۸ راه حفظ زیبایی پوست صورت

۲۴ام آبان ۱۳۹۷
8 راه حفظ زیبایی پوست صورت

۸ راه حفظ زیبایی پوست صورت

پوست صورت، یکی از حساس ترین محافظان بدن در برابر آلودگی های بیرونی می باشد. ولی از محافظت مهمتر، زیبایی انسان نیز بسیار به این قسمت بدن مربوط می شود. خیلی از انسان ها، سالیانه هزینه های گزافی برای این قسمت از بدن خود انجام می دهند تا در نظر دیگران زیبا به نظر برسند. یادتان باشد که آرایش بیش از حد نیز آسیب رسان است.

عوامل متفاوت در حفظ زیبایی و نشاط این قسمت موثر است که فقط چند نکته از آنها را بیان می کنیم:

استرس، نور خورشید، دخانیات و… عواملی هستند که زیبایی و طراوت پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. پوست نه تنها نمایانگر هیجانات و شرایط روحی است بلکه گویای رفتارهای روزمره ما نیز محسوب می شود. حفظ شادابی و سلامتی پوست کار دشواری نیست فقط کافی است تا برخی رفتارهای صحیح را در برنامه روزانه بگنجانیم.

۱- قبل از خواب حتما پوست خود را تمیز کرده و بدون آرایش باشید

به اینکه همیشه توجه کنید که پوست شما نیاز به تنفس دارد. در طول شب به علت کمبود اکسیژن، این تنفس بیشتر هم می شود. پس باید به پوست خود این اجازه را بدهید. برای این کار می توانید هم از پدهای پاک کننده آرایش استفاده کنید و هم از روغن زیتون که کاملا آرایش شما را پاک می کند.

۲- کرم ضد آفتاب

حتما حتما در هر شرایطی از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. نور آفتاب باعث ایجاد چین و چروک بر پوست شده و آسیب رسان است. حتی در هوای بارانی، سرد و برفی هم از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. اما توجه کنید که از مارک هایی که مناسب هستند حتما خریداری داشته باشید.

۳- پوست خود را ماساژ دهید

پوست صورت نیز مانند سایر نقاط بدن، با خون رسانی تغذیه می کند. شما باید روزی ۱۵ دقیقه پوست خود را ماساژ دهید تا سطح خون رسانی به پوست خود را افزایش دهید و پوستی شادابتر داشته باشید.

۴- ورزش کنید

ورزش کردن، باعث ایجاد تعریق بر روی پوست می شود. این تعریق چربی های اضافه موجود در زیر پوست را از بین برده و تغذیه مناسبتری به پوست می دهد. حتما روزی نیم ساعت بدوید. بعد از اتمام ورزش، با پارچه ای تمیز آغشته به روغن زیتون، پوست خود را شستشو دهید.

۵- خوب بخوابید

بدن به روزی هشت ساعت خواب نیازمند است. شما باید شبها در وقت مناسب به رختخواب رفته و ۸ ساعت خواب مناسب داشته باشید. با اینکار تمامی سموم موجود در زیر پوست شما دفع شده و شادابتر می شود.

۶- مواد قندی کمتر مصرف کنید

شیرینی و قند باعث افزایش کلاژن در زیر پوست می گردد که این امر، چین و چروک را افزایش می دهد. پس کمی پرهیز کنید.

۷- شستشوی زیاد پوست

برخی از شوینده ها و ژل ها ، لایه چربی طبیعی پوست را از بین می برند. در واقع شستشوی زیاد پوست باعث آسیب پذیرتر شدن آن می شود. اگر مشاهده کردید که شوینده ای باعث خشک و کشیده شدن پوست تان می شود، نشان می دهد مناسب نیست.

بهتر است با توصیه پزشک صابونی حاوی روغن های گیاهی مانند روغن زیتون و روغن بادام انتخاب کنید. می توانید صابون را در آب حل کرده و محلول را به صورت ضربه ای و آرام به پوست بزنید. بعد از شستشو نیز بلافاصله کرم مرطوب کننده بزنید تا از تبخیر رطوبت آن جلوگیری شود.

۸- مواد غذایی موثر در حفظ سلامت پوست

داشتن صورت و اندامی زیبا مستلزم تغذیه سالم است. برخی از بهترین راه حل های زیبایی، استفاده ازمواد غذایی ساده ای است که در آشپزخانه یا مغازه های عطاری یافت می شود. مهم ترین نکته درباره غذاهای طبیعی این است که این غذاها فاقد مواد نگهدارنده، شیمیایی یا اسانس هایی است که در بسیاری از محصولات تجاری وجود دارد. می توان از این مواد غذایی طبیعی برای معالجه به صورت طبیعی استفاده کرد و البته این مواد غذایی راهی سریع برای رسیدن به زیبایی در خانه هم هستند.

یک قاشق سوپ خوری عسل را با یک قاشق چای خوری آب رقیق کنید. ۱۰ دقیقه آن را در مایکروفر حرارت دهید. بعد از سرد شدن، آن را روی لب هایتان بمالید و تا ۱۰ دقیقه بگذارید بماند.

دسته بندی مطالب: آرایش و زیبایی

مطالب مرتبط :

  1. فاطمه گفت:

    اقا دسته بندی تکنولوژی هم بزارید ، خوبه ها

فرستادن دیدگاه