برگزاری مراسم عروسی – راهنمای مشخص کردن بودجه ی مراسم عروسی

۱۲ام آذر ۱۳۹۶
چطور برای مراسم عروسی برنامه ریزی کنیم

برگزاری مراسم عروسی – راهنمای مشخص کردن بودجه ی مراسم عروسی – برنامه ریزی موارد عروسی یکی از اساسی ترین مواردی است که هر زوج جوانی قبل از هر کاری باید آن را به خوبی انجام دهد. اما قبل از آنکه شما بخواهید هر حرکتی برای برگزاری مراسم خود انجام دهید، باید ببینید که چه مقدار پول دارید و برای هر یک از احتیاجات مراسمتان، چقدر باید هزینه کنید. اما بعضی وقتها مشکل فراتر می رود و آن این است که شما نمی دانید که چه کارهایی را باید قبل از مراسمتان انجام دهید. 

برگزاری مراسم عروسی، یا به اصطلاح امروز، تشریفات مراسم عروسی، یکی از مواردی هست که اکنون، عروس و دامادها، به سمت و سوی آن در حال حرکت هستند. هنگامی که صحبت در مورد مراسم عروسی می شود، اگر از یک عروس و داماد بپرسید که چه باید بکنند، آنها به شما می گویند که نمی دانند. برای رهایی از این استرس، بیشتر زوج های دم بخت، به سمت برگزاری مراسم توسط تشریفات عروسی ها می روند. دلیل آنها هم این است که مقداری پول بیشتری می دهند ولی در عوض استرس برگزاری مراسم را ندارند.

برگزاری یک مراسم عروسی، کار راحتی نیست و نیاز دارد که شما انرژی و زمان زیادی را صرف آن کنید. اما نکته ی مهمتر این است که چون این مراسم فقط یکبار در زندگی هر شخصی رخ می دهد، پس تجربیات آنها در برگزاری یک مراسم عروسی، به کار نمی آید. پس سوال زیادی که اکثر عروس و دامادها از مشاوران تالارنامه می شود، این است که چگونه می توانند بدون حضور در موسسات تشریفات عروسی، با کمترین استرس و زمان، مراسم خود را برنامه ریزی کنند؟

چک لیست برنامه ریزی مراسم عروسی

تیم راهنمای تالارنامه، برای رفع این مشکل عروس و دامادها، در ابتدا دفترچه راهنمای برگزاری مراسم عروسی را برای زوج های جوان برنامه ریزی کرده است. این دفترچه، کلیه ی اطلاعاتی را که عروس و داماد احتیاج دارند را برای آنها در یکجا و به صورت بسیار زیبا و خاص فراهم آورده است که به صورت چک لیستی فراهم آمده که شما با پرینت کردن آن، همیشه همراهتان می باشد که می توانید به راحتی از آن در هر مکانی استفاده کنید. این دفترچه را در زیر می توانید دانلود کنید.

دانلود چک لیست برنامه ریزی مراسم عروسی

علاوه بر پرینت دفترچه، شرکت تالارنامه، سعی بر این دارد که راهنمای برگزاری مراسم عروسی را به صورت آنلاین برنامه ریزی نماید. در این صفحه، شما به راحتی و با یک ثبت نام راحت، می توانید تمامی مواردی را که نیاز دارید را به صورت آنلاین در اختیار داشته باشید. برای شروع ثبت نام می توانید از لینک زیر وارد شوید.

شروع برنامه ریزی مراسم عروسی

 

 

چک لیست برنامه ریزی مراسم عروسی

برنامه ریزی بودجه مراسم عروسی

چگونه برای مراسم عروسی یک بودجه بندی مناسب داشته باشیم؟

شما می توانید مراسم رویای خود را با هر مقدار بودجه ای که دارید برگزار کنید. تحقق این امر تنها به مکان و زمان برگزاری مراسم، نوع مراسمی که در نظر دارید و تعداد میهمانان شما بستگی دارد.

پیش از آنکه برای عروسی خود برنامه ریزی کنید، مقدار بودجه ی موجود خود را برای برگزاری مراسم تعیین کنید. سپس با استفاده از جداول زیر، این بودجه را به طور مناسب برای بخش های مختلف مورد نیاز تقسیم کنید.

به طور کلی،حدود ۵۰ درصد بودجه شما، صرف تهیه مکان ( تالار و باغ تالار) و غذای عروسیتان می شود. ۵۰ درصد باقیمانده بابت موارد دیگری چون خرید طلا و جواهرات، عکاسی و فیلبرداری، موسیقی، لباس عروس و داماد و غیره مصرف می شود.

مشاوران تالارنامه، بر اساس بودجه و مهمان های شما، بهترین تالارها را به شما پیشنهاد می دهند.

وسایل عروس خانم

در زیر لوازمی مورد نیاز عروس خانم که باید بودجه آنها را محاسبه کنید آمده است

وسایل و خدمات مورد نیاز
لباس عروس
تاج و تور
کفش
جواهرات
آرایشگاه
حلقه
دسته گل عروس

وسایل آقا داماد

در زیر لوازمی مورد نیاز آقا داماد که باید بودجه آنها را محاسبه کنید آمده است

وسایل و خدمات مورد نیاز
کت
شلوار
کروات، گیره کروات و دکمه سر دست
آرایشگاه
حلقه

 

وسایل مورد نیاز در مراسم

وسایل و خدمات مورد نیاز
تالار یا باغ تالار
غذا
میوه
شیرینی
کیک
گل آرایی تالار
تزئین ماشین عروس
دسته گل
تالار
تشریفات ورود
عروس و داماد
کرایه وسایل لازم
عکاس
فیلمبردار
کارت دعوت
سفره عقد
موسیقی
عاقد و محضر
گروه تشریفات
اجرایی

ماه عسل

وسایل و خدمات مورد نیاز
هتل شب عروسی
پرواز
هتل
مخارج سفر

 

دسته بندی مطالب:تشریفات عروسی , مجله عروس

مطالب مرتبط :

  1. آژانس مسافرتی گفت:

    ممنون مطلب خیلی خوبی نوشتید