۶ سیاستی که زنان باید در رفتار با همسر خود به خرج دهند 

10th آگوست 2019
6 سیاست زنانه

۶ سیاستی که زنان باید در رفتار با همسر خود به خرج دهند

همیشه و در همه جا، بیان شده است که زنان دارای سیاست در رفتار خود هستند. وقتی صحبت از سیاست و سیاست داشتن می شود ممکن است ذهنتان را به سمت دروغ و حیله و کلک ببرد! در صورتیکه اینطور نیست! سیاست داشتن اصلا چیز بدی نیست بلکه به شما کمک می کند به هدف و خواسته ی خود بدون بحث و دعوا خیلی زودتر برسید. سیاست داشتن لازمه ی یک زندگی است و زن و مرد هم نداره. شما حتی در کار خود و زندگی شخصی و یا حتی مجردی هم لازم به استفاده از این نکته هستید. اما در این مقاله مخاطبین ما خانم هایی هستند که در شرف ازدواج اند و یا قصد ازدواج دارند. رعایت یکسری نکات خیلی ساده قبل از شروع یک زندگی، به شما کمک می کند که آرامش بیشتری داشته باشید و محیطی امن و راحت برای خود و همسرتان ایجاد کنید.

 

۱_ گفتن هر حرفی زمان خود را می طلبد.

همسرتان خسته از کار آمده و شما هم از جزییات سختی کارش اطلاعی ندارید و نمی دانید امروز رییس کارخونه چقدر سر موضوعی با همسر شما بد صحبت کرده، آن هم جلوی تمام همکارانش! و یا کارمندی که جزو تیم مدیریتی همسرتان است، در اثر بی تفاوتی و بی مسئولیتی اشتباهی کرده که باعث ضرر بسیار شده است و وقتی همسرتان با این حال روحی و خستگی جسمی وارد خانه می شود از نمره ی ۵ پسرتون که امروز در درس ریاضی گرفته است می گویید و همچنان می گویید و می گویید! بعد از آن از مبلای جدیدی که دختر خاله زری خریده و شمام چقددددر این رنگ را دوست داشتین تعریف می کنید و آه میکشین! وقتی همه ی این موارد روی هم جمع بشود چه اتفاقی خواهد افتاد؟! قطعا همسر شما که از درخت نیست! ناراحتی هایش بیشتر می شود و یه جایی یهو ممکنه جوری برخورد بکند که نه شایسته ی شماست و نه در شان ایشان. پس شما نباید هر حرفی را وقتی همسرتان را می بینید بزنید، بلکه باید ارزیابی کنید که آیا الان برای گفتن این حرف زمان مناسبی است یا خیر؟

یک پیشنهاد، معمولا بعد از غذا این مسائل را عنوان کنید چون حداقل از نظر جسمی در شرایط بهتری ست.

 

۲_ گفتن هر حرفی مکان خود را می طلبد.

از دستش خیلی عصبانی هستید میدونم! گلدونا را آب نداده، ظرفا را هم نشسته و تازه تمام آشپزخونه را بخاطر درست کردن یه میان وعده ی خیلی ساده ریخته بهم. تازه کتشم دوباره گذاشته روی مبل و شما آماده هستید برای یک دعوای مفصل! از قضا زنگ خونتون به صدا در میاد و خواهر شوهرتون سر زده میاد و به شما و داداش سری می زنند. شما اینجا چیکار می کنید؟ نگید که قهر کردین و اصلا نه جواب همسرتونو میدین و نه خواهرشوهرا! گاهی مجبورید حرفتون رو تا اطلاع ثانوی در دلتون نگه دارید. شما و همسرتون بعد از مدتی این اختلاف ها را یادتون میره اما خانواده ی شما و همسرتان نه! این خاصیت خانواده هاست چون نوع رابطه ی شما دو نفر با هم  با نوع رابطه ی آن ها با شما متفاوته. پس نباید حتی اگر حق با شماست رفتاری داشته باشید که بعدا به ضررتان تمام شود. نکته ی آخر اینکه وقتی خواهر شوهرتان رفت، در خصوص رفتارهای دیده شده اقدامات لازم را حتما انجام دهید!

