موفقیت چیست؟

8th آگوست 2017
موفقیت چیست؟

موفقیت چیست؟ – براي درك درست مفهوم موفقيت به اين سوالات به خوبي فكر كنيد. آيا تا به حال در مراحلي از زندگي خود، پيروز شده ايد؟ به خواسته­اي دست يافته­ايد؟ شكست را تجربه كرده­ايد؟ در دنياي تجارت و زندگي خود، مشكلات بر سر راه شما قرار گرفته است؟ چگونه با اين مشكلات روبرو شده­ايد؟

پاسخ به اين سوالات همگي به نوع احساس دروني شما، از اتفاقات روي داده برايتان، مربوط مي­شود. اگر پيروز شده باشيد يا بر مشكلاتتان، چيره شده باشيد، احساس اميدواري و رسيدن به خواسته­هايتان در درون شما، شعله­ور مي­گردد. اين حالت را مي­توان “موفقيت” تعريف كرد. پس دقت كنيد كه موفقيت فقط به معني رسيدن به اهداف نيست، بلكه احساس خوبي است كه بعد از رسيدن به هدفمان آن را تجربه مي­كنيم. اگر هم كه نتوانسته باشيد بر مشكلات غلبه كنيد، ممكن است نوعي احساس نا اميدي و ناتواني در درون شما ايجاد گردد كه اكثر مردم، به آن “شكست” مي­گويند.

موفقيت، شناخت توانمندي­هاي خود و سعي در شكوفا ساختن اين توانمندي­ها، معنا مي­دهد. موفقيت را مي­توان يك حس دروني در برابر عوامل بيروني تعريف كرد. همگي اين حالتها با نوع ديدگاه شما در برابر عوامل محرك بيروني، ارتباط مستقيم دارد. پس مي­توان گفت موفقيت، يعني واكنش دروني مثبت به عوامل بيروني كه به نوعي شما با آنها مرتبط هستيد.

موفقيت واقعي، با توجه به ميزان فعاليت و برنامه ريزي كه براي تبديل شدن به انساني كامل و مثبت انجام مي­دهيد، اندازه­گيري مي­شود.

 نکته­ ی مهم این است که موفقيت براي هر انساني معنا و مفهوم متفاوتي دارد. موفقيت براي يك كارمند، انجام دادن دقيق وظايف و رسيدن به درجات عالي در شركت خود مي­باشد. براي يك دانشجو، طي كردن صحيح مراحل دانشگاهي و دريافت عالي­ترين مدارج علمي مي­باشد. براي يك بيمار، مبارزه با بيماري و رسيدن به سلامتي كامل مي­باشد. براي يك مدير، رهبري درست زير دستان و تعالي بخشيدن به مجموعه تحت نظر خود مي­باشد. براي يك تاجر و صنعتگر، افزايش خريد يا توليد باكيفيت و فروش موفق در بازار مي­باشد.

منبع: http://shekast-mamno.ir

برگرفته از کتاب شکست ممنوع www.shekast-mamno.ir

دسته بندی مطالب: موفقیت

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه