مزون لباس عروس – لباس عروس – ۸ نکته که  قبل از خرید لباس عروس باید به آن توجه کنید.

۳ام دی ۱۳۹۶
مزون لباس عروس - انتخاب لباس عروس

 

مزون لباس عروس – لباس عروس – ۸ نکته که  قبل از خرید لباس عروس باید به آن توجه کنید.

مزون لباس عروس – لباس عروس – ۸ نکته که  قبل از خرید لباس عروس باید به آن توجه کنید. عرض سلام و احترام خدمت مهمانان سایت تشریفات تالارنامه، در مقاله پیش رو قصد داریم به بررسی نکاتی بپردازیم که قبل از خرید لباس عروس حتما به درد شما خواهد خورد و امید داریم که مثل همیشه ایده هایی که برای شما گردآوری کرده ایم را تا انتها خوانده و از آن ها الهام بگیرید.

تیم مشاوره تالارنامه، برنامه ریزی به صورت آنلاین برای شما در نظر دارند که در زیر می توانید به راحتی مراسم عروسی خود را برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی مراسم عروسی

لباس عروس

خرید لباس عروس به عنوان سومین تصمیم مهم در مورد برنامه ریزی عروسی است. (که البته اولین آن انتخاب زمان عروسی و دومین آن انتخاب تالار عروسی مناسب می باشد)

با وجود این همه مدل فراوان و متنوع لباس عروس ، چگونه می توانید جستجو برای انتخاب لباس مناسبتان  را محدود کنید؟

در این تصمیم مهم نیز تالارنامه همراه شما خواهد بود . با مقاله ما درباره لباس عروس همراه باشید تا با این راهنمای های هوشمندانه بتوانید بهترین و مناسب ترین لباس عروس را برای خودتان انتخاب کنید.

 

 

 

 

مزون لباس عروس - انتخاب لباس عروس

انتخاب لباس عروس مناسب

۱- برای خرید یک لباس عروس  سفارشی حدود دو ماه قبل از عروسی بدنبال تهیه آن باشید

پروسه آماده سازی سفارش لباس عروس حداقل دو ماه  و بیشتر طول می کشد تا  لباسی  متناسب با آنچه که سفارش داده اید دوخته شود، و  همچنین ممکن است این لباس به تغییراتی نیاز داشته باشد پس حتما زمان بیشتری باید برای آن درنظر گرفت.

البته ما این نکته را یادآور شویم اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دقیقه نود تازه دست بکار میشوید، و  به اصطلاح  از قفسه فروشگاه ها جنس مورد نظرتان را خریداری می کنید، پس همان بهتر که تا آخرین لحظه  صبر کنید و اصلا برای برنامه ریزی خرید لباس خود به خودتان زحمت ندهید چون نهایتا در آخر لباسی برای شما پیدا خواهد شد!

اما اگر بدنبال لباس رویایی خودتان هستید ما به شما توصیه میکنیم که حتما برای این کار چندماه به خودتان وقت بدهید.

مزون لباس عروس - انتخاب لباس عروس

۲- پرس و جو کنید که قیمت  کدام فروشگاه ها متناسب با بودجه تان است

اگر می خواهید یک طراح برای لباس عروستان داشته باشید، اگر بوتیکهای لباس عروس نزدیک به شما، تنوع زیادی برای انتخاب نداشته باشد، ممکن است مجبور شوید به نزدیکترین شهر بزرگ بروید. بودجه شما در انتخاب لباس عروستان بسیار تعیین کننده است.

این نکته  را هم  در نظر بگیرید که اگر لباسی ارزان قیمت میخواهید بهتر آن است که به فروشگاهها و بوتیک های لباس عروس مراجعه کنید، زیرا اگر همان لباس را طراح در مزون برای شما طراحی کند، قیمت آن برای شما گرانتر تمام خواهد شد.

اما اگر برای انتخاب لباستان محدودیت بودجه ندارید میتوانید از یک طراح برای دوخت لباس رویایی تان کمک بگیرید.

مزون لباس عروس - انتخاب لباس عروس

۳- به لباس عروسهایی که در مجلات و عکسها نظرتان را جلب می کند توجه کنید

بسیار خوب به نظر میرسد اگر لباسهایی پر زرق و برق و مجلل را می پسندید، زیرا از همین علایق می توانید برای دوخت لباس خودتان ایده های مختلفی بگیرید.

حتی می توانید عکس لباس عروسهای مورد علاقه تان را چاپ کنید یا برش دهید و در اولین ملاقات با طراح لباس عروستان آنها را به او نشان دهید تا با روحیه و سلیقه شما بیشتر آشنا شود. در مجموع این عکسها می توانند ایده لباس عروستان را، با کمک طراح لباستان شکل دهد.

 

مزون لباس عروس - انتخاب لباس عروس

۴- قرار ملاقات با مزون لباس عروس را در روزهای خلوت

اگر مزون لباس عروس تعیین قرار ملاقات را به عهده خودتان گذاشته، پس ما به شما توصیه می کنیم تا جایی که برایتان ممکن است در روزهای خلوت وسط هفته به مزون بروید.

زیرا اگر در روزهای تعطیل و شلوغ و یا آخر هفته بروید، مجبور می شوید برای اینکه نوبتتان برسد ساعتها معطل شوید و دست آخر نیز آنطور که باید و شاید به کارتان نتوانند رسیدگی کنند. زیرا اکثر عروسها بیشتر تمایل دارند روزهای آخر هفته به سالن مزون مراجعه کنند.

پس ما به شما پیشنهاد می کنیم روزهای خلوت کاری را، به مشورت با طراح لباس عروستان اختصاص دهید، تا مجبور نباشید وسط انبوهی از عروسها شیرجه بزنید و تلاش کنید تا لباستان را آماده کنید.

مزون لباس عروس - انتخاب لباس عروس

 

۵- انتخاب افرادی مناسب برای همراهیتان در مزون لباس عروس

بعضی افراد ممکن همیشه نظراتی ناامید کننده نسبت به ایده و سلیقه شما داشته باشند. شما برای انتخاب مهمترین لباس زندگیتان مطمئنا به چنین افرادی نیاز ندارید. (شما نیازی به شنیدن انتقادات جسورانه آنها ندارید)

این لباس باید زیباترین لباس شما و لبریز از احساسات مثبت و دوست داشتنی باشد. پیشنهاد تالارنامه به شما این است که هوشمندانه اطرافیان را انتخاب کنید. بجای یک گروه بزرگ، دو نفر را که صادقانه و مهربانانه به شما مشورت میدهند با خودتان همراه کنید. بهترین گزینه ها برای همراهیتان، مادر و خواهرتان هستند و بعد از آن، دوستان نزدیک شما.

مزون لباس عروس - انتخاب لباس عروس

۶- تنها به لباسهای در محدوده ی بودجه تان توجه کنید

آیا می خواهید لباس عروسهای ۲۰ میلیون تومانی را امتحان کنید؟ اگر بودجه شما نصف آن و یا حتی بسیار کمتر است ما به شما این نوید را می دهیم که در همه قیمتی لباس مجلل و چشمگیر، حتی متناسب با بودجه شما، وجود دارد. بنابراین وقت و تمرکزتان را بر لباس عروسهایی بگذارید که می توانید قیمت آن را بپردازید.

مزون لباس عروس - انتخاب لباس عروس

۷- به تجربه ی سالنهای مزون اعتماد کنید

وقتی آنها پیشنهاد می کنند که یک لباس عروس  را امتحان کنید به این خاطر است که، نظرشان این است که آن لباس، چهره و اندامتان را زیباتر نشان می دهد، به هر حال به توصیه های  آنها توجه کنید. به امتحانش می ارزد. مشاوران با تجربه، دارای چشم های آموزش دیده اند و می دانند کدام لباس ها به چه نوع بدن بیشتر به چشم می آیند.

مزون لباس عروس - انتخاب لباس عروس

۸- لباس عروسهایی که دوست دارید را فراموش نکنید

تلاش برای پوشیدن لباس های عروس بسیار جالب است، ممکن است ده ها بار یا بیشتر اینکار را انجام دهید. اما در نهایت این کار برای شما خسته کننده و غم انگیز می شود و شما ممکن است کلا لباس مورد علاقه خود را فراموش کنید.

بنابراین پیشنهاد تالارنامه به شما عروسهای خوش سلیقه این است که  اگر فروشگاه لباس عروسی که به آن مراجعه کرده اید اجازه می دهد تا با دوربین، از لباسهای مورد علاقه تان عکس بگیرید، حتما اینکار را انجام دهید.

اما اگر در فروشگاهی ممنوعیت عکسبرداری و فیلمبرداری وجود دارد، نام کارخانه تولید کننده و یا حتی اسم مدل هر لباسی که خوشتان آمده  را یادداشت کنید، زیرا بعدا میتوانید از طریق اینترنت یا مجلات مد، آن برند و لباسهای بیشتری مطابق با سلیقه تان پیدا کنید.

مزون لباس عروس - لباس عروس - 8 نکته که  قبل از خرید لباس عروس باید به آن توجه کنید.

 

همچنین تیم پشتیبانی تالارنامه، دفترچه ای را برای شما طراحی کرده اند که کارهای لازم برای یک مراسم عروسی را برای شما به خوبی آماده کرده است. می توانید در زیر آن را دانلود کنید و سپس پرینت کرده و استفاده نمائید.

دانلود دفترچه راهنمای عروسی

دسته بندی مطالب:تشریفات عروسی , مجله عروس

مطالب مرتبط :