دوران نامزدی چرا و چگونه

۲۶ام تیر ۱۳۹۶
دوران نامزدی چرا و چگونه

دوران نامزدی چرا و چگونه – دوران نامزدی یکی از دوران های جالب و بحث برانگیز برای شروع یک زندگی دو نفره می باشد. در این دوران انواع مشکلات کوچک و بزرگ برای عروس و دامادها پیش می آید که نتایج نشان داده است که اکثرا از ازدواج پشیمان می شوند. اگر بتوانید مشکلات این دوران را بشناسید، شاید با آرامش و دقت بیشتری این دوران را سپری کنید.

۱- خجالت را رها کنید

در دوران نامزدی، باید سعی کنید که حداکثر شناختی را که می توانید، از طرف مقابلتان بدست بیاورید. برای این منظور باید سوالات مفید و هدفمندی را بپرسید تا از جواب ها و عکس العمل های آن بتوانید همسر آینده خود را محک بزنید. اکثر زوج های جوان در زمان خواستگاری، موفق نمی شوند که از یکسری سوال کلیشه ای و آماده از قبل، به هدف رسیدن به جواب های قانع کننده دست یابند. ولی در زمان نامزدی باید بتوانید به هدف برسید. در این زمان، مشکلات زیادی برای دختر و پسر پیش می آید که اکثر برای رفع آن به خانواده های خود مراجعه می کنند. خانواده ها هم که در زمینه رفع اختلافات زوجین، اصلا مهارتی ندارند و با راهنمایی های غلط، راه را به بیراهه می اندازند. در این دوران حواستان باسد که باید از ابتدا به همراه یک مشاور قابل اعتماد به پیش بروید تا در امان بمانید.

۲- نامزدی را طولانی نکنید

اگر دوران نامزدی و عقد طولانی شود، باعث بروز مشکلات بسیار زیادی می شود. بهترین زمان برای دوران نامزدی، شش ماه تا یکسال می باشد. با طولانی شدن این دوران، میزان سوء تفاهم ها و حاشیه های زندگی افزایش پیدا می کند. بدبینی، استرس از دیگر موارد این دوران است. از طرف دیگر اگر این زمان طولانی شود، خانواده ها نیز بر مشکلات می افزایند و با مطرح کردن سوالات و حرف های متفاوت، کام زوج جوان را تلخ می کنند و حتی ممکن است به جدایی هم بکشانند. یکی از مشکلات دیگر این است که در این دوران دختر و پسر کمتر می توانند به خانه ی یکدیگر بروند، زیرا اکثر خانواده ها آنها را منع می کنند.

۳- سعی کنید طرف مقابلتان را به خوبی بشناسید

یکی از مشکلات دوران نامزدی این است که دختر و پسر فقط به بیرون رفتن با یکدیگر و گشتن و غذا خوردن با یکدیگر مشغول هستند. این خوب است ولی شما باید تمام تلاش خودتان را بکنید تا بتوانید همسر خود را برای یک زندگی دراز مدت بشناسید. در این دوران، باورهای یکدیگر را زیر سوال نبرید، اگر با هر کدام مخالف هستید در همان ابتدای کار بیان کنید تا بتوانید تصمیم های مناسبی بگیرید. شما باید بدانید که برای دستیابی به یک زندگی پایدار چگونه این دوران را ساماندهی کنید. صحبت ها و سوالاتی که در این دوران بیان میکنید، حتما مناسب و عاقلانه باشد. صحبت بر سر موارد بی ارزش در این دوران اصلا مناسب نیست.

۴- اشتباه نکنید

چند اشتباه رایج و بزرگ در اکثر زوج ها در این دورن پیش می آید که آنها را به جدایی می کشاند. اول انتقاد کردن است. باید یاد بگیرید که در این دوران انتقاد فایده ای ندارد بلکه شما فقط می توانید پیشنهاد بدهید. دوم کار کردن بسیار زیاد است. باید بتوانید برای همسر آینده تان وقت بیشتری بگذارید. سوم آراسته بودن است. همسر شما دوست دارد که شما همیشه باوقار باشید پس سعی کنید لباس های مناسب بپوشید. چهارم تجسس کردن است. سعی نکیند از همه چیز سر در بیاورید.

اگر دوست دارید که بدانید در دوران نامزدی باید چگونه رفتار کنید، حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید.

دسته بندی مطالب:مجله عروس

مطالب مرتبط :

  1. فرشته گفت:

    اقا دسته بندی تکنولوژی هم بزارید ، خوبه ها