نمی دانند باید با چه کسانی عکس بگیرند. در روز عروسی سردرگم میشوند و حتی ممکن است کسی را جا انداخته که بعدا باعث ناراحتی آنها بشود. پس کاندیداهای عکس گرفتن با خوتان را حتما مشخص کنید. ما در دفترچه ی راهنمایی که برایتان تهیه کرده ایم تمامی مراحل آماده سازی عروسی را برای شما توضیح داده است و این مشکل را حل کرده ایم. این دفترچه را می توانید اینجا دانلود کنید.

۴- عکس عروسی متناسب با فصل خود بگیرید

اگر مراسم عروسی شما در فصلی از سال بود که باد و باران و برف و شکوفه و آفتاب و … را دارا می باشند، سعی کنید با همین زیبایی ها عکس بگیرید. از صحنه سازی دوری کنید چون این عکس ها یادگاری های شما هستند که قرار است همیشه در ذهن شما و آیندگانتان بماند. پس با صحنه سازی آن را خراب نکنید. اما در این حالت نیز باید پیشبینی های لازم را برای هر نوع حالت طبیعت، در نظر گرفته باشید تا غافلگیر نشوید.

۵- عکس عروسی پر جمعیت

اکثر عروس و دامادها عکس عروسی خود را به تنهایی می گیرند و از جمعیت دوری می کنند. تیم تالارنامه متوجه شده است که عکس هایی که به صورت دسته جمعی گرفته می شوند، بیشتر در ذهن دیگران باقی مانده است و حتی به غیر از عروس و داماد، دیگران نیز در این عکس، خاطره هستند. پس سعی کنید با تمام خانواده و دوستان خودتان، عکسی با لباس عروس و داماد خود داشته باشید.

عکس عروسی پر جمعیت

۶- عکس عروسی با برنامه ریزی منظم

حتما حالتها و عکس هایی که می خواهید بگیرید را از قبل با عکاس خود هماهنگ کنید تا بتواند برنامه ریزی مناسبی برای شما داشته باشد. در دفترچه ای که در اختیارتان قرار داده ایم، لیستی از تمامی عکس های مورد نیازتان را برایتان آورده ایم که بسیار می تواند به شما کمک شایانی بکند. این دفترچه را می توانید اینجا دانلود کنید.

۷- عکس عروسی مصنوعی ممنوع

بیشتر عکس های عروس و داماد، به صورت مصنوعی برنامه ریزی شده و گرفته می شود. در صورتیکه عکس هایی که به صورت طبیعی گرفته شده اند، بسیار جذابتر و قشنگ تر هستند. از عکاس هنرمند خود بخواهید که بیشتر از حالت های طبیعی و به صورت تصادفی از شما عکس برداری کند تا از حالت مصنوعی خارج شوید. باور داشته باشید که این عکس ها برای شما خاطره های بیشتری را به همراه خواهد داشت.

 عکس عروسی مصنوعی ممنوع

۸- عکس عروسی راوی مراسمتان، تهیه کنید

با عکاس خود هماهنگ کنید که عکس هایی به صورت داستانی از شما تهیه کند. سپس این عکس ها را به نحوی که مراسم شما را به خوبی روایت کند، برایتان تهیه کند تا شما بتوانید آنرا برای دوستان و آشنایانتان ارسال کنید. این مدل عکس ها، مراسم عروسی شما را به صورت فیلم نمایش می دهند که از فیلم عروسیتان هم حتی زیباتر می شوند.

۹- عکس طبیعی در لحظه های خاص

با عکاس خود هماهنگ کنید که درلحظاتی ناب که مشغول تعامل با دیگران هستید و گفتگو می کنید، عکسهایی کاملا طبیعی از شما بگیرد. این عکس ها را می تواند از حالت نیمرخ یا تمام رخ از شما تهیه کند.

۱۰- عکاسی از رویدادهای اصلی عروسی را حتما انجام دهید

یکسری از قسمتها در مراسم شما وجود دارد که از حساسیت خاصی برخوردار هستند. مانند قسمتی که همسرتان، حلقه شما را به دستتان می کند. این قسمتها را از قبل به خوبی شناسایی کنید و با عکاس خود به خوبی هماهنگ باشید تا این لحظات را از دست ندهید.

عکاسی از رویدادهای اصلی عروسی را حتما انجام دهید

۱۱- ژست های مناسب عکس عروسی را یاد بگیرید

ژست عروس و داماد

ژستهای زیبا را یاد بگیرید و چندین بار تمرین نمائید تا بتوانید در مقابل دوربین به خوبی انجام دهید. سعی کنید این ژستها را به صورت طبیعی انجام دهید تا در عکس عروسی خود، قشنگتر به نظر برسد.

ژست عروس و داماد

چگونه در عروسی ها بدرخشیم؟

چگونه در عروسی تک باشیم؟

دو سوال مهم هر عروس خانمی همیشه می پرسد. چگونه در عروسی ها بدرخشیم؟ چگونه در عروسی تک باشیم؟ در زیر چند نکته ی ریز برای این مورد بیان کرده ایم.

۱- آرایش زیبایی را برای خود انجام دهید که در میان همگی میهمانان تک باشید.

۲- اگر مشکلی بر روی صورت شما وجود دارد، تا قبل از مراسمتان، آن را بر طرف کنید.

۳- آرایش جدید را بر روی خود به هیچ عنوان تست نکنید. حتما مدلی را که می خواهید برای شب عروسی خود استفاده کنید، از قبل چندین بار تست کرده باشید تا مطمئن باشید که به شما می آید.

۴- رنگ مویی که انتخاب میکنید، حتما با رنگ پوست و چهره ی شما هماهنگ باشد.

۵- از آرایشهای غیر متعارف و زیاد دوری کنید.

۶- از لوازم آرایشی ارزان و نامطمئن و تاریخ گذشته دوری کنید.

۷- لباس عروس خود را قبلا چندین بار حتما پوشیده باشید و با آن راه رفته باشید تا به آن به خوبی عادت کرده باشید.

۸- تا جایی که امکان دارد، از پوشیدن طلا و جواهرات بزرگ در این شب جلوگیری کنید، زیرا اگر میزان طلا و زیور آلات شما زیاد باشد، تحرک زیاد را از شما می گیرد.

چگونه در عروسی ها بدرخشیم؟

 

در زیر اینفوگرافیکی برای جدابیت بیشتر برای شما در نظر گرفته ایم.

 

عکس عروسی، چگونه عکس برداری عروسی زیبایی داشته باشیم؟

دسته بندی مطالب:مجله عروس

مطالب مرتبط :

  1. بیتا گفت:

    از مطالبتون استفاده کردم ، ممنون

  2. بیتا گفت:

    قشنگ بود. مطلبتون را پرینت گرفتم و بردم دادم به آتلیه عکاسیم. اول ناراحت شد. بعد اسرار من را دید قبول کرد. بسیار عالی بود. تشکر میکنم