۶ اشتباه بزرگ و رایج در اوایل ازدواج

15th آگوست 2019
6 اشتباه بزرگ و رایج در اوایل ازدواج

۶ اشتباه بزرگ و رایج در اوایل ازدواج

شاید در خانواده ای زندگی می کنید که با گذشت سالها از شروع زندگی مشترک همچنان مشکلات زیادی با یکدیگر دارید؛ برخی از این مشکلات ادامه دار در زندگی، از اشتباهات کوچک و ساده ی اوایل ازدواج نشات میگیرند.

اگر زوج ها در این موارد توجه بیشتری می کردند برخی از مشکلات همیشگی زندگی شان هرگز پیش نمی آمد.

۱- تغییر اخلاق همسر

با شروع زندگی مشترک و آغاز زندگی دو نفره زیر یک سقف، زوج ها بیشتر از قبل ازدواج، با هم تعامل خواهند داشت و به شناخت بیشتری از یکدیگر می رسند؛ این شناخت بهتر ممکن است شما را بیش از قبل به هم نزدیک کند و از طرفی هم می تواند باعث ایجاد اختلاف های زیادی شود زیرا رفتار هایی نمایان می شوند که برای شما تازگی دارند و شاید کنار آمدن با آن ها سخت باشد.

در این شرایط بهترین کار این است که به جای تلاش برای تغییر دادن همسرتان، خلقیات جدید او را بپذیرید و با او راجع به آن ها صحبت کنید و اگر از رفتاری دلگیر می شوید با او در میان بگذارید تا هر دو به رفع آن ها بپردازید.

بیشتر بخوانید: چگونه یک زندگی پایدار داشته باشیم؟

۲- قطع رابطه با خانواده همسر

شاید شنیده باشید که “گربه را باید دم حجله کشت”، معمولا به تازه عروس ها گفته می شود که اگر زندگی مستقل و آسوده ای می خواهند باید از همان ابتدا حدود خود را با خانواده شوهر مشخص کرده و شوهرشان را برای خودشان نگه دارند؛ نتیجه ی این کار دقیقا برعکس است، اگر شما به دنبال یک زندگی مستقل و یک رابطه ی آرام هستید، باید به شوهرتان و خانواده اش اجازه بدهید که به راحتی با هم رابطه برقرار کنند و هرگز خودتان را بین آن ها قرار ندهید و باعث اختلاف شان نشوید.

این کار علاوه بر این که وجهه ی شما را در خانواده ی همسرتان خراب می کند باعث می شود که همسرتان شما را مقصر این اختلافات بداند، راه درست این است که با گذشت زمان به همسرتان گوش زد کنید که خواهان روابط کمتر با خانواده اش هستید؛ رفته رفته خانواده ی او نیز خواهند پذیرفت که باید به شما آزادی بیشتری بدهند.

بیشتر بخوانید: ۶ سیاستی که زنان باید در رفتار خود با همسرانشان داشته باشند

۳- عدم کنترل بحث ها

6 اشتباه بزرگ و رایج در اوایل ازدواج

در ابتدای زندگی، با توجه به تغییرات ایجاد شده در روش زندگی، زوج ها حساس تر شده و به مسائل مختلف بیش از حد عکس العمل نشان می دهند و این امر ممکن است منجر به دعواها و بحث های طولانی بشود؛ برای مثال بحث سر مرتب بودن اتاق خواب و یا برنامه ی تلوزیونی و یا ساعت خواب ممکن است به دعوا ختم شود در حالی که با یک گفت و گوی کوتاه قابل حل است، کافی است زوج ها با روش های مختلف از حساسیت خود کم کنند و یکدیگر را بهتر درک کنند تا این اختلافات به حداقل برسد.

ادامه ندادن بحث و یا کوتاه آمدن یک طرف و یا در نظر گرفتن اهمیت کم این مسئله در مقابل عشق شما و یا پیشنهاد یک قرار خارج از خانه می تواند تنش ها را کمتر کند.

حتی اگر دعوای شما بالا گرفت، باید این را در نظر داشته باشید که قرار است سال ها در کنار هم زندگی کنید و باید این توانایی را داشته باشید که خیلی سریع کدورت را برطرف کرده و به حالت عادی برگردید؛ باید در نظر بگیرید که در مقابل همسرتان غرور خود را کنار گذاشته و با نهایت احترام با او برخورد کنید چرا که یکی از دلایل تداوم اختلافات همین غرور است که ترجیح دادن آن به همسرتان بسیار کار اشتباهی است.

۴- عدم تعادل در فعالیت ها

6 اشتباه بزرگ و رایج در اوایل ازدواج

درست است که شما ازدواج کرده اید و شرایط و مسئولیت های زندگی تان تغییر کرده است و باید بیش از قبل به فکر آینده ی خود و همسرتان باشید، ولی این دلیل نباید شما را از تفریحات و خوش گذرانی های به جا با دوستان تان منع کند.

چه خودتان و چه همسرتان، هر دو باید این فرصت را به یکدیگر بدید تا ازدواج را مانع و محدود کننده ی فعالیت های تان ندانید.

ولی باید دقت کنید که در این تفریحات زیاده روی نکرده و باعث آزرده خاطر شدن و مخالفت همسرتان نشوید.

اگر این امر به درستی شکل بگیرد، زن و مرد هر دو این فرصت را خواهند داشت تا در کنار انجام وظایف خود در مقابل همسر، گاهی هم از زندگی زناشویی مرخصی گرفته و با ایجاد تنوع در تفریحات شان، از زندگی دونفره خسته نشوند.

۵- عدم رعایت حریم شخصی

6 اشتباه بزرگ و رایج در اوایل ازدواج

بعضی از تازه عروس و داماد ها فکر می کنند که چون در زندگی مشترک بی تجربه هستند اجازه دارند خانواده شان را در جریان تمام اتفاقات زندگی شان قرار داده و از آن ها مشورت بگیرند، این یکی از بزرگ ترین اشتباهات زوج هاست؛ این کار حریم شخصی خانواده ی دونفره ی شما را زیر سوال برده و به بقیه اجازه می دهد که به راحتی در آن دخالت کنند.

علاوه بر این خانواده ها برای دلسوزی و جانب داری از فرزند خود، زیاده روی کرده و ممکن است یک اختلاف ساده را تبدیل تبدیل به جنگی بزرگ بکنند و همیشه به همسر شما دید بدی داشته باشند که این مسئله خود پیامد های وحشتناکی می تواند داشته باشد.

۶- عدم احترام به همسر

6 اشتباه بزرگ و رایج در اوایل ازدواج

نکته ی سازنده ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید احترام است.

به یاد داشته باشید که همیشه در مقابل بقیه، حتی خانواده تان ظاهر داری بکنید، اگر شما دعوای بزرگی کردید و اختلاف زیادی باهم پیدا کرده اید، این به خودتان ربط دارد و باید بین خودتان بماند و خودتان دو نفری این مشکل را حل کنید و دعوای خود را داخل خانه نگه دارید و در مهمانی ها هرگز به روی همسرتان نیاورده و بحث خصوصی تان را در جمع دیگران مطرح نکنید و در حضور آن ها به همسرتان بی احترامی نکرده و جوری رفتار نکنید که همه متوجه اختلاف بین شما بشوند؛ یکی از بزرگ ترین مشکلات زوج ها که روابط شان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، همین بی احترامی ها در جمع غریبه هاست.

بیشتر بخوانید: راز جذابیت خانم ها

بیشتر بخوانید: ۳۰ ویژگی جذابترین مردان در سال ۲۰۱۹

دسته بندی مطالب: روانشناسی , سبک زندگی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

 1. نورمای گفت:

  سلام وقت به خیر
  اگه اشکال نداره چند دقیقه ایی وقتتون رو بگیرم،واقعیتش،عکس داخل مطالب و تبلیغاتتون توجه ام رو جلب کرد،باتوجه به تصوری که پیدا کردم ازتون فکر میکنم انسان متدینی باشید، خواستم بهتون چیزی بگم،امیدوارم حمل بر بی ادبی نگیرید من تنها از روی دلسوزی و انسانیت این حرف رومیزنم ولاغیر
  واقعیت سعی کنید از گذاشتن عکس هایی(خانم)که مفسده ای دارند،اجتناب کنید،و یا عکس هایی که پوشش اسلامی رو به طور کامل رعایت نکرده اند ویا آرایشی که جلب توجه میکند دارند.
  در بعضی از تصاویر داخل سایت عرف اسلامی رعایت نشده و مقدمه گناهان بزرگتر رافراهم میکنند
  امید وارم منظورم رو بد نرسونده باشم و باعث آزردگی خاطرتون نشده باشم.
  امیدوارم زندگیتون پراز عطر خدا باشه 🌸🌹💐🌺

 2. nanaaa گفت:

  تو تموم این عکسها فقط عشق و دوست داشتن میشه دید نه گناه و شهوت…شما احیانا از همون دسته آدمهایی نیستین که با نفرت به صحنه بوسیدن دو نفر نگاه میکنی ولی میری صحنه اعدام ببینی؟

فرستادن دیدگاه