 

۳_ مهربانی جزو ذات جدا نشدنی یک خانم است.

یکی از مواردی که برای اقایون بسیار جذاب است و توجه آن ها را به خود جلب می کند مهربانی و احساساتی بودن همسرشان است.

قدرت طلبی مربوط به ذات اقایون است و از اینکه در مقابل شما قدرت خود را نشان دهند لذت می برند. چون ایجاد یک احساس امنیت برای شما می کند و این یعنی من، تو را دوست دارم! اما نکته ای که هست اینه که قدرت واقعی در دستان شماست. اقایون اکثرا قدرت مقابله در برابر مهربانی همسرشان را ندارند. و این مبحث چون فطری است شما در آن قدرتمندین و باید نهایت استفاده را ببرید. به فرض مثال خواسته ای دارید که شاید چندان دلچسب همسر شما نباشد اما با گفتن این مسئله در زمان و مکان مناسب و از همه مهم تر لحنی مهربانانه و محترم می تواند شما را به خواسته تان برساند.

 

۴_ احترام!

دعوا نمک زندگی نیست! به هیچ وجه با همچین مثلی موافق نیستم. وقتی تنش باشد قدرت منطق و تصمیم گیریه آدم ها مختل خواهد شد و ممکن است حرفی زده شود که دیگر قابل جبران نباشد! خصوصا چیزی که خیلی برای اقایون مهمه احترامه و البته این موضوع زن و مرد ندارد و باید به همان اندازه هم به زن احترام گذاشت، اما آقایون بخاطر ویژگی های ذاتی ای که دارند این موضوع برایشان خیلی مهم است و حتی لحن گفتن شما می تواند اثر گذار باشد. اینکه چیزی رو تحمیل و زوری نخواهید بلکه با خوبی و به صورت پیشنهادی عنوان کنید و حتی در نهایت شما عقب بکشید و بگید تصمیم نهایی با خودت ولی این نظر منه، با همین یک جمله و عقب نشینی،  باعث قبولی پیشنهاد شما می شود. آن هم با رضایت کامل قلبی! دیگه بهتر این؟

 

۵_  تو ذوقش نزنید!

میدونم گاهی رفتاراش بچگانست، گاهی مثل یک پسر بچه شیطون و خود خواه میخواهد بگوید ببین من کیم! من چقدر بلدم! سرکار همه از من حساب می برند! و و و … اجازه دهید بگوید و تعریف کند. این کار به او حس خوبی میدهد و انگار که در حال به نمایش گذاشتن قدرتش است. پس شما هم تاییدش کنید و این حس و حال خوب رو ازش نگیرید. همین که خیالش راحت باشد نفر اول شماست. کمتر به جزییات توجه می کند و آرامش بیشتری هر دو در آینده خواهید داشت.

هیچ وقت و هیچ وقت و هیچ وقت نخواهید با برانگیختگی حسادتش نسبت به بقیه مردان حس دوست داشتنش را تحریک کنید!!!

این راه اصلا خوبی نیست و بسیار خطرناکه و حتی باعث از دست رفتن اعتمادش به شما می شود.

 

۶_ حفظ اعتماد به نفس

هرکاری که باعث می شود اعتماد به نفستان بیشتر شود را انجام دهید. به ظاهر خود برسید و با خودتان مهربان و محترم باشید. در واقع غیر مستقیم روی این موضوع در حال تاکید هستید و حتی خواهان دقیقا چنین برخوردی هم خواهید بود! مثبت اندیش باشید و همیشه حرف های مثبت بزنید. پویا و به روز باشید و برای کارتون و برای برنامه ی کلاس های متفرقه که دارید اهمیت و ارزش قائل باشید و حتی گاهی زمان هایی را با دوستانتان بگذرانید تا ایجاد همین فاصله باعث شود دلتان برای هم تنگ شود. نه زیاد دور باشید و نه خیلی نزدیک.

دسته بندی مطالب: روانشناسی , سبک زندگی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه