۴ حرکت عالی برای تناسب اندام عروس خانم ها برای شب عروسی

16th اکتبر 2018
تناسب اندام عروس خانم

۴ حرکت عالی برای تناسب اندام عروس خانم ها برای شب عروسی

یکی از حساس ترین شب های زندگی هر دختر و پسری، شب عروسی آنها می باشد. علاوه بر نوع برگذاری مراسم، چگونه دیده شدن برای آنها بسیار اهمیت دارد. آنها همیشه سعی می کنند بهتر و زیباتر دیده شوند. ما تصمیم گرفتیم  راه های تناسب اندام زیباتر برای این شب خاص را برایتان توضیح دهیم.

مراسم عروسی جدای از اینكه ظاهری زیبا و جذاب دارد با پشت پرده‌ای پر از استرس همراه است و بیشتر عروس‌ها در روزهای قبل از ازدواج آنقدر مشغله دارند كه شاداب نگه داشتن پوست و توجه به تغذیه مناسب را فراموش می‌كنند. همه اینها در كنار استرس سبب می‌شود عروس ظاهری خسته داشته باشد و كار آرایشگر و عكاس برای زیباتر جلوه دادن عروس سخت‌تر می‌شود!

در این مطلب سراغ متخصصان پوست و تغذیه رفته تا به عروس‌خانم‌هایی كه ماه‌های پایانی تجردشان را می‌گذرانند، توصیه‌هایی داشته باشد. دكتر نیاز محمد‌زاده‌ هنرور، متخصص تغذیه و رژیم‌ درمانی و دكتر داریوش دائر، متخصص پوست و مو به عروس‌خانم‌ها می‌گویند چطور پوست زیباتری داشته باشند و در لباس عروسی چاق به نظر نرسند.

 

تمرینات ورزشی برای رسیدن به تناسب اندام

هر خانمی دوست دارد در روز عروسی خود به زیبایی جلوه کند و بدرخشد. اگر می خواهید هر لباسی که پسند کردید به خوبی در تنتان خود را نشان دهد و روز عروسی همه از دیدن عروسی چون شما میخکوب شوند! باید ورزش کنید. اما چه ورزشی؟

در این مقاله قصد دارم چند ورزش فوق العاده تاثیر گذار را به شما آموزش دهم تا با انجام آنها برای روز بزرگ زندگی خود آماده شوید، چه کسی دوست ندارد روز عروسی هیکلی تراشیده داشته باشد؟

۱- لیفت باسن با حالت سوپرمن

اگر لباس عروس که انتخاب می کنید اندامی است و پشت باز این حرکت قدرتی با توپ طبی کمکتان می کند به کمر و باسن خود شکل دهید تا وقتی چنین لباسی را به تن می کنید بهترین جلوه را در آن داشته باشید.

تناسب اندام عروس خانم

– روی شکم خود بخوابید و یک توپ طبی را بین دوپای خود نگه دارید.
– عضلات شکم را درگیر کنید و دست های خود را مستقیم و به طرف روبروی خود بکشید.
همینطور که نفس خود را به طرف داخل می کشید، توپ را بین دو پای خود بفشارید و زانو، دستها، و قفسه سینه را از روی زمین بلند کنید. این حالت را تا ۱۰ شماره حفظ کنید، و سپس به آرامی بدن خود را دوباره روی زمین رها کنید.
– این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.
– سعی کنید چند روز در هفته در میان تمرینات ورزشی خود چند دور این حرکت را تکرار کنید تا به خوبی در انجامش قوی شوید و بدنتان شکل بگیرد.

۲- تناسب اندام با حرکات پرواز معکوس

با این حرکت ورزشی روی شانه ها، بالای کمر و روی بازوها کار کنید چون این قسمت ها باید خوش فرم باشند تا در لباس عروس به بهترین شکل ظاهر شوید. در مقاله ای ۱۵ نکته جالب برای انتخاب صحیح لباس عروس نیز برای شما توضیح داده ایم که می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

تناسب اندام عروس خانم

 – در هر دست خود یک دمبل نگه دارید و بایستید و پاهای خود را به عرض شانه ها باز کنید. – زانوهای خود را کمی خمیده نگه دارید. میان تنه خود را به سمت جلو خم کنید طوری که کمرتان تقریبا با سطح زمین موازی شود و دستها زیر شانه ها باشند. برای محافظت از پایین کمر عضلات شکم خود را به طرف داخل بکشید.

– همینطور که نفس خود را به طرف بیرون می دهید، دست ها را به طرف دو سمت خود بلند کنید، طوری که با شانه ها در یک خط قرار بگیرند. آرنج های خود را کمی خم نگه دارید. برای اینکه بالای کمر را وادار به کار کنید، سعی کنید دو تیغه شانه را به طرف هم بکشید. همینطور که نفس را به طرف داخل می کشید، به آرامی دمبل ها را به جایی که در ابتدا قرار داشتند بازگردانید. این شد یک حرکت.
– این حرکت را سه دور و در هر دور ۱۰ تا ۱۲ مرتبه تکرار کنید.

 

۳- لگد زدن به پهلو به حالت چهار دست و پا

با این حرکت روی عضلات باسن و پهلوهای خود کار کنید، هر دوی این قسمت ها برای قرار گرفتن هرچه بهتر در لباس عروسی کمکتان می کنند.

  حرکت را به حالت چهار دست و پا شروع کنید، دست ها درست زیر شانه ها و زانوها نیز درست زیر ران ها قرار بگیرد. زانوها را به حالت ۹۰ درجه خم نگه دارید، پای چپ را از روی زمین بلند کنید تا زمانی که با سطح زمین موازی شود. در حالی که زانوی سمت چپ را صاف می کنید، ران سمت چپ را ثابت نگه دارید. با پای چپ یک لگد به طرف همان سمت بزنید. وقتی لگد می زنید اجازه ندهید پا پایین بیاید.
– زانوی چپ را ۹۰ درجه و به حالت قبل خم کنید، سپس پا را پایین بیاورید. با این کار یک حرکت را کامل کردید.
– برای هر سمت حرکت را سه دور و در هر دور ۲۰ مرتبه تکرار کنید.

 

تناسب اندام عروس خانم

 

۴- دراز کشیدن و حلقه کردن همسترینگ

این حرکت برای شکل دادن به پشت بدن بسیار عالی است.

 

تناسب اندام عروس خانم

این حرکت ورزشی برای شکل دادن به پشت بدن بسیار عالی است

 – به پشت روی زمین دراز بکشید و یک توپ طبی را زیر پاشنه های پا قرار دهید. به حالت پل باسن و ران های خود را بالا ببرید، و همین حالت را در کل تمرین حفظ کنید.

– به پاهای خود انعطاف دهید و پاشنه پاها را به توپ فشار دهید. دست های خود را صاف و در دو سمت خود روی زمین بگذارید تا تعادلتان را حفظ کنند، اما در انجام حرکت از آنها استفاده نکنید.

– در حالی که پاشنه های پای خود را جمع می کنید، به آرامی توپ را به طرف بدن خود هل دهید. ران و باسن را در حالت پل نگه دارید، و در حال حرکت اجازه ندهید به سمت زمین کشیده شوند. سپس به آرامی به حالت ابتدایی بازگردید ( پاها را صاف کنید، ران و باسن در حالت پل بماند ) تا یک حرکت را کامل کنید.
– این حرکت را سه دور و در هر دور ۱۰ تا ۱۵ مرتبه تکرار کنید.

از كرم‌های موبر استفاده كنید

ماه‌های پایانی قبل از عروسی زمان مناسبی برای رسیدگی به پوست و مو نیست. بهتر است كسانی كه قصد برگزاری مراسم عروسی‌شان را دارند از حدود چهار تا شش ماه قبل مراقبت‌های پوستی خاص و مناسبی را دنبال كنند. اما در كل یكی از شایع‌ترین دلایل مراجعه عروس‌خانم‌ها در ماه‌های قبل از عروسی به پزشك متخصص پوست، جوش‌های غرور جوانی یا آكنه است.

سن شروع این جوش‌ها بین ۱۲ تا حتی حدود ۴۰ سالگی است. هرقدر سن عروس خانم پایین‌تر باشد، ریسك ایجاد جوش و آكنه بالاتر است. عواملی مثل استرس‌های روحی و روانی، اصلاح و بند انداختن صورت، كرم‌های آرایشی و تغذیه منجر به افزایش این جوش‌ها می‌شود كه در عروس‌خانم‌ها استرس نزدیك شدن به مراسم نقش بسزایی در ایجاد این جوش‌ها دارد. كسانی كه پوست‌های چرب و آكنه‌ای دارند باید درمان‌شان را سریع‌تر آغاز كنند و از داروهای متنوعی مثل آنتی‌بیوتیك و درمان‌های موضعی تحت نظارت پزشك استفاده كنند. همچنین باید بند انداختن و اصلاح كردن صورت را كاهش دهند.

وكس صورت هم به‌خصوص در ماه‌های پایانی توصیه نمی‌شود. وكس كردن منجر به پارگی پیاز موی صورت می‌شود و در نتیجه ممكن است منجر به التهاب و عفونت‌هایی با توجه به نوع پوست شود. بهترین روش اصلاح صورت در ماه‌های پایانی، استفاده از كرم‌های موبر مخصوص صورت است. به این  ترتیب استفاده از كرم موبر، دكلره كردن و در نهایت شیو كردن صورت توصیه می‌شود. قبل از استفاده از كرم موبر روی صورت باید کرم به شكل یك دایره در سطح داخل بازو تست شود و در صورتی كه منجر به ایجاد التهاب در پوست نشد، استفاده شود. عروس‌خانم‌ها باید با توجه به دستور پشت جلد چنین كرم‌هایی اقدام به استفاده كنند.

شامپوی مناسب برای موهای شما کدام است؟

یكی از موارد مهم برای عروس‌خانم‌ها مراقبت از موست. افراد به‌طور معمول سه تیپ مو دارند: خشك، معمولی و چرب. موهای چرب بعد از گذشت ۲۴ ساعت از آخرین استحمام، سریع چرب شده و به هم می‌چسبد به‌طوری كه فرد نیاز به شست‌وشو را حس می‌كند. موی معمولی بعد از حدود ۴۸ ساعت چرب می‌شود كه این افراد دو تا سه بار در هفته نیاز به حمام كردن دارند و كسانی كه بعد از حدود سه روز یا حدود ۷۲ ساعت موهای‌شان هنوز حالت خشكی خودش را حفظ كرده و چرب نشده و نیاز به شست‌وشو پیدا نمی‌كند، موهای خشک دارند بهترین توصیه این است كه دختر خانم‌هایی كه نزدیك مراسم عروسی‌شان است حتما از شامپوهای متناسب با نوع موی‌شان استفاده كنند.

رنگ و دكلره كردن مو بهتر است به روزها و ساعت‌های پایانی موكول نشود؛ البته كلا دكلره و روشن كردن مو زیاد توصیه نمی‌شود چون علاوه بر اینكه ساقه مو را خشك و خشن می‌كند ممكن است آلرژی و حساسیت‌های خاصی را در ناحیه پوست سر ایجاد كند. ازطرفی بستن مو به‌خصوص به شكلی محكم باعث كشیدگی مو می‌شود. همچنین در بسیاری از موارد منجر به ریزش پراكنده مو در ناحیه مركز سر می‌شود بنابراین عروس‌خانم‌ها باید مراقب چنین اقدام‌هایی باشند. در اكثر موارد توصیه آرایشگران برای ساخت محلول دست‌ساز و خانگی، مورد تایید متخصص پوست و مو نیست. چه بسا استفاده از این فرآورده‌ها و ماسك‌ها باعث ایجاد مشكلات جدی پوستی برای عروس‌خانم‌ها شود.

مراقب كوچك شدن صورت‌تان باشید 

كاهش وزن به هر حال روی عضلات صورت هم تاثیرگذار است. كاهش وزن بدون از دست دادن عضلات صورت نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد. بهترین راه‌حل، دریافت مایعات به میزان كافی در طول روز است. اگر به دلیل مشغله روزانه زیاد میزان تعریق عروس خانمی بسیار بالاست و ورزش هم می‌كند باید تا ۱۲ لیوان در روز آب بنوشد وگرنه ممكن است كاهش وزن، تاثیر بسیار بدی بر كاهش عضلات صورت او بگذارد.

مصرف چای سبز صبح هنگام، قبل از هر فعالیت ورزشی و گل گاوزبان عصرهنگام بعد از مصرف میان‌وعده می‌تواند در كاهش وزن و بهبود شرایط بدنی عروس‌خانم‌ها فوق‌العاده تاثیر داشته باشد. اگر ورزش حرفه‌ای و سنگین انجام می‌دهید زیر نظر متخصص تغذیه از مواد كمكی و چربی‌سوزی استفاده كنید چون چربی‌سوزی را در بدن افزایش می‌دهد و در كاهش میزان سایز بدن تاثیرگذار است.

رژیمی همراه با تمام گروه‌های غذایی 

بهترین پیشنهاد، محدود كردن میزان كالری دریافتی بدن است. عروس‌خانم‌ها نباید دنبال رژیم‌های عجیب و غریب بروند. كافی است از آنچه تا به امروز میل می کرده اند كمتر مصرف كنند؛ البته رژیم غذایی باید شامل تمام گروه‌های غذایی باشد. از ۲۵ سالگی به بعد هر سال متابولیسم بدن پایین می‌آید. پس كسانی كه سن‌شان پایین است بهتر به رژیم‌های لاغری جواب می‌دهند چون عضلات بیشتری دارند و متابولیسم پایه آنها بالاتر است.

همچنین كمبودهای ویتامینی مثل كمبود ویتامین گروه B برای عروس خانم‌هایی كه در انتظار مراسم عروسی‌شان هستند، مخرب است. هر نوع كمبود تغذیه‌ای می‌تواند به‌شدت روی پوست تاثیر بگذارد. به‌طور مثال رژیم‌هایی معروف به رژیم‌های كانادایی به‌شدت روی پوست و مو اثرات مخربی دارد. به هیچ‌وجه عروس‌خانم‌ها دنبال رژیم‌های رایج و مد روز نروند. رژیم كانادایی رژیمی است كه میزان دریافت پروتئین در آن به‌شدت زیاد است.

همچنین دریافت كربوهیدرات را محدود می‌كند كه به دلیل دریافت بالای پروتئین دفع ادرار زیاد می‌شود و وزن كاهش پیدا می‌كند. از دست دادن عضلات و دفع زیاد ادرار می‌تواند به‌شدت بدن را بی‌آب و اندام را نامتناسب كند. استفاده از چنین رژیم‌های نامناسبی به هیچ‌وجه نه‌تنها برای فردی كه برای مهم‌ترین شب زندگی‌اش آماده می‌شود بلكه برای هیچ فرد دیگری توصیه نمی‌شود.

توصیه های غذایی به عروس خانم ها برای جلوگیری از چاقی

توصیه می‌شود عروس‌خانم‌ها در طول روز از همه گروه‌های غذایی مثل نان و غلات، میوه و سبزی، لبنیات، گوشت‌ها، چربی و مغزها به اندازه كافی استفاده كنند. هیچ گروه غذایی نباید حذف شود. بهتر است عروس‌خانم‌ها یك چك لیست داشته باشند و داخل آن تمام گروه‌های غذایی را بنویسند و از تمام گروه‌های غذایی مصرف كنند تا مطمئن شوند آنچه در بدن‌شان محدود شده انرژی است و نه ماده غذایی. كاهش مقدار برنج برای هر فرد تا فرد دیگر متفاوت است.

هر فرد باید زیر نظر یك متخصص تعداد و میزان وعده‌های غذایی‌اش را تنظیم كند. هرقدر دریافت سبزیجات بالاتر باشد روند كاهش وزن موثر‌تر است اما خوردن میوه‌ها بعضی از میوه‌ها به دلیل مصرف بالا و كالری نسبتا زیادی كه دارند منجر به چاقی می‌شود.

دسته بندی مطالب: مجله عروس

مطالب مرتبط :

فرستادن دیدگاه