راهنمای کامل یک آرایش پاییزی

5th دسامبر 2019
راهنمای کامل یک آرایش پاییزی

راهنمای کامل یک آرایش پاییزی

وقتی از دیگران در مورد فصل پاییز بپرسید با جواب های مختلفی مثل هوای خنک، باران پاییزی و … روبرو خواهید شد. اگر چه زیبایی های پاییز را نمی توان فقط در رنگ برگ هایش خلاصه کرد، اما راز یک آرایش زیبای پاییزی رنگ هایی است که در آن به کار می برید. رنگ هایی برگرفته از طبیعت و به رنگ های زرد، قرمز، طلایی، نارنجی، قهوه ای، رنگ های گرمی که بهترین انتخاب برای هوای نسبتا سرد پاییز و هستند.

۱- صاف، تمیز و براق

حتما قبل از آرایش پوست خودتون را کامل تمیز کنید. استفاده از مواد آرایشی جدید بر روی آرایش قبلی و یا آلودگی های معمول سطح پوست باعث می شود پوستتان جلوه خوبی نداشته باشد.

پیشنهاد میکنیم شب ها قبل از خواب پوست صورتتان را به کمک یک پاک کننده خوب، تمیز کنید. از محلول هایی استفاده کنید که باکتری های سطح پوست را تا درصد زیادی کاهش دهد. استفاده از پاک کننده، پوست را ضدعفونی کرده و حس آرامشی به شما می دهد. همچنین لکه های ناشی از آکنه و آفتاب نیز به کمک این پاک کننده ها تا حد زیادی قابل درمان است. البته شما می توانید روزانه هم پوستتان را شست و شو دهید اما باید توجه کنید که انجام اینکار به صورت زیاد نه تنها اثر مثبتی ندارد بلکه پوستتان را از بین میبرد. پس توجه کنید که این کار را به صورت مداوم و کم انجام دهید.

بعد از پاک‌کردن صورت به کمک یک پاک‌کننده، برای یک نتیجه‌ی بهتر، از تونر استفاده کنید. تونرها، چربی و برق ناخوش‌آیند پوست را کنترل می‌کنند. به‌کمک تونر می‌توانید سایز منافذ پوست‌تان را اصلاح کنید. یک تونر با پایه‌ی گیاهی باعث شفافیت و آرامش پوست می‌شود. با استفاده از تونر، راحت‌تر می‌توانید از ایجاد آکنه پیش‌گیری یا از عوارض آن جلوگیری کنید.

بعد از اینکه پوستتان را کامل تمییز کردید باید به فکر درمان جوش های سیاه، سر سفید و چرک باشید. در اینجا می توانید از چسب جوش کمک بگیرید. چسب جوش به ترمیم سریعتر جوش ها و تخلیه جوش های چرکی کمک می کند. یک چسب جوش خوب باید قدرت چسبندگی و جذب بالایی داشته باشد و روی پوست نامرئی شود.

بیشتر بخوانید: چگونه لباس هایمان را ست کنیم؟

بیشتر بخوانید: تاثیر روانی آرایش بر خانم ها و دختر خانم ها

۲- طبیعی، یک دست، خوش رنگ

در هر مکانی که باشید و هر نوع آرایشی که بخواهید بکنید، اولین نکته داشتن یک پوست خوش رنگ و یک دست است. پوست اولین چیزی است که جلب توجه می کند.

توجه داشته باشید که اگر پوستتان را درست آرایش کنید جتی با کمی ریمیل و برق لب هم می توانید یک آرایش طبیعی داشته باشید.

در ابتدا باید لکه های صورتتان را به وسیله پوشاننده (کانسیلر) بپوشانید. برای این کار لازم است از ضربه های ریز انگشت یا یک برس مخصوص کانسیلر استفاده کنید. برای پوشاندن تیرگی دور چشم هم باید از کانسیلر استفاده کنید. بهتر است با یک تیر چند نشان بزنید. بعضی از کانسیلرهای مخصوص چشم به جز پوشاندن عیب ها، مرطوب کننده، ضد چروک، ضد آفتاب، آب رسان و ضد التهاب هم هستند.

مساله دیگری که لازم است به آن توجه کنید استفاده از کرم پودری همرنگ پوستتان است. کرم پودر را به کمک برس یا ابر آرایشی روی تمام صورت و گردن خود پخش کنید. برای انواع پوست های چرب، خشک، حساس و معمولی، کرم پودرهای مختلی وجود دارد. سعی کنید کرم پودر مناسب صورت خود را بشناسید. برخی کرم پودرها هم زمان باعث آبرسانی و جلوگیری از افتادگی پوستتان هم می شود.

در مرحله آخر باید کمی پودر آرایشی را به کمک ابر یا اسفنج مخصوص، روی صورت خود بزنید. پودر آرایشی بهتر است به رنگ کرم پودرتان باشد. استفاده از پودر آرایشی باعث مخملی دیده شدن، از بین رفتن چربی اضافی و برقی پوست می شود. برخی پودرهای آرایشی را می توانید به دو صورت خشک و مرطوب استفاده کنید. در آخر با استفاده از يك دستمال نمناك يا يك برس تميز، اضافي پودر را پاك كنيد.

۳- تيره، روشن، بررجسته

براي داشتن گونه هاي برجسته يا بيني كوچك، حتما نبايد دست به عمل هاي جراحي زد. شما مي توانيد با بلد بودن تعدادي از تكنيك هاي آرايش برخي نقاط پوستتان را برجسته و برخي ديگر را كوچك نشان دهيد. اينكار با استفاده از رنگ هاي قهوه اي، هلويي و نارنجي امكان پذير است.

شما مي توانيد با استفاده از تكنيك تيره روشن، جلوه بهتري به آرايشتان بدهيد. به كمك پودر برنز مي توانيد قسمت هايي از صورتتان (مثل گونه ها، گوشه هاي پيشاني و دو طرف بيني) را تيره تر كنيد. زير چشم و پايين گونه، روي چانه، روي بيني و جلوي پيشانيتان، پودر برنز نزنيد، مگر اينكه بخواهيد كلا چهره اي برنزه داشته باشيد. پودر برنز بايد دو درجه از پوست خودتان تيره تر باشد. براي زدن پودر برنز از برس مخصوص استفده كنيد.

براي برجسته تر ديده شدن گونه ها نيز مي توانيد از رژ گونه هايي با رنگ هاي پاييزي استفاده كنيد. از آرايش براق در فصل پاييز نترسيد. يكي از قسمت هاي آرايشتان را حتما براق كنيد. مثلا رژ گونه براق داشته باشيد. برخي از افراد قسمت هاي مختلفي از گونه را براي زدن رژ گونه استفاده مي كنند. ولي بهترين حالت اين است كه لبخند بزنيد و بعد برس رژ گونه را روی گونه به سمت گوشتان ببريد.

۴- دودي، قهوه اي، پاييزي

اگرچه زيرسازي پوست و يكدست كردن آن در فصل پاييز فرق زيادي با فصل هاي ديگر دارد، اما اين موضوع در مورد آرايش چشم كاملا فرق مي كند. بهترين حالت آرايش چشم در فصل پاييز، آرايش تيره مايل به دودي است. منظور از آرايش دودي، فقط استفاده از رنگ خاكستري نيست بلكه “دودي” يك سبك از آرايش چشم است.

براي اينكه بتوانيد به خوبي چشم هايتان را آرايش كنيد ابتدا بايد از ابروهايتان شروع كنيد. ابروها نقش مهمي در زيبا شدن چشم هايتان دارد. اگرچه مدل و رنگ ابرو سليقه اي است، به ياد داشته باشيد كه ابروهاي نازك سن شما را بيشتر نشان مي دهد. از مداد و سايه هاي ابرو با پايه رنگ خاكي استفاده كنيد. پايه رنگ قرمز ابروهايتان را غير طبيعي مي كند. ابتدا با مداد قسمت هاي زير ابرو، كمان، انتهاي ابرو و قسمت هاي تيره را پر كنيد و سپس با برس مخصوص ابرو را پخش كنيد.

در آرایش چشم پاییزی حداقل به دو رنگ سایه‌ی چشم نیاز دارید. استفاده از رنگ‌هایی با پایه‌رنگ زغالی و قهوه‌ای برای این فصل مناسب‌تر است. از رنگ بنفش هم می‌توانید استفاده کنید اما رنگ‌هایی مثل آبی اصلا مناسب این فصل نیستند. سایه‌ در پایین پلک و نزدیک مژه‌هایتان باید تیره‌تر باشد و هرچه به سمت ابرو می‌روید، روشن‌تر بشود. از سایه‌ابروهایی استفاده کنید که به دو صورت خشک و مرطوب قابل‌استفاده‌اند؛ این کار مانع ریختن سایه در طول روز می‌شود.

آخرین مرحله در آرایش چشم، ریمل‌زدن است. در آرایش چشم دودی، چشم‌های‌تان را تیره آرایش کنید تا مشخص‌تر باشند؛ این کار را با استفاده از ریمل انجام دهید. ریمل را از سمت ریشه‌ها به سمت بیرون بکشید و با استفاده از حرکات زیگ‌زاگ، مژه‌هایتان را به سمت بالا هدایت کنید. برای این‌که چشمان جذاب‌تری داشته باشید، سمت بیرونی مژه‌هایتان را پررنگ‌تر کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه ناخن هایی زیبا و محکم داشته باشیم؟

بیشتر بخوانید: ۲۰ ماده غذایی که چهره شما را زیباتر می سازد!!

نكات كلي:

در انتها چند نكته مهم رو يادآوري ميكنم كه حتما به آن ها توجه كنيد

 • هیچگاه بدون پاک کردن کامل آرایش و شستن صورتتان به رختخواب نروید. همه چیز باید پاک شوند، چه رژ لب و چه مژه مصنوعی. این کار باعث می شود که پوستتان سلامتش را حفظ کند. حتما قبل از خواب از یک مرطوب کننده با آبرسانی قوی استفاده کنید که پوست در طول فصل سرما شاداب بماند.
 • در پاییز آرایش درخشان نکنید. درخشش و زرق و برق بیشتر مناسب فصل تابستان و بهار است.
 • در پاییز خط چشم بیش از اندازه تیره نکشید. فقط در حدی که چشمانتان بیشتر مشخص شود.
 • زمان بدهید، استفاده از نکات آرایشی جدید چیزهایی نیستند که بخواهید آن ها را به سرعت و با عجله انجام دهید. به صورتتان مانند یک بوم صاف و عالی نقاشی نگاه کنید که قرار است زیباترین نقاشی روی آن کشیده شود.

منابع: دیجی کالا مگ، بیتوته

دسته بندی مطالب: آرایش و زیبایی

مطالب مرتبط :

 1. ملکه گفت:

  من شنیدم اکلیل برای چشم ضرر داره. بعدش هم آدم شکل عروس میشه و هرجا که میری انگشت نما میشی. یه جوریه. بقیه مقالتون جالب بود

 2. نازی گفت:

  خوب بود تشکر. اگر میشه در مورد آرایش مو و نحوه بستم مو به مدل گوجه ای که از پشت بسته میشه هم مطلب بزارید.

 3. ژیلا گفت:

  واو. قشنگه. ببخشید آموزش خط چشم گربه ای را من پیدا نکردم. امکانش هست که لینکش را بزارید تا من بتونم ببینم. ممنونم

فرستادن دیدگاه