۱۴ مدل و ایده برتر سفره عقد (قسمت دوم)

۲۳ام مهر ۱۳۹۷
مدلهای سفره عقد - 14 مدل و ایده برتر برای سفره عقد

۱۴ مدل و ایده برتر سفره عقد (قسمت دوم) – سفره عقد، با اینکه به سختی انتخاب لباس عروس نیست، ولی در جای خود دارای اهمیت است. خاطره نشستن بر سر سفره ای زیبا، برای عروس خان خیلی خیلی قشنگه. وقتی که سفره ای رنگین، با وسایلی چشم نواز، روبروی شما قرار دارد و شما به آن خیره شده اید تا بله را بگوئید.
چنانچه سری مقاله های ما را دنبال کرده باشید، می دانید که قبل از هر چیزی ما به بررسی سفره عقد و فلسفه آن پرداختیم ، سپس سعی کردیم در یک مقاله تعدادی ایده در رابطه با تزئین سفره عقد خدمت شما عزیزان دنبال کننده تالارنامه ارائه دهیم.مقاله پیش رو در واقع ادامه سری مقالات سفره عقد ما است که سعی کرده ایم چند ایده دیگر برای سفره عقد با شما به اشتراک بگذاریم.

وسایل سفره عقد چیست؟

در اینجا لازم می دانم خدمتتان عرض کنم که قانون کلی برای چیدن سفره عقد وجود ندارد. درست است که باید اجزایی در سفره قرار دهیم و این اصل ماجرا است ، ولی هیچ جا عنوان نشده که دقیقا سفره باید اینچنین یا آنچنان چیده شود. همه چیز بستگی به خلاقیت خودتان دارد. از هر چیزی می توانید ایده و الهام بگیرید. می توانید دقیقا سفره ای باستانی مشابه آنچه که نیاکانمان می چیدند استفاده کنید یا اینکه از یک ایده کاملا جدید الهام بگیرید و سفره عقدی آماده کنید که نظیر آن در هیچ جایی

دلتان را به ایده هایی که ما به شما می دهیم خوش نکنید. ما فقط الهام بخش هستیم و  سعی داریم با ارائه بهترین ایده ها و خدمات گره ای از کار شما باز کرده باشیم و ذهن خلاق شما را بپرورانیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله ایده ای به ذهنتان رسید از شما دعوت می کنم که در قسمت نظرات حتما و حتما ایده خود را با ما و سایر عروس و داماد ها محترم قرار دهید. با این کار هم شما خلاقیت خود را نشان می دهید و هم ما متوجه خواهیم شد که ما توانسته ایم آنچه که باید را به مخاطبمان برسانیم.

در مقاله ی قبلی، ما ۷ مدل از سفره های عقد را به شما معرفی کردیم که این مقاله را اینجا می توانید مشاهده کنید. اکنون می خواهیم ۷ مدل دیگر را به شما معرفی کنیم.

۱۴ مدل و ایده برتر سفره عقد (قسمت دوم)

۸- سفره عقد ساده خانگی

قصد داریم با چیزهایی که در اختیار داریم و بدون صرف هزینه اضافی و فقط با صرف مقداری زمان یک سفره عقد خانگی و شیک را تداریک ببینیم.اصلا لزومی ندارد استرس داشته باشید.از ظروفی که دم دست دارید و ساده ولی شیک هستند استفاده کنید تا اجزاء سفره را درون آن ها قرار دهید.میتوانید حتی از یک سفره ترمه با نقوش هنری ایرانی استفاده کنید. و یا حتی میتوانید جهت تزئین بیشتر این سفره از گل ها و گلدان های موجود در خانه خود استفاده کنید. در شکل زیر یک نمونه بسیار ساده اما شیک و منحصر بفرد را مشاهده می کنید که به سادگی هر چه تمام و بدور از تجملات چیده شده است.

مدلهای سفره عقد - 14 مدل و ایده برتر برای سفره عقد

۹- سفره عقد با تزئیین شمع

خودتان هر جوری که صلاح می دانید سفره عقد خود را بچینید ما کاری به چینش شما  نداریم. ولی یک قسمت ماجرا را به ما واگذار کنید. یک ایده جالب برای سفره شما در نظر داریم. تعدادی شمع همراه با تعدادی لیوان شیک تهیه کنید تا نمای جذابی به سفره تان بدهیم. لیوان ها از یک جنس و نوع باشند ولی می توانند ارتفاع متفاوتی داشته باشند. هر شمع را درون یک لیوان قرار دهید سپس شمع ها را روشن کنید و هر لیوان را در یک قسمت از سفره قرار دهید. این هم، بستگی به خلاقیت خودتان دارد که چگونه این شمع ها را با سایر اجزاء سفره هماهنگ کنید ولی ما پیشنهاد می کنیم شمع ها را در اطراف آینه قرار دهید. تصویر زیر منظور ما را بهتر به شما نشان می دهد.

مدلهای سفره عقد - 14 مدل و ایده برتر برای سفره عقد

۱۰- سفره عقد رنگین

همیشه بکار بردن رنگ های متنوع، نمای بدی به ما نمی دهد. گاهی اوقات این ترکیب رنگ های مختلف است که چشمها را نوازش می دهد. چیزی که در تصویر زیر مشاهده می کنید کاملا گواه این حرف است. عزیزانی که این سفره را تدارک دیده اند هم از ظروف مختلف و هم از پارچه استفاده خوبی کرده اند. در یک قسمت می بینید که تعدادی گردو داخل یک پارچه ساده قرار داده شده است. اتفاقا پارچه همرنگ ظروف شیشه ای است که تعدادی گل رنگارنگ درون آن قرار داده شده است. تقریبا هر نوع رنگ هیجان انگیز و مثبت را در سفره عقد زیر می بینید. این تصویر می تواند برای شما الهام بخش باشد.

مدلهای سفره عقد - 14 مدل و ایده برتر برای سفره عقد

۱۱- سفره عقد با گل آرایی

شما از گل ها در مراحل مختلف تشریفات عروسیتان استفاده می کنید. یک جا از گل برای ماشین عروس ، یک جا برای دسته گل عروس و …. .در کل مراسم عروسی یک عضو ثابت در تم خود دارد که آن هم گل است. شما می توانید از دسته گل های کوچک که با ربان های رنگی، سفره عقد خود  را بهتر بیارایید. گل ها را می توان درون گلدان شیشه ای قرار داد و یا حتی به صورت تکی روی سفره کنار اجزاء گذاشت و یا حتی با اجزاء سفره عقد ترکیب کرد و در نهایت شما می توانید گلبرگ گل ها را در سفره پخش کنید.

مدلهای سفره عقد - 14 مدل و ایده برتر برای سفره عقد

۱۲- سفره عقد تزئین شده با گیاهان و برگ های محلی

فرقی نمی کند که در چه منطقه ای سکونت دارید. حتما میوه مخصوص شهرتان یا محل زندگیتان را می شناسید. یا حتی گیاهان زیبایی را سراغ دارید. در سفره عقدی که مشاهده می کنید برای مثال گردو تازه با پوست قرار داده شده است و ترکیبی از گل ها و گیاهان تازه و خوشرنگ وجود دارد. حتی ممکن است سبزی مورد استفاده در سفره عقدتان را از باغچه حیاط خانه خود چیده باشید.

مدلهای سفره عقد - 14 مدل و ایده برتر برای سفره عقد

۱۳- سفره عقد با ظروف سنتی ایرانی

در صورتیکه دوست دارید اصالت سفره عقد اثیل ایرانی را تجربه کنید یک راه حل پیش رو دارید. می توانید اساس کار خود را بر پایه ظروف سنتی و سفالی ایرانی پایه ریزی کنید. چنانچه در تصویر زیر مشاهده می کنید ، انواع و اقسام ظروف سفالی به تصویر کشیده شده است که هر کدام جایگاهی برای قرار گرفتن اجزاء سفره عقد محسوب می شود. شما باید ظروف سفالی یک دست تهیه کنید.

حتما هم  لازم نیست که ظرف سفالی باشند. مهم ایرانی بودن و قدیمی بودن آن ها است. در تصویر زیر فقط ظروف سفالی مشاهده نمی کنید.

 

مدلهای سفره عقد - 14 مدل و ایده برتر برای سفره عقد

۱۴- سفره عقد از جنس شیشه !

در مقاله قبلی عنوان کردیم که جایگاه اجزاء سفره عقد می تواند از نوع چوبی یا پارچه ای یا آینه ای باشد. یک نوع دیگر از سفره عقد ها را برای شما آماده کرده ایم که جایگاه آن از شیشه است. یک شیشه یکدست و ضخیم تهیه کنید که قطعا هزینه بالایی هم روی دستتان می کذارد ولی ارزشش را دارد. می توانید زیر این شیشه گلهای سفید یا حتی گلبرگ های سفید قرار دهید.

 

سفره عقد عروس

 

مقاله ۱۴ مدل و ایده برتر برای سفره عقد (قسمت اول) را اینجا می توانید مشاهده کنید.

دسته بندی مطالب: تشریفات عروسی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه