کشیدن خط چشم گربه ای به ساده ترین روش

13th آگوست 2017
کشیدن خط چشم گربه ای به ساده ترین روش

کشیدن خط چشم گربه ای به ساده ترین روش – آرایش چشم گربه ای، یکی از محبوب ترین آرایش های چشمی این دهه می باشد که خانم ها و آرایشگران به آن علاقه ی زیادی دارند. ولی کشیدن آن به نحوی مشکل است که اکثرا از انجام اینکار خودداری می کنند. این آرایش، به نحوی چشم را درشتتر و زیباتر جلوه می دهد.

اگر روش درست کشیدن این نوع آرایش چشم را به خوبی فرا بگیرید، در کمتر از یک دقیقه می توانید این آرایش را به سرعت انجام دهید.

یکی از وسایلی که این نوع آرایش را ساده تر کرده است، استفاده از مایع خط چشم مشکی می باشد. این مایع، به راحتی بالای چشم شما را پر کرده و زیبایی خوبی به شما می دهد.

در این مقاله سعی داریم به شما آموزش دهیم که چگونه با چند حرکت می توانید یک خط چشم جذاب بکشید

مرحله اول

با استفاده از یک قلم موی خط چشم آغشته به مایه خط چشم، با زاویه از گوشه خارجی چشم خود و بالای مژه ها، یک خط چشم نازک به سمت داخل چشم بکشید. همزمان می توانید یک خط چشم در زیر پلک های زیرین خود نیز بکشید.

یکی از روشهای شروع این نوع آرایش، این است که به صورت ضربه ای ابتدا خطوط را بکشید و بعد آنها را به هم وصل کنید.

کشیدن خط چشم گربه ای به ساده ترین روش

مرحله اول

مرحله دوم

در این مرحله، یک خط ضخیم تر باز هم از داخل چشم به سمت گوشه ی بیرونی چشم بکشید این لایه باید در ابتدا نازک و به سمت بیرون ضخیم تر گردد.

کشیدن خط چشم گربه ای به ساده ترین روش

مرحله دوم

مرحله سوم

در این مرحله باید قسمت بیرونی خط چشم را بکشید. با قلم خط چشم یک خط با انحنا به سمت انتهای ابروهای خود بکشید. این کار را انجام دهید، اگر خطایی در کشیدن نوک خط ایجاد شد، آن را با پاک کننده های مخصوص نوک تیز کنید.

کشیدن خط چشم گربه ای به ساده ترین روش

مرحله سوم

نکته

اگر شما در کشیدن این نوع خط، مبتدی هستید، می توانید ابتدا نقاطی را به صورت راهنما بر روی چشم خود بگذارید و سپس خط را بر روی آن بکشید تا اشتباهتان کمتر بشود.

کشیدن خط چشم گربه ای به ساده ترین روش

نکته ی مهمی که باید حتما در نظر داشته باشید، تمرین کردن است. این نوع خط چشم، شاید در ابتدا برایتان مشکل باشد ولی با کشیدن مرتب آن می توانید به خط چشم مورد نظر خود دست پیدا کنید. و حتی برای دیگران هم بکشید.

برای تکمیل این نوع آرایش، می توانید از ریمل برای مژه های پائین و بالای خود استفاده کنید. اگر می خواهید از رژ لب استفاده کنید، توصیه می کنیم که رژ لب شما کم رنگ و براق باشد، زیرا به این نوع آرایش بیشتر می آید.

نکته

برای اینکه بتوانید در ابتدا درصد خطای خود را در کشیدن این نوع خط کاهش دهید، بهتر است از خط چشم مدادی استفاده کنید که هم کار با آن راحتتر و هم پاک کردن آن راحتتر است.

دسته بندی مطالب: آرایش و زیبایی

مطالب مرتبط :

 1. سهراب گفت:

  این عکس ها خیلی قشنگ هستند ولی دخترهای ایرانی به خودی خود زیبا هستند و تورو خدا اینقدر چهره ی واقعی خودتون را پشت این آرایش ها مخفی نکنید. من خانم هایی را دیدم که بدون آرایش بودنشون خیلی جذابتر از با آرایش بودنشونه

  • مهناز گفت:

   حرف شما کاملا درسته. ولی آرایش کردن، نوعی تفریح و سرگرمی برای خانم ها حساب میشه. اون ها با آرایش احساسی بهشون دست میده که برای آقایون این احساس، قابل درک نیست .

   • سهراب گفت:

    شما درست میگید. این حرف را یک خانم دیگه هم به من زد. ولی من همیشه خانم هایی که آرابش کمتری دارند را مورد تحسین قرار می دهم.

    • مهناز گفت:

     در ضمن آقای سهراب، یادتون نره که خانمها در اصل آراستگی خودشون را در یک آرایش کوچک درک میکنند. مثل شما آقایون که ریشتون را تیغ میزنید یا به موهاتون ژل می زنید.

 2. حسن گفت:

  مهناز خانم مخالفم من نه ریش تیغ میزنم نه به عمرم ژل و واکس و چسب و رنگ و امثال اینها زدم نه اهل مدل و قر و فر بودم زیبایی همیشه در سادگی هست پدران ما و شما یا در بدترین حالت پدربزرگتان در روستاها با ابتدایی ترین اشکال حیات زیست میکردند چه تهران چه اصفهان حتی در اصفهان الان هم خانه هایشان هست این طرز ارایشها نه با فرهنگ ما جور است نه سابقه دارد ماهواره ها مجلات و عکسهای سلبریتی های امریکا و اروپایی فرهنگ ما را نابود کرده اند خصلت تقلیدمان هم کمک کرده و باعث تعجب خود خارجی ها شده ایم طوری که توریستها وقتی در خیابانها خانمهای ایرانی با هفت قلم ارایش میبینند بسیار تعجب میکنند مگر انکه چند سال به ایران امده باشند ارایش زن باید فقط در خانه باشد انهم نیازی نیست من هم مانند اقا سهراب از هر ارایشی در صورت خانم ها بیزارم بجز تصنعی بودن و نداشتن هماهنگی با طبیعت نوعی ماسک چهره حساب میشود و مخاطب حس میکند طرف دارد نقش بازی میکند یا دچار عقده جلب توجه و یا عدم اعتماد بنفس رنج میبرد یا مقاصد سوئ داشته و یا در بهترین قضاوت بی بندباری را تداعی میکند واقعا خانمها با اینکار نه فقط به اجتماع و فرهنگ دهن کجی میکنند بلکه تحریک کننده مردان شده و معضلات اجتماعی ایجاد میکنند هیچ خیری نیست در میکاپ چهره حتی شب عروسی چرا که اصولا کسی به چهره عروس توجه نمیکند و پوشیده است البته من عکس های عروسی اقوام را دیده و تعجب کرده ام چونکه میکاپ به اندازه ای است که با چهره واقعی زمین تا اسمان متفاوت است چه معنی و ارزشی دارد؟!!!!
  واقعا کسی که مثلا خودش را شبیه فلان بازیگر و مدل خارجی میکند پس صورت و هویت و شخصیت خودش چه میشود انهم شب عروسی که مهم است و باید حتما خودت باشی!!!

  • مهناز گفت:

   حسن آقا، من نگفتم همه ی آقایون ریششون را میزنند یا اهل قر و فر هستند. منظور من این بود که وقتی شما میخواید برید مهمونی یا جایی، بهترین لباس هاتون را میپوشید تا در نظر دیگران جلوه ای خاصتر داشته باشید. مثلا چرا پیامبر اسلام گفته که همیشه خوش بو و معطر باشید. کسی که برای لذت خودش زیاد خوش بو نمیکنه. بلکه این معطر بودن به خاطر اینه که دیگران را مورد اذیت و آزار قرار ندیم. شاید مثال درستی نباشه ولی من وقتی که خودم یک مقدار آرایش کمی میکنم، علاوه بر احساسی که خودم دارم، دیگران را هم مورد اذیت و آزار خودم قرار نمیدم.
   من خودم هم این حرف و قبول دارم که بعضی از خانم ها به حدی آرایش میکنند و یا لباس هایی که می پوشند اینقدر بد هست که منی که خانم هستم را هم تحریک میکنه. وای به حال آقایون

 3. N گفت:

  با تشکر از نظرات آقایان و خانم های محترم به نظر من آرایش لایت و آرایشی که به صورت بیاد برای همسر یا در مهمانی های خانم ها جالب است. اما موافق نیستم که آراستگی خانم حتما و صرفا با آرایش است. یک خانم با صورت تمیز و لباس متین و آراسته و دندان های مرتب و سفید و آبروی مرتب، آراسته است. موافق آرایش نزد نامحرم نیستم. دزدی ناموس(شوهر یک زن دیگر) به نظرم بدترین دزدی است.
  متاسفانه می بینیم فلان مجری خارجی با آرایش فوق العاده و زیبایی فراوان توسط همسرش روی آنتن تلوزیون طلاق داده می شود و این چیزی نیست جز ستم زنان بر زنان. ممکنه دوستان بگویند برای دل خود آرایش می کنند. البته باید کمی به دل همجنس های خودمان هم فکر کنیم.

 4. نسترن گفت:

  سلام به دوست خوبم. من نمیدونم شما خانم هستید یا آقا. دقیقا مشکل جامعه ما همین شده. ما زن ها به هم رحم نمیکنیم که شوهرانمون از دستمون میرند. من خودم مانتویی هستم ولی مانتوهای پوشیده و نسبتا گشاد می پوشم و آرایشم هم طوری نیست که باعث تحریک کسی بشه. ولی باورتون نمیشه من با همسرم بیرون رفته بودیم، شوهر من مرد سر به راه و خوبیه. ولی دوتا خانم که حدودا سنشون ۳۵ سال بود، تا چشمشون به من و همسرم افتاد، چنان شروع به عشوه و ناز کردند که من که زن هستم، بسیار از ظاهر و رفتارشون تعجب کردم و تنها کاری که تونستم بکنم این بود که همسرم را از اونجا دور کنم. تمامی لباس هاشون چشبان و مانتوی جلوی باز داشتند و بدنشون کاملا مشخص بود. من مشکلی با ظاهر اونها ندارم ولی اینکه به دنبال همسر من افتادند برام عجیب و غریب بود. اگر اون دوتا خانم خودشون را جای من می گذاشتند، اصلا این کار را نمی کردند. و ما خانم ها با شکل و ظاهر خودمون داریم از همدیگه دزدی می کنیم.

 5. ف.حیدری گفت:

  باسلام و احترام خدمت دوستان عزیز.
  دوستی ذکر کردند که برخی از خانمها تحت تاثیر شبکه های ماهواره ای و سلبریتی ها تمایل به ارایش غلیظ دارند.
  اما اگر کمی در صورت بانوان خارجی حتی سلبریتی هایشان دقت کنید متوجه خواهید شد که انها اکثرا گریم برای پوشاندن عیب های صورتشان دارند نه ارایش غلیظ ۷۰ قلمی.
  اگر به فرش قرمز ها و مراسمات رسمی انها بنگریم از لحاظ پوشش و حتی ارایش چهره و مو بسیار موجه تر از اکثر بانوان و سلبریتی های ما هستند.
  من به شخصه برای بیرون از منزل به هیچ وجه ارایش نمیکنم و محجبه هستم.

 6. سهراب گفت:

  من کاملا با نظر شما موافقم. خیلی از هنرپیشگان سینمای هالیوود، در فرش قرمز ها و جشنواره ها، با آرایش مناسبی ظاهر میشوند. اما یک نکته را هم بگم که بعضی از اونها از نظر پوشش بسیار بد هستند که نمیشه نگاه کرد

 7. فاطمه گفت:

  با سلام. تا اونجایی که من اطلاع دارم در انگلستان خانم های جوان به هیچ عنوان آرایش نمی‌کنند و استدلالشان هم این است که زن جوان بدون آرایش هم زیباست و نیازی به آرایش ندارد، و اونها آرایش را مخصوص زنان پیری می‌دانند که زیبایی خود را از دست داده اند.

 8. Sh گفت:

  خیلی جالبه خانم و اقایی که اینقدر ازنظرخودشون اصیلن ارایشی نمیکنن یا خانومشون حق ارایش کردن نداره چون از نظر شوهرش دزدیده میشه، تو این سایت اموزش ارایشی چیکارمیکردن؟؟😂
  جامعه ما چه مردای کوته فکری داره واقعا
  اقای اصیل اگه خودت چشم پاک باشی و خانومتم از خودش اطمینان داشته باشه هیچوقت دزدیده نمیشه

 9. فاطمه گفت:

  سلام حالا چرا همه اش درباره ی ارایش صحبت میکنید چرا ارایش فقط به این فکر میکنید واقعا نمیدونم چرا مردها انقد شرط و شروط میزارن واسه خانم ها اخه به شما چه

فرستادن دیدگاه