مراقبت از پوست در آقایان

۲۶ام تیر ۱۳۹۶

مراقبت از پوست در آقایان – در بحث مراقبت از پوست، همیشه خانم ها از اولویت بالایی برخوردار هستند. خانم ها به دلیل ضرافت های جسمی و پوستی، اکثرا بهداشت و مراقبت از پوست را به خوبی پیگیری میکنند. اما آقایان به دلیل سر سخت بودن، زیاد به مسایل بهداشت و مراقبت از پوست، اهمیت خاصی نمی دهند یا برای آنها بی اهمیت است. اما من به شما می گویم که این امر از اهمیت بسیار زیادی بررخوردار است.

محصولات مورد نیاز آقایان برای مراقبت از پوست

۱- پاکسازی صورت

هنگامی که از خواب بیدار می شوید، باید بدانید که پوست شما در شب، بسیار فعال بوده است و بسیاری از سلول ها را از دور خارج کرده است و چربی زیادی را بر روی پوست قرار می دهد. پس صبح باید ابتدا صورت خود را بشوئید. از صابون به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا باعث خشکی بیش از اندازه پوست شما می شود. برای اینکار از پاک کننده های مرطوب به همراه آب ولرم استفاده کنید.

۲- تیغ مناسب و تند

یادتان باشد که استفاده از تیغ های کند و نامناسب، پوست شما را آسیب جدی می زند و خراشیده و زمخت می کند.

۳- ژل یا لوسیون اصلاح

اگر عادت دارید که صورت خود را با استفاده از تیغ اصلاح کنید، حتما یادتان باشد که از ژل یا لوسیون اصلاح استفاده کنید و از اصلاح خشک خودداری کنید. حتما در انتخاب ژل اصلاح دقت کنید. ژل صابون استفاده نکنید.

۴- لوسیون و ژل بعد از اصلاح

آقایان حتما بعد از اصلاح، از این محصول استفاده کنید. این محصول لطافت خوبی به پوست، بعد از اصلاح به شما می دهد.

۵- لایه برداری صورت

سلول های مرده شما، باید از روی پوست شما برداشته شوند. با استفاده از اسکراپ یا لایه بردار پوست، یک نرمی و لطافت خاصی به صورت شما باز می گردد. سعی کنید حداقل دوبار در هفته اینکار را انجام دهید.

۶- شستشوی صورت

حتما روزی دوبار صورت خود را بشوئید. پوست صورت به سرعت چرب می شود و چون با آلودگی های بیرون ترکیب می شود، باید حتما دو مرتبه در روز شسته شود. می توانید یکبار صبح و یکبار شب اینکار را انجام دهید. اگر پوستتان به شدت خشک است، از پاک کننده های مرطوب استفاده کنید.

۷- ضد آفتاب

همیشه و در هر فصلی سعی کنید از ضد آفتاب استفاده کنید. پوست صورت شما، دائما در معرض آفتاب است. آفتاب پوست شما را تیره و کدر و چروک می کند. پس همیشه سعی کنید از ضد آفتاب استفاده کنید. متوجه باشید که برای جلوگیری از سرطان نیز به آن احتیاج دازید.

۸- آب بنوشید

سعی کنید هر روز به مقدار زیادی آب بنوشید. آب رطوبت لازم را به پوست شما باز می گرداند.

۹- خواب مناسب و کافی

بدن انسان، در طول شب بیشترین تغییر و تحول را در بدن، به خصوص پوست صورت انجام می دهد. اگر خوابتان مختل شود، پوستتان به شدت آسیب می بیند.

 امیدوارم آقایان جذاب سایت ما، به بهداشت و مراقبت از پوست خود، اهمیت زیادی بدهند.

دسته بندی مطالب: آرایش و زیبایی , سبک زندگی , سلامت

مطالب مرتبط :

  1. بیتا says:

    مطالب طنزتون رو هم جدا کنید هم بیشتر با تشکر

فرستادن دیدگاه