۸ راز جذابیت در اولین برخورد

1st آگوست 2019
5 راز جذابیت در اولین برخورد

۸ راز جذابیت در اولین برخورد

برای خیلی از ما پیش می آید که نیاز داشته باشیم در اولین برخورد اطرافیان را جذب کرده و تاثیر مثبتی روی آن ها بگذاریم. اولین دیدار شاید مهم ترین دیدار نباشد ولی چه در ملاقات های کاری و چه در ملاقات های عاطفی بیشترین تاثیر را در ذهنیت افراد از ما می گذارد.

با اینکه ظاهر افراد و همچنین یک ملاقات کوتاه معیار مناسبی برای قضاوت نیست، ولی افرادی که برای اولین بار ما را می بینند و با شخصیت و نیت ما آشنا نیستند به ناچار برای قضاوت ما به همین دیدار کوتاه بسنده می کنند.

بیشتر بخوانید: راز جذابیت در خانم ها

بیشتر بخوانید: ۳۰ ویژگی جذابترین مردان در سال ۲۰۱۹

۱_ اعتماد به نفس داشته باشید.

نه بخواهید که مظلوم باشید و نه ادای آدم های مظلوم را درآورید! سر بالای شما و میزان اعتماد به نفس تان حس خوبی را در وجود مخاطب ایجاد می کند. اعتماد به نفس احترام می آورد. آدم ها به کسی که به خودش مطمئن است اعتماد می کنند و رویش حساب می کنند. بنابر این حتی اگر اعتماد به نفس ندارید، تظاهر به داشتنش کنید. این طبیعی است که شما کمی استرس داشته باشید اما اجازه ندهید مخاطب پی به آن ببرد. در این مواقع حتی اگر شده ادای ادم های با اعتماد به نفس را دراورید تا خودتان هم باور کنید. چیز مهمی نیست و یک دیدار سادست.

۲_ لبخند بزنید.

یکی از نکاتی که همیشه به ما یاد آوری می شود لبخند زدن است؛ لبخند شما باعث می شود که هم خودتان و هم طرف مقابل تان احساس راحتی بکنید و با آرامش بیشتری با هم ارتباط بگیرید، البته باید این نکته را در نظر بگیرید که لبخند تمام مدت و خیلی پهن نتیجه عکس خواهد داشت و از شما چهره ای عجیب و غیر قابل اعتماد می سازد.

البته لبخند زدن این پیام را به طرف تان می دهد که شما از حرفی که می زنید مطمئن هستید و با آرامش و اعتماد راجع به آن صحبت می کنید، و اعتماد کردن به کسی که خودش از کارش اطمینان دارد راحت تر است.

۳_ زود صمیمی نشوید.

اصطلاح زود پسرخاله نشوید را شنیده اید؟ دقیقا منظور همین است!

خوش اخلاق باشید اما یک حریمی را برای خود و دیگران حفظ کنید.

چندان خوش آیند نخواهد بود وقتی بیش از حد صمیمی شوید و این گونه برای شما ارزش کمتری قائل هستند. اغلب مخلوقات خداوند از این گونه صمیمیت های ناگهانی خوششان نمی آید پس محترمانه حرف بزنید و برای باز کردن سر حرف، از حرف ها و سوالات کلی تر استفاده کنید. این که فرزند چندم خانوادست و یا ماهیانه چقدر پول توجیبی می گیرد، به شما ارتباطی ندارد. رفتن سراغ سوال های شخصی که احتمالا در حریم شخصی طرف قرار می گیرند جز اینکه باعث شود طرف نگاه عاقل اندر سفیه بهتان بکند و سری به تاسف برایتان تکان دهد نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: زنانی با این شخصیت قابل تحمل برای مردان نیستند

بیشتر بخوانید: شامپوی مناسب سر شما!!

 ۴_ خوش پوش باشید و به ظاهر خود اهمیت بدهید.

لباسی که در قرار اول میپوشید تا حدودی نشان دهنده ی شخصیت شماست پس باید به آن توجه کنید.

برای مثال اگر یک ملاقات کاری دارید بهتر است لباس های رسمی بپوشید تا لباس های اسپرت و معمولی. لباس رسمی در موارد کاری نشان از این است که در کارتان جدی هستید؛ از رنگ های خنثی و متناسب استفاده کنید. هماهنگی رنگ ها توجه طرف مقابل را از لباس ها گرفته و به خودتان جلب می کند. از طرفی در ملاقات اول افراد ذهنیت مثبتی نسبت به رنگ های گرم و خیلی تاثیر گذار ندارند مگر در ملاقات های غیر رسمی که لباس های تان بیانگر میزان جدیت شما در کارتان نمی باشد.

تمیز و مرتب بودن لباس ها مهم ترین ویژگی است که باید داشته باشند؛ کفش های خاکی، آستین و یقه ی نامرتب و لباس لکه دار هیچ کدام از ویژگی های یک آدم مرتب نمی باشند.

اگر آقا هستید به مدل مو و حتی اصلاح صورت خود دقت کنید و اگر خانم هستید آرایش لایتی داشته باشید. چه اقا و چه خانم به تمیزی دندان ها و سفیدی آن دقت کنند.

۵_ مودب باشید.

در هر موقعیت و مکانی که باشید مودب بودن برای شما یک امتیاز محسوب می شود. حتی اگر افرادی باشند که با شما محترم نبودند، شما متانت خود را حفظ کنید. چه در نوع نشستن و یا نوع صحبت کردن خود به این موضوعات توجه کنید تا اثرگذاری لازم را داشته باشید.

۶-از بدن تان استفاده کنید

استفاده از زبان بدن برای نفی یا تایید حرف ها و بهتر رساندن منظور بکار می آید. بدن شما فقط با استفاده از حرکت دست ها سخن نمی گوید بلکه طرز نشستن تان پشت میز و حرکت پاها و تکان دادن سرتان هم به شما در بیان منظورتان کمک می کند.

علاوه بر این کسی که در صحبت هایش از بدن خود استفاده کند آرام تر، مطمئن تر و مصمم تر به نظر می رسد و این آرامش در جلب نظر طرف مقابل تاثیر مثبت دارد.

اگر از آن دسته مردمی هستید که در مواجهه با غریبه ها ساکت و کم حرف شده، دست و دل تان به لرزه می افتد و با شانه های افتاده و دست های بهم گره شده به طرف مقابل نگاه می کنید، بدانید دلیل اصلی مشکلات شما ضعف در برقراری ارتباط اولیه است زیرا هیچکس حاضر نمی شود به آدمی تا این حد خجالتی مسئولیتی واگذار کند.

مراقب باشید که برای فرار از مواجه شدن با حرف های یک شخصیت جدید که پیش روی تان نشسته، هرگز ناخن های خود را نجوید، لب های تان را گاز نگیرید، با آستین یا موهای خود بازی نکید زیرا این کار ها علاوه بر اینکه نشانه هایی از عدم اعتماد بنفس هستند بیانگر حواس پرتی و بی احترامی به طرف مقابل هم هستند.

۷-گفت و گو کنید

منظور از گفت و گو این است که حرف هایی به جز مسائل از پیش تعیین شده بزنید؛ شما قرار است یک جلسه ی کاری داشته باشید چه مشکلی دارد که چند کلمه ای خارج از آن هم صحبت کنید؟

داشتن یک گفت و گوی کوتاه در ابتدای ملاقات و قبل از رسیدن به اصل موضوع باعث ایجاد احساس صمیمیت و کسب شناخت کمی از طرف مقابل تان می شود که می تواند در این ملاقات کمک کننده باشد؛ حواس تان باشد  که در این گفت و گو و در تمام ملاقات تان از ارتباط چشمی غافل نشوید، ارتباط چشمی هم نوعی زبان بدن است که تاثیر حرف های شما را چند برابر می کند.

۸-خوب صحبت کنید

منظور از خوب صحبت کردن این است که اصول لازم برای داشتن یک مذاکره ی خوب را رعابت کنید؛ علاوه بر زبان بدن و ارتباط چشمی که از قوانین یک ملاقات و یا مذاکره هستند، لازم است یک سری نکات دیگر را هم رعایت کنید.

برای صحبت کردن عجله نکنید؛ این یک مذاکره است و قرار نیست فقط شما صحبت کنید پس به طرف مقابل تان هم فرصت صحبت بدهید و به حرف هایش گوش دهید و بلافاصله بعد از او شروع به صحبت نکنید. قرار نیست که گفت و گویی به اصطلاح پینگ پونگی داشته باشید و صرفا جوابی برای حرف های طرف تان داشته باشید، مکث کرده و راجب حرف هایش فکر کنید و سپس پاسخ بدهید.

می توانید با پرسیدن سوال حرف خود را شروع کنید و با استفاده از اطلاعات طرف مقابل تان مقصود خود را به او بفهمانید که روشی بسیار جذاب است و باعث می شود صحبت شما در ذهن او نقش ببندد.

شوخی زیاد در اولین ملاقات مناسب نیست، ولی در حد مناسب آن می تواند کمک کننده باشد؛

نه اینکه همیشه لبخند به لب داشته باشید بلکه در جایی که می طلبد حرف تان را با شوخی بیان کنید، برای مثال اگر مخالفت خود را با شوخی بیان کنید از بار منفی آن کمتر شده و بهتر می توان با آن کنار آمد.

به حرف های طرف مقابل تان توجه کنید؛ تمرکز کرده و هدف او را دریابید و با او همراه شوید .

اینکه شما پا به پای او در موضوع پیش بروید و مطلع شوید و نظرتان را بگویید بهتر از آن است که بعد از آغاز بحث جدید سوالی راجع به حرف های قبلی بپرسید، سوال پرسیدن تاثیر مثبتی دارند و این حس را در شخص القا می کند که شما درگیر حرف های او شده و توجه کرده اید ولی پرسیدن سوال بی جا و نا مرتبط هم تاثیر منفی بر این امر دارد.

 

بیشتر بخوانید: ۹ نکته اساسی در استفاده از رژ لب

بیشتر بخوانید: ۸ نکته مهم در آرایش صورت که حتما باید بدانید

بیشتر بخوانید: اضافه کردن مو با نام اکستنشن

دسته بندی مطالب: سبک زندگی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه