۸ نکته اساسی در ژست گرفتن برای عکاسی که باید دانست

23rd جولای 2017

۸ نکته در ژست گرفتن برای عکاسی که باید دانست – عکاسان هر روز با چالش‌های متفاوتی مواجه می‌شوند، اما بدون تردید یکی ازسخت ترین بخش های عکاسی آماده کردن پوزیشن برای سوژه‌ است. وقتی که یک مدل برای اولین بار مقابل دوربین قرار می گیرد، هر اندازه که باتجربه باشد نیاز به راهنمایی دارد. ایستادن یک مدل توجیه نشده در مقابل دوربین یک عکاس که کاملا سکوت کرده، یکی از ناخوشایندترین لحظات ممکن را چه برای مدل و چه عکاس بوجود خواهد آورد. نباید از یاد ببریم که عکاس به همکاری و مشارکت ما متکی است، بنابراین بخشی از کار به خود ما برمی گردد که با دانستن و رعایت چند نکته اساسی در ژست گرفتن موقع عکاسی قسمت اصلی راه را طی کرده  و عکسی فوق‌العاده از خاطرات خود ثبت کنیم.

 همه چیز در مورد ظرافت

 هنر یک عکاس زمانی به چشم می خورد که از کنار کوچکترین حرکات شما به سادگی گذر نکند که قسمت مهم این بخش به شما بر می گردد. وقتی عکاس به شما یک ژست داده برای تغییر حالت به طور کامل از شتابزدگی اجتناب کنید و در حین تغییر حالت علاوه بر آهسته حرکت کردن از شیطنت های خود استفاده کنید. برای ایجاد ژست های مختلف و تمام وقت این مهم را مد نظر داشته باشید که از حرکت های بزرگ دوری کنید چرا که به هیچ عنوان تاثیر مثبتی در عکس نخواهد داشت، درست برعکس تاثیر منفی القا خواهد نمود. به هنگام تغییر بدن از برداشتن گام های بلند خوداری کنید و تغییرات ملایمی را در بدن خود بوجود آورید.
 راهنمایی کردن و ژست دادن و بوجود آوردن حس در موقع عکاسی

 عکاسان در آتلیه های عکاسی و یا فضای باز قبل از شروع عکاسی، برنامه ریزی و تحقیقات لازم جهت گرفتن بهترین عکس را انجام می دهند. از این مرحله، همکاری شما با عکاس شروع می شود و به شکل چشم گیری علاوه بر قشنگ شدن عکسهایتان تاثیر زیادی در وقت می گذارد. می شود علاوه بر گرفتن عکس های متنوع تر، زمان بیشتری برای گرفتن ویدئوهای بهتر داشته باشید و در انتهای کار رضایت کامل از خودتان و عکس ها داشته باشید. از همین الان شروع کنید به تمرین تا هرچه بیشتر آماده گرفتن عکس شوید.

عکس هایی زیبا

عکس‌هایی که از بریده تصاویر یک مجله گرفته تا مدل های روز دنیا در گوگل  یا سایت پینترست (pinterest) پیدا کنید و مشابهش رو تقلید کنید. حتی می تونید با بخاطر سپردن اون ژست هایی که خودتون فک می کنید بهتر انجامش می دید و خودتون بیشتر دوست دارید از عکاس بخواهید ازشما در اون حالت عکس بگیره و یک قدم جلوتر باشید.

حرکت دادن شانه ها

 عکاسان بیشتر مواقع شانه‌ها را نادیده گرفته، حال آن که شانه‌ها نقش بسیار مهمی را در عکس گرفتن ایفا می‌کنند. رو به بالا و جلو حرکت دادن شانه، تفاوت چشم گیری را بوجود می آورد  و زیبایی عکس را چندین برابر می‌کند. بالا بردن یکی از شانه ها نسبت به شانه دیگر، که قدرت تاثیر گذاری عکس را در بیننده بوجود می آورد معمولا نادیده گرفته می شود که بد نبود جزء این نکات به شما گفته می شد.

امتداد بینی خود را نگاه کنید

یکی از پشنهادات ما به شما این هست که سعی کنید موقع ژست گرفتن و عکاسی به لنز دوربین نگاه نکنید. مطمئنا این سوال برای شما پیش می آید که اکثر کسانی که تا بحال دیدید به شما گفتند به لنز دوربین نگاه کنید. باید بهتون بگیم که دقیقا برعکس ، نگاهی خیره به لنز دوربین علاوه بر تاثیر منفی که بعدا در دید شما و بیننده بوجود می آورد، از جنبه زیبایی شناختی عکس شما نیز کم می کند. در این مرحله پیشنهاد میکنیم با نگاه کردن به امتداد بینی خودتان باعث کمتر دیده شدن سفیدی چشمتان شوید و عکسی چشم گیر از خود بجا بگذارید. اگر شما به این توصیه ساده گوش کنید، نور و رنگ های متفاوت و عکسی جذاب از خود خلق خواهید کرد.

 رقص دست

دست‌ها یکی از مهمترین بخش های پوزیشن گرفتن موقع عکاسی می باشد و در صورت بدفرم بودن آن، حالتی زشت در عکس بجا گذاشته و نگاه بیننده و حتی خود شما را جلب نخواهد کرد. مدل باید دست های خود را در راحت ترین شکل ممکن قرارداده گویی که خود را برای رقص آماده می کند و انگشتان را با ظرافت از هم باز نگه دارد و به آهسته ترین شکل ممکن آنها را خم کند. قرار دادن دست روی پهلو، زیر چانه یا قرار دادن انگشتان بین موها از جمله پوزیشن های متداول موقع عکاسی می باشد.

 باز نگه داشتن دهان

 باز نگه داشتن دهان حس تصویر را متفاوت می‌کند. در صورت بسته نگه داشتن دهان، فکها به هم فشرده شده و وزن زیادی را به کناره‌های صورت تحمیل می‌ کند. به علاوه بسته نگه داشتن دهان انرژی منفی به تصویر می‌دهد و عکسی بی‌روح و کسل بوجود می آورد. خط فک درحالت نیمه باز بودن دهان، کشیده می‌شود و بیننده را به دیدن عکس تشویق می‌کند.

جابجا کردن پای بدون حرکت

کفش‌ها بخشی ازعکاسی فشن محسوب می شوند که معمولا نادیده گرفته شده به این دلیل که حالت دادن به پاها چندان آسان نیست. بنابراین گرفتن یک عکس تمام قد جهت نشان دادن پاها، کفشها و … مستلزم دانستن و انجام دادن مواردی است که بعضی از آنها عبارت اند از: حرکت رو به جلو یا عقب، پریدن، راه رفتن، خیز برداشتن رو به جلو، جابجا کردن پای بی حرکت و ثابت که کمک قابل توجه ای به خوب شدن عکس تمام قد شما خواهد کرد.

 بهتر است که چانه خود را رو به بیرون و پایین نگه دارید

 زمانیکه چانه را رو به جلو و پایین نگه دارید و صورت را مستقیم رو به دوربین بگیرید، خط فک از جایی که دوربین قرار دارد، کشیده تر دیده می شود و خطوط بوضوح جلوه می کند. چنانچه قرار به گرفتن عکس نیم رخ بود، در این حالت عکس اصلا جذاب نبوده و مطمئنا جز عکسهای دلخواه شما نخواهد بود. عکاسان حتماً پیش از شروع  پیشنهاد رو به پایین و بیرون گرفتن چانه، وضعیت بالاتنه و طرز ایستادن شما را در نظر می‌گیرند.

دسته بندی مطالب: تشریفات عروسی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه