مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرید

۲۶ام تیر ۱۳۹۶

مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرید – یادمه روزی که قرار بود ازدواج کنم، هرجایی میرفتیم خواستگاری، بزرگترها به من می گفتند که ازدواج، یه هندوانه در بسته هست و خوب و بدش را الان درست نمیشه تشخیص داد. جالب اینجا بود که بعد از ازدواج اگر اتفاقی برای زوج جوان بیفتد میگند این قسمته تو بوده.

توی اون زمان من فکر کردم برم میوه فروشی و میوه بخرم، بهتر از اینه که ازدواج کنم. شوخی کردم، با پیشرفت علم و شناخت رفتارهای انسان، این حرف ها دیگه معنی نداره و اگر کسی این حرف ها را به شما زد، خواهشا بهش گوش ندید.

یه نکته ای را براتون می خوام باز کنم و خوب بهش دقت کنید. هیچوقت از مشاوره رفتن فرار نکنید چون شما هم باورتون نمیشه که برای خودتون ناشناخته هستید. وقتی که برای ازدواج رفتم مشاوره، ویژگی های خوب و بدی از خودم پیدا کردم که تا حالا اصلا توجهی به اونها نکرده بودم. پس ببینید که از همسر آیندتون چه چیزهایی میتونید پیدا کنید.

ازدواج یک امر هیجانی بسیار قوی هست که عقل و عشق را درگیر میکند و متاسفانه در بیشتر مواقع عشق پیروز اولیه میدان است. بعد از گذشت چند وقتی از ازدواج، عشق قدرت خود را از دست داده و جای خود را به عقل می دهد و آن زمان است که بسیار دیر می شود. پس مشاوره ازدواج با تاثیری که باعث تعادل بین عقل و عشق می شود، تصمیم گیری موثرتری را برای شما به همراه می آورد. همچنین با بررسی ها و تست های روانشناسی موثر، به شما کمک زییادی می کند.

دختران و پسران عزیز، یادتان باشد که ازدواج یک مسافرت چند روزه نیست که وارد آن بشوید و بعد بگید خسته شدم و بیاید بیرون. طلاق، آینده ی زندگی شما را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد.

همچنین شما، با فردی قرار است ازدواج کنید که پدر یا مادر فرزند شما خواهد بود و یک خانواده موفق را تشکیل خواهد داد.

بسیاری از افراد در زمان ازدواج، دچار هیجان های قوی و زود گذری هست که دارای خطاهای بسیار زیادی می باشد. متاسفانه امروزه جوان ها، دچار آشنایی های قبل از ازدواج شده اند و به همین خاطر عقلشان کاملا از کار افتاده و درست تصمیم نمی گیرند.

کی برای مشاوره اقدام کنیم؟

حتما قبل از خواستگاری و بعد از خواستگاری به مشاوره بروید و بدون اینکه بخواهید چیزی را مخفی کنید، به راحتی با مشاوره صحبت کنید. مطمئن باشید که با یک مشاوره دقیق و مناسب، یک ازدواج سرشار از عشق و محبت را بدست خواهید آورد. حتی اگر زمانی را به عنوان نامزدی در نظر میگیرید نیز از مشاوره استفاده کنید.

دسته بندی مطالب:روانشناسی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

  1. سوسن گفت:

    مجله جالبی دارید