همه چیز در مورد مراسم بله برون

۲۶ام تیر ۱۳۹۶

همه چیز در مورد مراسم بله برون – مراسم بله برون، یکی از اساسی ترین مراسمات بعد از خواستگاری و پیش از نامزدی می باشد که در این مراسم قدم ها و صحبت های اصلی پیش از ازدواج اصلی برداشته می شود. این مراسم یکسری رسومات خاص خود را دارا می باشد. در این مراسم، چون عروس خانم قبلا بله را داده، خانواده داماد دنبال این هستند که هدایایی در خور توجه برای عروس خانم تهیه کنند و با تزئیناتی خاص و زیبا به منزل عروس خانم ببرند.

خانواده داماد

برای این مراسم، خانواده درجه یک داماد جزو ارکان اصلی هستند. این اعضا می توانند شامل پدر و مادر داماد، خواهران و برادران ارشد، عمو و دایی و خاله ها و عمه های داماد باشند. ترجیحا از آوردن کودک به این مجلس مهم خودداری کنید.

مواردی که مورد صحبت قرار می گیرد

در این مراسم، بیشتر در مورد مهریه ، تاریخ عقد، عروسی، نوع مراسمات و جزئیات بیشتر عروس و داماد صحبت می شود. سعی کنید تمام مسائل مورد نیاز را بحث کنید چون این صحبت ها می توانند ملاک تصمیم گیری های شما در ادامه این روند باشد. حتی در مورد اینکه عروس خانم ادامه تحصیل می دهد و حتی محل زندگی آینده آنها نیز ممکن است صحبت شود.

چه هدایایی بهتر است برده شود

قبل از هرچیزی یادتان باشد گل و شیرینی را حتما تهیه کنید. یکی از اصلی ترین رسوم این مراسم، این است که یک انگشتر نشان برای عروس خانم می برند. این انگشتر که توسط خانواده داماد تهیه می شود، توسط مادر و خواهر داماد دست عروس خانم می شود. یکی دیگر از هدایا، چادر می باشد که یک قواره پارچه زیبا برده می شود. معمولا یک کیف و کفش ست و هم رنگ تهیه می شود. مانتو و لباس نیز می تواند جزو هدیه ها باشد.

مهمترین مسئله

مهمترین مسئله ای که در این شب مورد سوال قرار میگیرد، مهریه است. بهتر است از قبل با خانواده خود صحبت کرده باشید و به یک نتیجه رسیده باشید و حرفتان یکی باشد. در جریان سوالات رد و بدل شده، سعی کنید واقعیت را بگوئید و میزان تواناییتان را حتما بیان کنید.

رسوم طرف مقابل را بپرسید

در اکثر مواقع رسم و رسوم دوطرف اگر از یک منطقه باشند یکسان است ولی باز هم بهتر است در مورد رسم و رسوم آنها سوال کنید. چون حتما در ادامه با آنها روبرو می شوید و اگر ندانید، دچار مشکل می شوید.

اکثر خانواده ها ترجیح می دهند بعد از بله برون، یک دوره ی نامزدی داشته باشند. بعضی ها هم به سرعت به مراسم عقد و عروسی فکر می کنند. این بستگی به شرایط و رسومات شما دارد. بعضی خانواده ها جشن نامزدی دارند ولی ممکن است شما با آن مخالف باشید.

بهترین زمان

بهترین زمان برای برگذاری این رسم، بعد از نماز مغرب و عشا و با حضور فامیل و بزرگترهای عروس و داماد و در منزل عروس می باشد.

 پذیرایی مرسوم

بیشتر پذیرایی که در این مراسم انجام می شود، شیرینی و شربت می باشد و اصولا بعد از اینکه توافق حاصل شد، شیرینی خورده می شود.

دسته بندی مطالب:سبک زندگی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

  1. فرزانه گفت:

    ایول تعداد مطالبتون واقعا زیاده بریکلا