۱۴ روش موثر جذب خواستگار مورد نظر

۱۷ام اردیبهشت ۱۳۹۸
14 روش کاربردی جذب خواستگار

۱۴ روش موثر جذب خواستگار مورد نظر

اسم خواستگار و خواستگاری که می آید، بعضی ها ذوق می کنند و بعضی ها هم گله می کنند که اگر هم بیاید به جایی نمی رسد! انگار که دیگر برایشان عادی شده است و امیدی به دایمی شدن ارتباط خود با کسی، از طریق خواستگاری ندارند. اما چرا؟ آیا تا به حال به آن فکر کردید؟ آیا شده زمانی را برای بررسی علت به سرانجام نرسیدن تعداد زیادی از خواستگاران خود در نظر بگیرید؟

هر زمان و هر مجلسی، یکسری اصول و قاعده ای دارد که باید به آن احترام گذاشته شود. خصوصا در جلساتی که شما بار اول کسی را ملاقات می کنید، بسیار و بسیار مهم است که یکسری موارد را رعایت کنید. به ظاهر شاید مهم نباشد اما در مورد موضوعی مثل خواستگاری، از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

۱_ آرایش زیاد ممنوع!

در اینکه  شما تا حدی باید خود واقعیتان باشید، بسیار مهم است. چرا که نشان دهنده ی میزان زیادی از صداقت شماست و این را هم بپذیرید که شما همیشه و به طور ۲۴ ساعت، آرایش روی صورت خود ندارید پس مدلی آرایش نکنید که تفاوت زیادی بین قبل و بعد از آن داشته باشید! اما چهره ی خود را بشناسید و آرایشی انتخاب کنید که در عین طبیعی بودن، زیبایی ملایمی به صورتتان ببخشد.

 

۲_ نوع پوشش شما

به طور ذاتی مردان  اکثر کشورها و ملیت های مختلف علاقه مند به خانم هایی هستند که به حفظ پوشش خود تا حدی اهمیت می دهند. در کشور اسلامی مثل ایران، که خواه ناخواه مذهب بخشی از فرهنگ آن را در برگرفته کمی این موضوع پر رنگ تر است. برای دیدار اول لباس هایی پوشیده و متناسب با اندام خود انتخاب کنید. نه گشاد باشد و نه تنگ. به هیچ وجه پوشیدن لباس تنگ نه شما را زیبا می کند و نه لاغرتر! بلکه خودنمایی شما را بیشتر می کند که اصلا شایسته شما نخواهد بود.

 

۳_ با وقار باشید.

وقتی نوع کلام و برخورد شما، خانمی و ظرافتی دارد که هیچ مردی را یارای رقابت با آن نیست! بله این معجزه داشتن وقار است. کسی که اهل شکوه و شکایت و غر زدن های بیجا نیست. سریع عصبانی نمی شود و حرفی را بدون فکر بیان نمی کند. باعث جذب افراد زیادی خواهید شد اگر این نکته را به درستی رعایت کنید.

 

۴_ رفتاری مناسب

در اینکه شما دختر هستید و بهرحال غرور خود را باید حفظ کنید شکی نیست اما این دلیل به رفتاری خودپسندانه در برابر خواستگار نیست. محترمانه رفتار کردن شما، ادب شما را می رساند.

 

۵_ رعایت بهداشت فردی

هر چقدر شما آراسته تر و مرتب تر باشید نمونه ی یک خانم کامل هستید و احساس بهتری را منتقل می کنید.

 

۶_ اعتماد به نفس

وقتی خود را دوست داشته باشید، به خود احترام می گذارید و این باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما خواهد شد. و همین امر در رفتار تان مشخص است و باعث کشش و جاذبه ی بیشتری می شود.

 

۷_ شرکت در مراکز اجتماعی و مجالس

برای دیده شدن و شناخته شدن باید در مکان هایی حضور پیدا کنید تا شما را بیشتر ببینند. این دیده شدن باعث معرفی شما به خانواده هایی می شود که به دنبال خانم هایی برای ازدواج هستند. بودن بیشتر شما در اجتماع به اشنایی بیشتر کمک می کند.

 

۸_ ادامه تحصیل و کار مقصد نهایی نیست!

در خوبی این که خانمی ادامه تحصیل دهد و سر کار مناسبی برود هیچ شکی نیست. این موضوع باعث حفظ جایگاه اجتماعی فرد و حفظ استقلالش می شود. اما مسئله ای که هست در مواردی مثل ازدواج، بیشتر توقع آقایون در درجه اول، داشتن همسری است که باعث آرامش و حفظ گرمای خانه شود. اینکه خانمی زمان های طولانی بیرون از خانه باشد و از خانه غافل شود خوش آیند نخواهد بود.

 

۹_ توقع اقتصادی!

خانم و آقا هر دو باید حریم امنی در  موارد اقتصادی داشته باشند. لازمه ی  دانستن این حریم، شناخت بیشتر دو خانواده و بررسی محیط  از نظر رفاهی ست. اگر در این موارد مشکلی نبود، باید توقع خود را به طور واضح مشخص کنید. توجه داشته باشید آقای محترمی که در این شرایط سخت اقتصادی اقدام به ازدواج می کند شجاعت و جسارت به خرج می دهد و نیاز است شما هم او را همراهی کنید. این صحبت من به منزله خط زدن روی تمامی خواسته هایتان نیست اما منصف باشید. خصوصا در جلسه اول از آرزوها و توقع های خود صحبت نکنید.

 

 

۱۰_ وسواس بیش از حد به خرج ندهید.

هیچ انسانی کامل نیست و باید بپذیرید که هرکسی را انتخاب کنید در کنار خوبی هایش، بدی هایی هم دارد. زندگی مشترک هم  یعنی با هم ساختن و با هم رشد کردن پس برای خود شاهزاده ای رویایی نسازید تا همان را هم انتظار نداشته باشید.

 

۱۱_ خود را بشناسید.

وقتی از شخصیت خود به درستی شناخت داشته باشید می دانید با چه تیپ افراد دیگری سازگاری دارید و بهتر خواهید دانست دنبال چه مردی برای زندگی هستید. تست های زیاد روانشناسی برای این شناخت است که با یک سرچ ساده به شما نمایش داده می شود.

 

۱۲_ بدانید به دنبال چه مردی هستید.

یک قلم و کاغذ بردارید و خصوصیات فردی را که مدنظر دارید را بنویسید و بررسی کنید. حتی بدانید که چرا داشتن این ویژگی مهم است. وقتی شما نمی دانید دقیقا چه مواردی مهم است و چه مواردی آن چنان اهمیت ندارد و امکانش هست از آن موارد بگذرید، در واقع انتخاب را برای شما آسان تر می کند.

 

۱۳_  چرا ازدواج؟!

مشخص کنید چقدر ازدواج برای شما مهم است و اصلا با رسیدن به این هدف به چیزی می خواهید برسید؟! چون دختر خاله تان ازدواج کرده است؟ چون مادرتان اصرار به ازدواج شما و دیدنتان در لباس عروس دارد؟ و یا این موضوع فرصتی برای رشد شماست؟ شما باید بدانید ازدواج چه جایگاهی برای شما دارد.

 

۱۴_ سیگنال‌های درست بفرستید.

مردان گیرنده‌های حساسی برای دریافت پیام‌های ظریفی دارند که بسیاری از خانم ها به آنها توجه نمی‌کنند. اکثر بانوان از حجم احساساتی که مردان در رابطه‌های عاشقانه‌شان تجربه می‌کنند، شگفت‌زده می‌شوند. مردان شاید هوشیاری عاطفی بالایی نداشته باشند، اما سیگنال‌ها را به خوبی می‌گیرند.

 

کلام آخر:

در نهایت توکل به خدا، موثرترین کاری ست که می شود انجام داد. چرا که انجام شدن این سنت پیغمبر، لازم به خواست و اراده ی الهی ست و اگر او بخواهد، مهر شما به دل آقا خواهد افتاد و ادامه ی ارتباط شما با یکدیگر همیشگی خواهد شد.

 

 

دسته بندی مطالب: مجله عروس

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه