مجردی یا متاهلی؟ مسئله این است!

27th می 2019
مجردی یا متاهلی؟ مسئله این است

مجردی یا متاهلی؟ مسئله این است!

 

  • افراد مجرد شاد تر و سرزنده تر هستند.
  • افراد متاهل هدفمندانه تر زندگی می کنند.
  • افراد مجرد آزادی بیشتری دارند.
  • افراد متاهل امید به زندگی بیشتری دارند.
  • افراد مجرد عملکرد بهتری دارند.
  • افراد متاهل مسئولیت پذیر تر هستند.

شما کدام یک از جملات بالا را قبول دارید؟ زندگی بهتر را در تجرد می بینید یا در تاهل؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که خوشبختی و شادی شان در گرو ازدواج کردن یا مجرد ماندن است به همین خاطر درحال پرس و جو و استفاده از تجربه افرادی اند که هرکدام از این راه ها را پیش گرفته اند؛ به نظر شما کدام خوشبخت تر هستند؟ افراد مجرد یا افراد متاهل؟

 

 

آیا ازدواج مانع رشد است؟

اغلب مردم هرچه بیشتر پا به سن می گذارند میل شان برای رسیدن به اهداف و آرزو های کودکی شان کمتر می شود؛ هرچه بزرگتر می شویم بیشتر با سختی ها آشنا شده، سطح توقعات خود را پایین آورده و به حداقل ها راضی می شویم.

در این بین  اما افرادی هستند که سرسختانه در تلاش برای محقق کردن رویاهای شان اند و در این راه از هیچ چیز دریغ نمی کنند. این افراد اگر ازدواج را مانعی برای رسیدن به اهداف شان بدانند از آن صرف نظر می کنند؛ برای مثال اگر هدف شان موفقیت در شغل شان باشد و به واسطه ی آن دائما در مسافرت و رفت و آمد باشند، ترجیح می دهند ازدواج نکنند تا وابستگی شان به خانه بیشتر نشود و با علاقه ی بیشتری به کار خود برسند.

غافل از اینکه یک ازدواج موفق و هدفمند نه تنها مانع رشد و پیشرفت و مسیر ترقی آنها در زمان تجرد نمی شود، بلکه می تواند بسیار کمک کننده نیز باشد.

شریک زندگی شما می تواند همان مشوقی باشد که شما را بیشتر به سمت هدف تان سوق می دهد نقشی که در دوران مجردی کسی حاضر به پذیرفتن آن نبود!

مقاله مرتبط: ۹۰ سوال اصلی خواستگاری جذاب، که به شما بسیار کمک می کند که بدانید چه سوالاتی در روز خواستگاری بپرسیم؟

امنیت اقتصادی چه می شود؟

خیلی از افراد تصور می کنند که با ازدواج و تشکیل خانواده ثبات اقتصادی خود را از دست می دهند و دچار مشکل می شوند؛ تصور اینکه باید حقوق خود را به جای یک نفر صرف دو نفر بکنند و دیگر چیزی برای پس انداز باقی نمی ماند، مسئله ای است که ذهن خیلی ها را به خود درگیر کرده است.

ولی واقعیت این است که شما وقتی ازدواج می کنید بیشتر با قوانین و قاعده های اقتصادی آشنا می شوید و بهتر می توانید با این قبیل مسائل کنار بیایید؛ از طرفی اگر همسر شما هم شاغل باشد درآمد ماهانه ی شما دو برابر می شود و دیگر مشکل کمبود درآمد و عدم پس انداز را نخواهید داشت.

علاوه بر این اگر یکی از شما دچار بحران شغلی شده و شغلش را از دست بدهد، دیگری می تواند تا مدتی مسئولیت اقتصادی خانواده را به دوش بکشد و شما فشار کمتری را نسبت به بیکاری در دوران مجردی تجربه می کنید.

در جوامع غربی که دختران و پسران دوران مجردی خود را جدا از خانواده و در خانه های تک نفره می گذرانند، ازدواج راهی است برای کاهش هزینه های مسکن زیرا به جای دو اجاره خانه، فقط برای یک خانه هزینه می کنند که آن هم بین دو نفر تقسیم می شود.

 

مجردی یا متاهلی؟ مسئله این است

 

کدام یک خوشحال تر اند؟

بسیار شنیده ایم که افراد مجرد را آسیب پذیر و ضعیف خوانده اند؛ به این دلیل که یکی از نیاز های مهم انسان که زندگی جمعی و عضوی از گروه یا خانواده ای بودن و به دیگران تکیه کردن و از دیگران حمایت کردن در این افراد ارضا نمی شود.

وقتی افراد تنها هستند و در دنیای خود زندگی می کنند، کنار آمدن با مسائل برایشان سخت تر شده و در مقایسه با افراد دیگر در مقابل ناملایمات آسیب بیشتری می بینند زیرا باید به تنهایی با آن ها مواجه شوند و هرچقدر هم که دوستان صمیمی داشته باشند، جای خانواده را که منبع اصلی دریافت احساس امنیت است را خالی می بینند.

با این وجود طبق تحقیقات صورت گرفته مجرد ها از متاهل ها شاد تر و سالم تر هستند زیرا دوستان بیشتر و فعالیت های اجتماعی بیشتری دارند، علاوه بر آن فشار و استرس هایی که متاهل ها متحمل می شوند را تجربه نمی کنند؛ از این رو مجرد هایی که اصلا ازدواج نکرده اند از مجرد هایی که ازدواج شان به طلاق ختم شده خوشحال تر اند.

ولی  این شادی و سلامتی تا وقتی ادامه دارد که فرد مجرد دچار تنهایی و انزوا گزینی نشود، که خود می تواند علاوه بر مشکلات روانی از جمله افسردگی، منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن و سیستم گوارش هم بشود.

این ها نشان می دهد که ازدواج با اینکه عاملی برای داشتن احساس امنیت بیشتر است ولی استفاده از این مزیت و تداوم آن به اشخاص و توانایی و مهارت های زندگی آن ها بستگی دارد و ازدواج حتما راه رسیدن به خوشحالی و سلامت کامل نیست.

مقاله مرتبط: تجرد بهتر است یا تاهل؟

 

مجردی یا متاهلی؟ مسئله این است

 

تاثیر رابطه ی جنسی بر افراد

رابطه ی جنسی یکی دیگر از نیاز هایی است که تاثیر زیادی بر زندگی افراد دارد.

رابطه ی جنسی مرتب و سالم از عواملی است که می تواند سلامت جسم و روان را تامین کند. متاهل ها با داشتن رابطه ی جنسی سالم و پایدار می توانند با تنش های وارده مقابله کنند و بخشی از سلامتی خود را تضمین کنند؛ ولی در مجرد ها این امکان وجود ندارد و این راه، گزینه ی مناسبی برای کاهش تنش های زندگی شان نیست؛ ایجاد رابطه ی جنسی سالم یکی از معضل های زندگی مجرد هاست از این رو اغلب افرادی که درگیر بیماری های جنسی هستند مجرد اند.

در نظر داشته باشید که شادی و خوشبختی تان به خود شما بستگی دارد. اگر ازدواج را راهی برای رسیدن به خوشبختی می دانید، باید بگویم که تمام ازدواج ها یک سرانجام خوش ندارند و یک ازدواج خوب و موفق توسط افراد خوب و موفق شکل می گیرد.

اگر هنوز اقدام به ازدواج نکرده اید، از زمان مجردی خود استفاده کرده و به رشد و پیشرفت خود بپردازید تا اگر مجرد ماندید و حاضر به ازدواج نشدید، دچار مشکلات دوران مجردی نشوید و اگر هم ازدواج کردید، آماده ی تشکیل یک خانواده ی موفق باشید.

 

مجردی یا متاهلی؟ مسئله این است

دسته بندی مطالب: مجله عروس

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه