زیبا شوید – ۷ مدل انواع زیورآلات دخترانه جذاب که باعث زیباتر شدن شما می شود.

19th فوریه 2019
زیبا شوید - 7 زیورآلات دخترانه جذاب که باعث زیباتر شدن شما می شود.

زیبا شوید – ۷ مدل انواع زیورآلات دخترانه جذاب که باعث زیباتر شدن شما می شود.

استفاده از زیورآلات در مدل های مختلفی، چون زیورآلات دخترانه، زیورآلات دخترانه فانتزی، زیورآلات طلا، زیورآلات نقره، زیورآلات چوبی، زیورآلات استیل و …همیشه جذابیت خودشو داشته و دارد و خواهد داشت. امروز می بینیم آقایون هم از زیورآلات مردانه استفاده می کنند و در جهت تکمیل شیک بودن خود از این پوشش تزیینی استقبال کرده اند. با داغ شدن بازار زیورآلات، در خواست ها برای آموزش ساخت زیورآلات سنگی و یا ابزار ساخت این نوع تزیینات هم بالا رفته است. اما ما در این مقاله به سبک استفاده از مدل ها و جنس های مختلف زیورآلات اشاره خواهیم کرد.

 

۱- زیورآلات دخترانه

دخترها و دنیای رنگارنگ پوشش های تزیینی و دوست داشتنی که هیچ وقت محبوبیت خودشو از دست نداده است و نخواهد داد و ما هم توصیه به استفاداز آن می کنیم.اما چند نکته ی مهم را هنگام استفاده از آن رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید! گاه استفاده از این سبک زیورآلات موجب حساسیت های پوستی مثل خارش، التهاب، قرمزی، تاول و… می شود.

“دستبند فلزی”

تماس طولانی پوست با مواد بکار رفته در مدل های مختلف مدل های مختلف از زیورآلات دخترانه مثل فرمالدییدها، کبالت و …می تواند باعث آلرژیک و حساسیت شود و طیف وسیعی از ضایعات پوستی را شامل شود.

“نیکل”

حساسیت به نیکل، که در واقع فلزی نقره ای رنگ است که در ساخت اجزای دستبندها و دکمه ها بکار می رود، می تواند دردسرساز باشد! افزایش میزان تعریق در زیر مناطق محصور شده با دستبند باعث ضایعات اگزمایی خارش دار خواهد شد.

“بدلیجات”

فرمالدیید گازی است، که در ساخت رنگ ها و در بدلیجات، مورد استفاده قرار می گیرد. بررسی شده، زیورآلاتی که در ساخت اجزای آن از فرمالدیید استفاده شده، حساسیت های شدیدی را برای فرد مصرف کننده به وجود آورده است.

“سبک استفاده از زیورآلات دخترانه”

در نظر داشته باشید از دستبند های خیلی تنگ استفاده نکنید و حتما از تمیزی دستبند و پوست خود در زیر دستبند مطمئن شوید. زیرا که عدم رعایت این نکات ساده، عوارض های خاص خود را در پی خواهد داشت. توجه داشته باشید که لازم نیست زیاد دوره خودتون و شلوغ کنید و هرچیزی که به چشمتان زیبا بنظر رسید خریداری کنید و از آن استفاده کنید! با کمی هوشمندی گاه با گرذنبندی هم رنگ لباستان و یا گوشواره ای به همراه نگینی کوچک می توان جلوه ای دیگر به پوشش خود بدهید. دقت کنید که زیورآلات زیاد و سنگین نباشند. هرچه ساده تر و ظریف تر باشد تناسب بیشتری با سن و شخصیت شما خواهد داشت.

۲- زیورآلات طلا

از قدیم الایام زیورآلات اونم از جنس طلا همیشه محبوبیت خاصی را بین ایرانی ها داشته و دارد. طلا فلزی بسیار نرم و قابل انعطاف است، که کار بر روی آن بسیار آسان است. در نتیجه از طرح های متنوعی برخوردار است. اما برای دوام بیشتر به طور معمول با فلزاتی نظیر مس و روی آلیاژ و ترکیب می شود. هرچه عیار طلا بالاتر، میزان خالص بودن آن بیشتر است. به طور مثال طلای ۱۸ عیار از ۷۵ درصد طلای خالص و ۲۵ درصد از باقی فلزات تشکیل شده است.

“طلای زرد”

رنگ اصلی طلا زرد است. در به رنگ طلا، طلایی هم گفته می شود. ولی در زیورآلاتی از جنس طلا با همان رنگ طلایی، حتما ترکیبی از فلزات دیگر وجود دارد، ولی رنگ اصلی طلا را تغییر نمی دهد.

“طلای سفید”

برای تغییر رنگ طلا به رنگ سفید آن را با فلزاتی همچون نقره و پالادیوم و یا نیکل، مس و روی ترکیب می کنند. همچنین روکشی از پلاتین و یا رادیوم به منظور افزایش درخشندگی خواهد داشت.

“طلای رز گلد”

این رنگ جایگاه ویژه ای در دنیای مد پیدا کرده است. و برای تغییر رنگ دادن طلایی به رنگ رز گلد، آن را با مقدار بیشتر از مس ترکیب می کنند.

“سبک استفاده از زیورآلات طلا”

سرویس طلا و شب عروسی! شما به هنگام خرید سرویس طلا بیشتر به سنگینی آن توجه می کنید یا زیبایی آن؟ پیشنهاد ما به شما ساده پسندی و در عین حال شیک بودن سرویسی است که می خواهید آن را به عنوان هدیه از آقای داماد بگیرید. به طور کلی زیبایی زیورآلات اونم از جنس گرون قیمتی چون طلا ربطی به میزان سنگینی آن ندارد! نمونه هایی از سرویس هارا اینجا براتون گذاشتیم تا از آن الگو بگیرید و با انتخابی درست هم خودتون راضی از انتخابتون باشید و هم کمتر به جیب آقا داماد فشار بیاد!

زیورآلات طلا زیورآلات طلا زیورآلات طلا

۳- زیورآلات نقره

از نقره در زمان های قدیم به عنوان عنصری اصلی، در ساخت زیورآلات استفاده می کردند. نقره هم مانند طلا فلزی بسیار نرم است، و نمی توان به صورت خالص از آن در دنیای مد و زیبایی استفاده کرد. نقره را با کمی مس و دیگر فلزات ترکیب می کنند تا قدرت و دوام بیشتری به آن بدهد. هم چنین با اضافه کردن روکش و یا اضافه کردن فلزی خاص به ترکیب آلیاژ نقره، رنگ های مختلفی را از بازه سیاه تا خاکستری می توان ایجاد کرد. زیورآلات نقره به مرور زمان سیاه می شوند. بنابراین در نگهداری از آن دقت بیشتری باید به خرج دهید.

“سبک استفاده از زیورآلات نقره”

از نظر قیمت بسیار به صرفه تر از طلا اما زیباست. گاه با بالا رفتن قیمت نجومی طلا، خیلی ها رو به خرید نقره آوردند. که بنظر باید انتخاب درست و به جایی باشد. خصوصا که با امدن طلای سفید به بازار، تشخیص طلای واقعی از نقره کار رو برای بیننده سخت تر می کند! پس زیاد به خود و خانواده در این مورد سخت نگیرید و از این زیورآلات جذاب نهایت استفاده ببرید.

زیورآلات نقره زیورآلات نقره زیورآلات نقره زیورآلات نقره زیورآلات نقره زیورآلات استیل

 

۴- زیورآلات مردانه

همیشه بحث تزیینات و زیورآلات که می شود، اکثرا به یاد دنیای رنگارنگ و متنوع خانم ها می افتند. ولی امروزه آقایون هم وارد این دنیای پر پیچ و خم شده اند. و زیورآلات زیادی متناسب با روحیه و شخصیت آن ها ساخته شده است. در زمان های دور، تنها انگشتر عروسی و یا ساعتی کلاسیک از جمله زیورآلاتی بودند، که آقایون از آن استفاده می کردند. اما امروزه تنوع استفاده از زیورآلات، برای آقایون، بیشتر و بیشتر شده و به آن ها سبک جدیدی از پوشش تزیینی ارایه کرده است.

“دستبند چرمی”

از محبوبیت بالایی برخوردار است، و با انواع لباس ها هماهنگی لازم را دارد. در واقع می توان دستبندهای انتخابی خودرا با ساعت ست کرد. جدیدا دستبندهای چرمی چند ردیفه نیز طراحی و عرضه شده است، که در نوع خود زیبایی خاصی را دارد.

“گردنبند مردانه”

در قدیم استفاده از گردنبندهای زنجیری طرفداران خاص خودش را داشت. اما در حال حاضر تنوع در گردنبندها بیشتر شده و می توان مناسب با شغل و یا حرفه ای که دارند، پلاک مورد نظر خود را انتخاب کنند. طرح هایی نظیر صلیب نیز در سال های اخیر از محبوبیت زیادی، میان جوانان برخوردار بوده است.

“انگشتر”

از قدیمی ترین زیورآلات مورد استفاده ی آقایون است. و سال تا سال به محبوبیت خود افزوده است. انگشترها علاوه بر زیبایی، می توانند شامل آیاتی از قرآن کریم و یا نام های ایمه باشند که اهمیتی معنوی برای افراد پیدا می کنند.

“سبک استفاده از زیورآلات مردانه”

زیاده روی اکیدا ممنوع! بذارید راحت بگم، هرچیزی به اندازه و به جای زیبا خواهد خصوصا این مورد اونم برای آقایون. استفاده بیش از حد موجب خواهد شد شما را از شکل روحیه ی آقامنشانه دور کند. و این موضوع اصلا برای خانم ها خوش آیند نخواهد بود. طبق مدل هایی که برای شما اینجا گذاشته شده، یک دستبند با ساعت کافی است. و یا اگر گردنبند را انتخاب می کنید، لازم به استفاده از دستبند پر زرق و برق نیست!

زیورآلات مردانه زیورآلات مردانه زیورآلات مردانه

۵- زیورآلات دست ساز و یا فانتزی

زیورآلات دست ساز جز هنرهایی است، که قشر زیادی از خانم هارا به حود جلب کرده است. دنیایی رنگی رنگی به همرا سنگ هایی با اشکال مختلف و ترکیب آن با مهره ها و مروارید ها برای ساخت مدل های مختلف زیورآلات، کاری بسیار جذاب خواهد بود. استفاده از سنگ در این سبک از زیورآلات بسیار پرطرفدار است. زیرا که هم به لحاظ زیبایی و هم رنگ و طبیعی بودن جلوه بهتری خواهد داشت. بعضی از زیورآلات از نخ ها بافته می شوند. و بعضی ها از جنس چرم که طرفداران زیادی دارد، که همراه با پلاک های اسم و یا اشکال مورد استفاده قرار می گیرد.

“سبک استفاده از زیورآلات دست ساز”

به طور معمول این نوع پوشش های تزیینی از تنوع های زیادی برخوردار است و تنوع رنگی بالا و قیمت های به نسبت مناسبی دارند. و برای دختران خصوصا کسایی که به دنبال زیورآلات فانتزی هستند بسیار کارآمد و جذاب خواهد بود. پیشنهاد می شود متناسب با رنگ لباس خود یکی از موارد گردنبند و یا گوشواره را انتخاب کنید. و بعد از آن باز یکی از موارد انگشتر و یا دستبند را امتحان کنید. ست بودن و هم رنگ بودن آن جلوه ی بسیار زیبایی به ظاهر شما خواهد داد.

 

زیورآلات دست ساز و یا فانتزی زیورآلات دست ساز و یا فانتزی زیورآلات دست ساز و یا فانتزی

۶- زیورآلات استیل

اکنون شاهد استفاده ی بیشتر از استیل به عنوان فلز اصلی در زیورآلات و مخصوصا بدلیجات هستیم. این فلز بخاطره خواص عالی که دارد و قیمت مناسب، گزینه ی خوبی برای انتخاب خواهد بود. و اکثر برنده های متوسط و حتی بزرگ از این فلز در ساخت بدلیجات و زیورآلات استفاده می کنند.

“عدم حساسیت استیل”

بعضی ها در اثر استفاده از بدلیجات و انواع مختلف آن، دچار حساسیت ممی شوند، و پوستشان دچار التهاب، خارش و یا قرمزی می شود. استفاده از اسنیل این مشکلات را ایجاد نمی کند.

“رنگ ثابت بودن استیل”

پوشش اکسید کروم که از خش افتادن سطح استیل جلوگیری می کند، باعث می شود از واکنش با سایر مواد شیمیایی جلوگیری کند. برای شنا، غواصی و سایر ورزش های آبی، زیورآلات استیل بهترین انتخاب هستند. و برای افرادی که مدام دست های خود را می شویند، گزینه ی مناسبی است.

“استحکام و مقاومت بالا”

بخاطره مقاومت بالا به سازندگان این امکان را می دهد که حلقه ها و زنجیرهایی زیبا از آن بسازند، که برای استفاده روزمره و دایمی بسیار مناسب است. یکی از دلایل اصلی که باعث می شود در زیورآلات مردانه استیل بیشتر دیده شود، همین قدرت و مقاومت بالای این فلز است.

زیورآلات استیل زیورآلات استیل زیورآلات استیل

 

۷- زیورآلات چوبی

ارتباط انسان ها با جواهرات و یا زینت های چوبی به هزاران سال پیش برمی گردد. اولین کنده ی چوب توسط انسان در انگلستان یافت شد، و استفاده از زیورآلات چوبی در بین اقوام هند و اروپایی بسیار رایج بوده است. و این شنان دهنده ی علاقه اجداد ما به زیورآلات چوبی بوده است. در حال حاضر برندهای خیلی معتبر، شروع به استفاده از چوب های گران قیمت، برای ساخت زیورآلات چوبی کرده اند. این نوع زیورآلات اغلب برای کسانی که به فلز در هرفرمی آلرژی دارند، و یا کسانی که با برق مستقیم در ارتباط هستند، بسیار مناسب است.  اصالت و زیبایی دو ویژگی منحصربه فرد متریال چوب است. چوب بخشی از طبیعت است که در شکل ها و رنگ های مختلفی قرار دارد. درواقع انعطاف پذیریه چوب باعث شده تا آن را برای ساخت زیورآلات مناسب ببینند.

زیورآلات چوبی زیورآلات چوبی زیورآلات چوبی

نتیجه گیری

زیورآلات، هرکدام در شکل ها و مدل های مختلف تاثیرات خاص خود را دارد. فقط کافی است، با انواع مختلف و نحوه ی استفاده از آن ها آشنایی پیدا کنیم. با دانستن مطالب خیلی ساده می توانیم از خیلی هزینه های اضافی جلوگیری کنیم. خصوصا روی صحبتم با تازه عروس های عزیز است. شما هرچه ساده تر باشید شیک تر خواهید بود! نمونه ی آن عروس اول ملکه ی انگلستان، کیت میدلتون است. یکی از خوش پوش ترین زنان مد انگلستان شناخته شده است. در اینجا نمونه هایی از نحوه ی پوشش ایشان را، می توانید مشاهده کنید. اما توجه به رنگ زیورآلات و هم خوانی داشتن آن با لباس شما، بسیار اهمیت دارد. امیدواریم که از مطالب این مقاله نهایت استفاده رو برده باشید. هرگونه سوال و یا پیشنهادی درباره این موضوع دارید، برای ما نظر بگذارید تا عملکردی بهتر داشته باشیم.

زیورآلات دخترانه زیورآلات دخترانه زیورآلات دخترانه

 

 

یکی از همراهان خوب سایت تالارنامه از ما پرسیدند: (چه خریدهایی در مورد طلا برای عروسی باید انجام داد؟)

در این قسمت کمی بیشتر و جزیی تر به این موضوع پرداخته ایم.

خریدهای مربوط به طلا برای عروس خانم ها بستگی به آداب و رسوم منطقه، شهر و یا کشوری را دارد، که شما در آن زندگی می کنید. به طور مثال در کشورهای اروپایی، عروس خانم ها در خرید زیورآلات و طلا بسیار ساده پسند هستند، و حتی به یک تکه از آن رضایت می دهند، مثلا تنها یک گردنبند.

گاهی بعضی از عروس و دامادها قصد دارند، که اول زندگی رو ساده شروع کنند و حتی سرویس طلایی هم نخرند! (باتوجه به شرایط جوی حاکم بر اقتصاد کشور) و الزاما گفتن این موارد به خرید حتمی نیست، فقط چیزی که شاید معمولا بین مردم ما رایج تر هست را عنوان می کنیم:

۱_خرید حلقه نشان

معمولا هنگام نامزدی، به منظور نشان کردن دخترخانم برای آقا پسر، حلقه ای را به عنوان هدیه تقدیم عروس خانم می کنند. این حلقه می تواند ازجنس طلا و یا نقره باشد. می تواند سبک و سنگین باشد، اما به طورکلی حلقه، زیبایی آن به سبک بودن آن است.

۲_ خرید حلقه ی عروسی

این مورد هم  می تواند باز از جنس طلا و یا نقره باشد. سبک باشد و یا سنگین. ولی پیشنهاد ما انتخابی سبک است و ترجیحا طلا اگر می خواهید، طلای سفید باشد. زیراکه بیشتر مطابق مد است. باز تاکید می کنم قرار نیست شما با حلقتون به دیگری پز بدهید. حلقه نشان دهنده ی مهم ترین و بزرگترین تعهد شماست برای شخص شما و همسرتان، و وسیله ای برای نمایش دادن به دیگران نیست!

۳_ خرید سرویس طلا

باتوجه به شرایط الان، خیلی راحت خدمتتون بگم زیاد سخت گیری در خرید سرویس نکنید! قبلا شاید خرید سرویس به سختی الان نبود، اما الان سخت تر شده پس یا ازخرید آن بگذرید، و یا خیلی سبک تر انتخاب کنید که معمولا شامل گردنبند، گوشواره و دستبند خواهد بود. می توانید حتی نیم ست انتخاب کنید، که شامل گردنبند و گوشواره خواهد بود.می تواند از جنس طلا نباشد، و نقره جایگزین آن باشد. و بخاطره شباهت رنگش با طلای سفید تفاوت آن، آنچنان به چشم نخواهد آمد.

در کل توصیه ما به شما، همراهی بیشتر آقا داماد، در این موارد خواهد بود. گاهی بعضی از رسوم رایج در قدیم، در حال حاضر قابل اجرا نیست. پس تاکیدی در خرید تمامی این لیست، اونم حتما از جنس طلا نداشته باشید.

دسته بندی مطالب: سبک زندگی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

  1. نسترن گفت:

    سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات خوبتون ببخشید چه خرید هایی در مورد طلا برای عروسی باید انجام داد؟

    • rozati گفت:

      سلام و خداقوت خدمت شما، خوشحالیم که مطالب برای شما مفید بوده است، در رابطه با سوالی که پرسیدین، قسمت پایانی به مقاله اضافه کردیم، که می توانید مطالعه کنید.

فرستادن دیدگاه