۶ علت خیانت زنان به همسرشان

27th ژوئن 2019
6 علت خیانت زنان به همسرشان

۶ علت خیانت زنان به همسرشان

خیانت پدیده ای غیر اخلاقی است که شخص مورد نظر اعم از زن یا مرد، به طور آگاهانه و بر خلاف تعهدات مشترک که با همسرش بسته است و به نفع شخص خود، کاری را انجام می‌دهد و به طرف مقابل خود ضربه بزرگی وارد می‌کند. در روزگاران قدیم خیانت مردان متاهل به همسران خود درصد بالایی را شامل می شد اما در حال حاضر آمار خیانت زنان متاهل، دست کمی از آمار خیانت اقایون ندارد. چه بسا گاهی این آمار بیشترم هست! عوامل مختلفی مثل روانی، اجتماعی، رفتاری و یا فقدان روابط عاطفی، منجر به خیانت های زنان می شود و نتیجه هایی مثل بی اعتمادی، سردی و انتقام را به همراه دارد و باعث از بین رفتن یک زندگی مشترک خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم به عوامل ایجاد زمینه ی خیانت در زنان بیشتر بپردازیم تا از بهم خوردن یک زندگی مشترک جلوگیری کنیم.

بیشتر بخوانید: ۱۰ ویژگی همسر مناسب

چرا زنان به جای پایان دادن به یک رابطه، خیانت می کنند؟

آقایون در پنهان کردن موضوعات از خانم ها ضعیف تر هستند و ذاتا خانم ها اینکار رو بهتر بلد هستند. وقتی زنی احساس می کند چیزی در رابطه‌اش کم است و می داند که نمی تواند دراین رابطه آن را به دست بیاورد، ممکن است تصمیم بگیرد جای دیگری به دنبالش بگردد. پس چرا همان‌ گونه در این رابطه‌ می ماند؟ زیرا زن ها نیاز شدیدی به امنیت و خاطر جمعی دارند. آنها به یک رابطه‌ ي امن نیاز دارند و آن را می ‌طلبند. از طرفی تمام کردن یک رابطه کار سختی است و ترجیحا با حفظ رابطه ی قبلی، رابطه ی جدیدی را شروع می کنند.

 

۱_ کمبود عاطفه چه نقشی در خیانت زن به شوهر دارد.

وقتی زنان کم بودن هیجان و احساسات را در رابطه ی خود لمس کنند، شروع می کنند به جستجوی خاطر جمعی و قوت قلبی که یک مرد می تواند به او بدهد. اگر مردی در این زمینه فعال باشد می تواند دل خانم را به دست آورد. همسر شما باید کنارتان احساس امنیت کند و این حس خوب را از مرد های دیگری غیر از همسر خود نباید دریافت کند.

 

۲_ بسیار مادی گراست.

بعضی از خانم ها بخاطر پول با همسر خود ازدواج کرده اند و از آنجا که نیاز عاطفی و دوست داشتن در هر زنی وجود دارد، هنگامی که این نیازش برطرف نشود و یا نتواند با کسی که ازدواج کرده است ارتباط برقرار کند بهترین راه، حفظ رابطه و استفاده از امکانات رفاهی همسر فعلی و ارضای حس نیاز به دوست داشتن از طریق شخص دیگری است.

بیشتر بخوانید: در کنار همسرتان خوشبخت باشید

۳_ خود را لایق رابطه ی جدیدی می داند.

در همه ی زندگی های زناشویی مشکلات زیادی هست و همیشه شرایط گل و بلبل نیست. اما اگر این مشکلات برطرف نشود تبدیل به بحران زناشویی می شود. در نتیجه خانم احساس نارضایتی کرده و به دنبال رابطه ای جدید بیرون از زندگی مشترک خود می گردد، اما این تصور اشتباهی است که ممکن است خانمی زندگی مشترک خود را داشته باشد زیرا که هر زندگی فراز و نشیب خود را دارد و این اصلا دلیل منطقی برای خیانت نیست! اما باید پیگیر بود که این مشکلات از طریق خانم و اقا حل شود.

۴_ “کنارش احساس خیلی خوبی دارم”

اصولا این نوع مردها که خانم ها کنارشان احساس خیلی خوبی دارند زبان بسیار چرب و نرمی داشته و معمولا خوش تیپ و موقعیت شناس هستند.  جاذبه‌اي جادویی دارند و خوب حرف می زنند. اصولا اگر ظاهربینی و حس خوش گذرانی در وجود خانم بالا باشد خیلی سریع تر به این گونه آقایون دل می بندند و همسر خود را فراموش می کند.

۵_ احساس می کند نیازهای جنسی‌اش تامین نمی شود.

آقایونی که مشکل جنسی دارند و اصولا رابطه ی زناشویی خوبی با همسر خود ندارند و باعث نارضایتی آن می شوند، زمینه را برای خیانت همسر خود بیشتر فراهم می کنند. از طرفی این موضوعات در جامعه ی پیشرفته الان بسیار قابل حل است و راه کارهای درمانی و پزشکی زیادی است که تنها با مراجعه به پزشک و مشاوره قابل حل است و دلیل قانع کننده ای برای خیانت نیست.

۶_ پشتوانه عاطفی

احساسات و عواطف جایگاه بسیار مهم و ویژه ای برای خانم ها دارد. گاهی همسر شما نیاز به یک شانه برای تکیه کردن دارد و اگر آن فرد را پیدا کند به راحتی این تماس ساده ی فیزیکی، تبدیل به یک رابطه ی جنسی می شود. خانم از سر حس خوبش مشکلی با ایجاد این ارتباط ندارد و اقا بخاطر لذتی که می برد این کار را انجام می دهد.

مطالب مرتبط: خیانت زن به شوهر

دسته بندی مطالب: سبک زندگی

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه